Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Cblondyn pisze:
11 wrz 2019, 11:45
ninjaproject pisze:
10 wrz 2019, 21:37
https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/popyt;3960531.html
Proponuję się zacząć uczyć od podstaw.
Świetnie :)
To teraz opisz jak przebiega "zapotrzebowanie" na rynku forex :d
A co do regulacji przez banki centrale kursu walut nadal nie otzrymałem odpowiedzi :)
Słucham ;)
no tutaj to bym trochę nie był taki pewien bo pamiętam jak zliczali dług dla Polandii i na sekundę przed podliczeniem kurs euro poleciał mocno w dół a sekundę po podliczeniu poleciał mocno w górę ;]
myślę że popyt i podaż to pra stara ściema .... tutaj coś innego ma wpływ , ale nigdy się tego nie dowiemy
poza tym w tyłku z tym ;]
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

PipsKong czyli powiedzenie żeby skupować panikę idealnie pasuje do przedstawionej sytuacji. Z tym że to nie była regulacja a bardziej info jak każde inne na rynku przez które miota kursem na każdą stronę.
Giełda to jedno, ale im większy obrót jakiegoś instrumentu tym cena może być bardziej pompowana, dlatego PLN jeszcze dołka nie widziało :D
Wyobrażacie sobie (czysto hipotetycznie) gdyby teraz był zakaz obrotu międzynarodowego walutami, i każda waluta została by "zamrożona" w kraju. Handel międzynarodowy odbywał by się walutą wspólną którą wymieniało by się za Fiat'y (w każdym kraju indywidualnie), powiedzmy taki BTC lub jakieś inne dobro wymyślone na potrzeby takiej operacji. Waluty by staniały, waluta ogólna dyktowała by cenę. Zarabiając po za krajem wymieniałbyś tam na BTC a potem przywoziłbyś BTC do kraju które byś wymieniał na swoją ojczystą.. :d
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

nigdy tego nie zrozumiem ;/
no dobra a wartość początkowa takiej waluty ?? NP. euro sobie wymyślili i sobie weszło na rynek nie wiem strzelam po kursie 1.00 do USD
no i dlaczego po takim a nie innym ?? Przecież oficjalnie wchodzi powiedzmy jutro a jej kurs już jest znany
czyżby już wiadomo o popycie i podaży ???
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Masz te rozkminy :D
Wartość początkową nie wiem czy da się obliczyć, ale wydaje mi się że tego nie da się określić. Patrząc historycznie należy patrzeć przez pryzmat "wymienialności" na towary/dobra. Kiedyś za talara kupiłeś krowę, ale już zagraniczna kosztowała dwa talary, jak przeliczyli że jeden talar kosztuje powiedzmy 100 zł? pojęcia nie mam.
To samo wartość waluty zmienia się przez wieki, i kiedyś 1 dolar to była całkiem spoko kasa, teraz możemy kupić za niego mniej, więc wartość pieniądza mocno spadła a wszystko inne zyskało na wartości (taki paradoks w czasach gdzie towary są tanie i każdy może sobie pozwolić na wszelkiego rodzaju przyjemności)
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

PipsKong pisze:
11 wrz 2019, 15:12
nigdy tego nie zrozumiem ;/
no dobra a wartość początkowa takiej waluty ?? NP. euro sobie wymyślili i sobie weszło na rynek nie wiem strzelam po kursie 1.00 do USD
no i dlaczego po takim a nie innym ?? Przecież oficjalnie wchodzi powiedzmy jutro a jej kurs już jest znany
czyżby już wiadomo o popycie i podaży ???
Waluta jest towarem jak każdy inny. I o jego aktyalnej wartości decyduje RYNEK. A nie ma rynku bez transakcji. By wiedzieć co ile kosztuje wystaw to na sprzedaż. Myslisz, że taka Turcja jest zadowolona z tego, że ich waluta tak dostaje od lat po doopie? Jeśli nie ma zbyt dużego kapitału na obrone kursu to może ich Bank Narodowy spekulantów (i nie tlyko) w d..... cmoknąć :d
Podobnie jest z każda inna waluta każdego kraju. Jeśli w jakimś kraju jest ...... kiepska sytuacja gospodarcza to nie ma takiiej siły która by mogła powstrzymac deprecjacje waluty. A co ile osztuje to wycenia rynek. W postaci dokonanych na nim transakcji. Nie jakichś "zapowiedzi" czy innych cudów :d

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Cblondyn pisze:
11 wrz 2019, 15:45
Waluta jest towarem jak każdy inny. I o jego aktyalnej wartości decyduje RYNEK. A nie ma rynku bez transakcji. By wiedzieć co ile kosztuje wystaw to na sprzedaż. Myslisz, że taka Turcja jest zadowolona z tego, że ich waluta tak dostaje od lat po doopie? Jeśli nie ma zbyt dużego kapitału na obrone kursu to może ich Bank Narodowy spekulantów (i nie tlyko) w d..... cmoknąć :d
Podobnie jest z każda inna waluta każdego kraju. Jeśli w jakimś kraju jest ...... kiepska sytuacja gospodarcza to nie ma takiiej siły która by mogła powstrzymac deprecjacje waluty. A co ile osztuje to wycenia rynek. W postaci dokonanych na nim transakcji. Nie jakichś "zapowiedzi" czy innych cudów :d
myślę że tak ;]
masa turystów tam przyjeżdża i przywożą euro i dolary
dzięki czemu że jest "tanio" kupują więcej i częściej
a jeżeli takowy Turek nic nie importuje tylko handluje wewnętrznym dobrem produkowanym w swoim kraju to słaba waluta w tym wypadku jest im bardzo na rękę
poza tym chyba nadal dostają wynagrodzenie z UNII za trzymanie emigrantów i też jest to wypłacane w euro ;]
więc 2x tak ;];]
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

PipsKong pisze:
11 wrz 2019, 16:09
Cblondyn pisze:
11 wrz 2019, 15:45
Waluta jest towarem jak każdy inny. I o jego aktyalnej wartości decyduje RYNEK. A nie ma rynku bez transakcji. By wiedzieć co ile kosztuje wystaw to na sprzedaż. Myslisz, że taka Turcja jest zadowolona z tego, że ich waluta tak dostaje od lat po doopie? Jeśli nie ma zbyt dużego kapitału na obrone kursu to może ich Bank Narodowy spekulantów (i nie tlyko) w d..... cmoknąć :d
Podobnie jest z każda inna waluta każdego kraju. Jeśli w jakimś kraju jest ...... kiepska sytuacja gospodarcza to nie ma takiiej siły która by mogła powstrzymac deprecjacje waluty. A co ile osztuje to wycenia rynek. W postaci dokonanych na nim transakcji. Nie jakichś "zapowiedzi" czy innych cudów :d
myślę że tak ;]
masa turystów tam przyjeżdża i przywożą euro i dolary
dzięki czemu że jest "tanio" kupują więcej i częściej
a jeżeli takowy Turek nic nie importuje tylko handluje wewnętrznym dobrem produkowanym w swoim kraju to słaba waluta w tym wypadku jest im bardzo na rękę
poza tym chyba nadal dostają wynagrodzenie z UNII za trzymanie emigrantów i też jest to wypłacane w euro ;]
więc 2x tak ;];]
Żadna długotrwała inflacja nie jest dobra dla jakiejkolwiek gospodarki. Sami to kiedys przerabialismy :)
I nie jest dla nikogo niczym dziwnym, że mocna gospodarka cechuje sie mocna walutą. Ale o tym to ksiązki od ekonomii ;)

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Cblondyn pisze:
11 wrz 2019, 16:12
Żadna długotrwała inflacja nie jest dobra dla jakiejkolwiek gospodarki. Sami to kiedys przerabialismy :)
I nie jest dla nikogo niczym dziwnym, że mocna gospodarka cechuje sie mocna walutą. Ale o tym to ksiązki od ekonomii ;)
a no właśnie tutaj jestem głąb bo nic nie wiem na w/w temat ;]
ale powiedz mi skąd początkowa wartość euro ??

Ktoś musiał to jakoś wycenić
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Pepsiak, trochę leniuch z ciebie :wink:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Euro#Utworzenie_waluty utworzenie i poniżej pierwsze kursy lokalnych walut do euro.

Kto je ustalił?
EBC i Banki Centralne państw członkowskich.

Jakimi kryteriami się kierowano?
Inflacja, stopy procentowe, siła gospodarki, wartość nabywcza pieniądza danego kraju i wiele innych składowych.

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

cajto pisze:
11 wrz 2019, 20:21
Pepsiak, trochę leniuch z ciebie :wink:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Euro#Utworzenie_waluty utworzenie i poniżej pierwsze kursy lokalnych walut do euro.

Kto je ustalił?
EBC i Banki Centralne państw członkowskich.

Jakimi kryteriami się kierowano?
Inflacja, stopy procentowe, siła gospodarki, wartość nabywcza pieniądza danego kraju i wiele innych składowych.
czyli dobrze rozumiem że ktoś to ustala na podstawie jakiś danych w tym momencie popyt i podaż jest niewiadoma więc sprzedający i kupujący nie mają na to jeszcze wpływu
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

ODPOWIEDZ