Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Może warto czytac ze zrozumieniem jesli juz pokazuje się jakieś opracowanie :)
Zacytuje tylko początek


Wprowadzenie

Oficjalne interwencje władz monetarnych na rynku walutowym to kupno bądź sprzedaż walut obcych w celu wpływania na kształtowanie się kursu waluty krajowej. Waluty obce, wykorzystywane do prowadzenia tych interwencji najczęściej posiadają nieformalny status waluty miedzy narodowej (dolar amerykański, jen, euro). Wybór waluty interwencyjnej jest natomiast pochodną wykorzystania jej jako waluty rezerwowej, waluty przejścia i waluty odniesienia. Jedna z podstawowych determinant wyboru jest płynność waluty na rynku walutowym oraz powszechność jej akceptacji. W przypadku krajów które odnoszą swoja walutę do wybranej waluty miedzynarodowej, podstawową walutą w jakiej są prowadzone interwencje, jest właśnie waluta odniesienia. ......

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

@Cblondyn Najwyraźniej kolega nie rozumie co czyta.
W związku z czym EOT.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

grzegrzyw pisze:
13 wrz 2019, 19:11
Uważam, że to Cblondyn ma rację. Kursy walut i towarów zależą od popytu i podaży. Banki mogą wpływać na kurs wrzucając (lub wykupując) na rynek duże pakiety waluty, a to co się stało 15.01.2015 dowodzi tego, że nawet zapowiedź jakiegoś niespodziewanego działania może spowodować panikę. Popyt i podaż kształtują się nie tylko na foreksie, ale to również wymiana walut między bankami oraz kupno i sprzedaż walut przez duże firmy. Ogromne koncerny na ogół nie czekają z upłynnianiem czy kupnem walut na odpowiedni kurs, bo walutę potrzebują teraz a poza tym przyszły kurs może być gorszy. Ich dochody nie pochodzą z różnicy kursów tylko ze sprzedaży towarów i usług
A dla przykładu poruszony temat franka ze stycznia 2015 roku. To może wyjasnie jak odbywała się sztuczna obrona ceny na poziomie 1,2000 dla pary eurchf. Otóż na poziomie 1,2000 były pozycje oczekujące ustawione przez SBC o ogromnej wielkości. I żadne zlecenie nie było w wstanie sie przez ten poziom przebić. I nie było że jakieś podanie czy wniosek :d a ogromnej wielkości KASA. I tak od zawsze jest na rynkach by miec kontrole nad cena potrzebna jest KASAAAA

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

grzegrzyw pisze:
13 wrz 2019, 19:11
Uważam, że to Cblondyn ma rację. Kursy walut i towarów zależą od popytu i podaży. Banki mogą wpływać na kurs wrzucając (lub wykupując) na rynek duże pakiety waluty, a to co się stało 15.01.2015 dowodzi tego, że nawet zapowiedź jakiegoś niespodziewanego działania może spowodować panikę. Popyt i podaż kształtują się nie tylko na foreksie, ale to również wymiana walut między bankami oraz kupno i sprzedaż walut przez duże firmy. Ogromne koncerny na ogół nie czekają z upłynnianiem czy kupnem walut na odpowiedni kurs, bo walutę potrzebują teraz a poza tym przyszły kurs może być gorszy. Ich dochody nie pochodzą z różnicy kursów tylko ze sprzedaży towarów i usług
Dokładnie :564:

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

PipsKong pisze:
13 wrz 2019, 16:54


Blondyn ... mało wiesz oj mało ;]
:d
A wiesz, że pod koniec 2013 gdy miałem S na parze eurtry (cena 3,12) była zapowiedź Banku Centralnego Turcji o interwencji na rynku by powstrzymać deprecjacje waluty? Byłem tematem mocno zaintersowany bo strata moja rosła. Nawet podali kwote w wysokości 10 mld euro w tym celu. I co? Na długo pomogło? A może ich Prezydent miał napisac podanie albo petycje to by pomogło? ;)
Dzisiaj cena 6,3000. I te ich całe starania Banku Centralnego to jak psu w doope :)
Nie ma kasy nie obrony ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tak nawiasem, to takiego Mistrza co to umie z zyskiem sprzedać walutę gdy nie ma na nią popytu, to ja zatrudnię od zaraz!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ninjaproject pisze:
13 wrz 2019, 20:00
Tak nawiasem, to takiego Mistrza co to umie z zyskiem sprzedać walutę gdy nie ma na nią popytu, to ja zatrudnię od zaraz!
Myślisz że to dotyczy tylko waluty? Dotyczy to każdego artykułu/towaru. Nie ma popytu nie ma sprzedaży.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
13 wrz 2019, 20:11
ninjaproject pisze:
13 wrz 2019, 20:00
Tak nawiasem, to takiego Mistrza co to umie z zyskiem sprzedać walutę gdy nie ma na nią popytu, to ja zatrudnię od zaraz!
Myślisz że to dotyczy tylko waluty? Dotyczy to każdego artykułu/towaru. Nie ma popytu nie ma sprzedaży.
Jeżeli umie kolega sprzedać cokolwiek z zyskiem na co brak jest popytu, to też zatrudnię od zaraz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ninjaproject pisze:
13 wrz 2019, 20:16
Cblondyn pisze:
13 wrz 2019, 20:11
ninjaproject pisze:
13 wrz 2019, 20:00
Tak nawiasem, to takiego Mistrza co to umie z zyskiem sprzedać walutę gdy nie ma na nią popytu, to ja zatrudnię od zaraz!
Myślisz że to dotyczy tylko waluty? Dotyczy to każdego artykułu/towaru. Nie ma popytu nie ma sprzedaży.
Jeżeli umie kolega sprzedać cokolwiek z zyskiem na co brak jest popytu, to też zatrudnię od zaraz.
To do Pipsiaka. On podobno fachowiec od sprzedawania :)

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

spadajcie :P
no to git że się wyjaśniło bo ja serio nie wiedziałem skąd to tak na prawdę się bierze ;]
co do sprzedawania to ja bardziej BYK więc bardziej kupowanie mi w sercu ;]
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

ODPOWIEDZ