Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

raposo pisze:
09 sie 2019, 22:29
Nie dochodzi do realnej dostawy więc rozliczana jest tylko różnica.
Wybacz, ale tego nie zrozumiałem. Co masz na myśli że nie dochodzi do realnej dostawy? Czy założeniem ECN nie jest właśnie przekazywanie zleceń na realny rynek?
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

dzikson pisze:
11 sie 2019, 19:17
raposo pisze:
09 sie 2019, 22:29
Nie dochodzi do realnej dostawy więc rozliczana jest tylko różnica.
Wybacz, ale tego nie zrozumiałem. Co masz na myśli że nie dochodzi do realnej dostawy? Czy założeniem ECN nie jest właśnie przekazywanie zleceń na realny rynek?
Dzikson, realna dostawa następuje wtedy, kiedy płacąc stajesz się właścicielem kupowanego towaru. Na rynku forex zawierając transakcję nie stajesz się właścicielem waluty, indeksu czy towaru, a Twoja transakcja rozliczana jest jako różnica kursów na początku i końcu transakcji.

Balans
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 01 sie 2019, 21:30

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Balans »

Witam zacząłem z forex jakieś dwa miesiące temu, od małej sumki, jednak nie wiedząc nic, otworzyłem pozycję i nie wiedziałem co to ST, TP, nic o analizie technicznej, nie wiedziałem nawet gdzie ją zamknąć :P szczęśliwie nie udało mi się przegrać całej kasy i cały czas zarządzam tymi początkowymi 1200 złotymi, właściwie przez półtorej miesiąca udało mi się stracić 535 zł powoli i konsekwentnie :P

teraz coś pękło sam nie wiem do końca co bo zacząłem odrabiać straty zostało 40 zł by wyjść na zero, patrze już tylko gdzie jesteśmy na wykresie i jak cena pojawia się tam gdzie zaplanowałem otwieram pozycję, to przychodzi łatwo bo w tym czasie pieniądze leżą bezpieczne. Jednak Mimo iż kwota jest mała to stres mnie trzyma za jaja za każdym razem gdy tracę zyski i za wcześnie zamykam, i w większości jedna stratna transakcja kasuje mi zyski z trzech zyskownych... Jeśli chodzi o zamykanie stratnych to nie ma już takiego problemu zamykanie czerwonych mi nie przychodzi tak łatwo, po prostu wierzę że otworzyłem dobrze i czekam aż się potwierdzi scenariusz, jeśli nie to zamykam.

Może macie jakieś swoje rady mentalne czy też triczki na prowadzenie i wychodzenie z pozycji? chętnie wysłucham

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ile traderów, tyle sposobów ;)
Książki o tym piszą, więc post na forum nie wyczerpie z pewnością zagadnienia.

Gra na chybił-trafił i "może się uda" to hazard, a nie trading. Dlatego działając dalej, tak jak działasz, to w długim terminie klęska jest wręcz pewna. Aby przechylić szalę na Twoją korzyść musisz coś dorzucić - przygotować się psychicznie, opracować plan działania, zarządzanie kapitałem itd..

Zacznij od postów podwieszonych w tym dziale. Zajmie Ci to kilka dni. Wtedy przyjdzie pora na konkretne pytania... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

grzegrzyw pisze:
11 sie 2019, 23:51
dzikson pisze:
11 sie 2019, 19:17
raposo pisze:
09 sie 2019, 22:29
Nie dochodzi do realnej dostawy więc rozliczana jest tylko różnica.
Wybacz, ale tego nie zrozumiałem. Co masz na myśli że nie dochodzi do realnej dostawy? Czy założeniem ECN nie jest właśnie przekazywanie zleceń na realny rynek?
Dzikson, realna dostawa następuje wtedy, kiedy płacąc stajesz się właścicielem kupowanego towaru. Na rynku forex zawierając transakcję nie stajesz się właścicielem waluty, indeksu czy towaru, a Twoja transakcja rozliczana jest jako różnica kursów na początku i końcu transakcji.
Kumam :D Łopatologicznie trzeba do mnie bo ja prosty chłop, a tak na poważnie to nie pomyślałem o tym w ten sposób dlatego moje myślenie poszło nie w tą stronę. Ta sama sytuacja jest na towarach, kupujemy akcje pszenicy i wszystkich innych rzeczy, mimo że fizycznie jej nie dostajemy.

To teraz pytanie czysto techniczne. Czy są platformy, lub też jakaś możliwość sprawdzenia zleceń wybranych instrumentów (np. u wybranych brokerów?), aby wiedzieć ile ofert i o jakiej wielkości są na kupno i tak samo na sprzedaż danego instrumentu?
Pytam ze względu na niektóre dość płytkie rynki które na wykresie np. świeca M5 ma transakcje na poziomie 20-30 lotów (dokładniej chodzi mi o gaz w icmarkets). Zakładając że chciałbym kupić 100 lotów gazu to wykres może siłą rzeczy się mocno posunąć (czytaj cena się mocno zmieni), i tak samo jak będę chciał zrealizować zysk w jednym czasie to stracę (lub mogę stracić) na tym że nie wiem ile ofert jest które mogą wchłonąć moje zlecenie. Oczywiście w drugą stronę również to samo, jak będzie chciał ciąć straty.
Wiadomym jest również że można, a nawet nieraz trzeba większe zlecenia dzielić na partię, ale zastanawia mnie ta kwestia.

Jak by ktoś pytał, nie inwestuje i na razie nie chce inwestować takich pieniędzy, ale jestem dociekliwy i stąd moje pytania.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Chyba nie ma takiego brokera ani takiego płytkiego rynku, byś mógł swoimi zleceniami w sposób zauważalny wpływać na cenę.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Grając na instrumencie CFD na gaz z pewnością nie ruszysz rynku. A jako przeciętny detalista to nie ruszysz żadnego rynku... ;)
Co do "sprawdzenia" ile zleceń czeka to jest coś takiego jak głębokość rynku (market depth) - niektórzy brokerzy coś takiego oferują na swoich platformach lub stronach.
Problem jest tylko jeden i aż jeden - widzisz tylko wycinek całości, tj. tylko to, co znajduje się w obrębie danego brokera -> FX jest rynkiem zdecentralizowanym. Nawet ciężko ustalić jaki to % tej całości.
Dwa, jeśli to CFD na gaz, to aby ruszyć cenę to najlepiej byłoby wejść na rynek regulowany i zawrzeć transakcję na kontraktach futures na których oparty jest właśnie ten CFD. A tam znowu mniejszy lewar więc potrzeba duuużoooo $ ;)

Podsumowując, fajnie by było, ale raczej nic z tego.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

raposo pisze:
15 sie 2019, 09:14
Grając na instrumencie CFD na gaz z pewnością nie ruszysz rynku. A jako przeciętny detalista to nie ruszysz żadnego rynku... ;)
Co do "sprawdzenia" ile zleceń czeka to jest coś takiego jak głębokość rynku (market depth) - niektórzy brokerzy coś takiego oferują na swoich platformach lub stronach.
Problem jest tylko jeden i aż jeden - widzisz tylko wycinek całości, tj. tylko to, co znajduje się w obrębie danego brokera -> FX jest rynkiem zdecentralizowanym. Nawet ciężko ustalić jaki to % tej całości.
głębokość rynku to słabe odwzorowanie zleceń, ale już wszystko wiem w takim razie, póki nie będę choć małym grubaskiem to mogę sobie co najwyżej pograć na obecnych platformach.
Giełdy kryptowalut mają to rozwiązane tak jak być powinno, każde zlecenie jest widoczne (no może 20 zleceń) i dzięki temu widać gdzie jest jakieś większe zlecenie kupna/sprzedaży (opór/wsparcie) i tam można szykować się na zakupy bądź sprzedaż.
raposo pisze:
15 sie 2019, 09:14
Dwa, jeśli to CFD na gaz, to aby ruszyć cenę to najlepiej byłoby wejść na rynek regulowany i zawrzeć transakcję na kontraktach futures na których oparty jest właśnie ten CFD. A tam znowu mniejszy lewar więc potrzeba duuużoooo $ ;)

Podsumowując, fajnie by było, ale raczej nic z tego.
Pytałem o to jaki rynek gazu jest głęboki bo do przykładu w icmarkecie obrót jest stosunkowo małą ilością lotów np. w stosunku do złota czy dax'a, a skoki kursu czasem znaczne, nie przemyślałem tego że kurs jest średni światowy, a volumen liczony tylko u tego brokera i żaden inny 8)
Dzięki Panowie za poświęcony czas :564:
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

caciavita
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 06 sie 2013, 14:00

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: caciavita »

Witam

Jak to jest że rynek forex jest zamknięty w sobotę i niedziele, a pomimo tego gra sie dalej gdzieś odbywa.Ktoś kupuje ktoś sprzedaje.
Przykład z dziś ,gdzie para EurAud zrobiła 200 pipsów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

caciavita pisze:
25 sie 2019, 16:12
Witam

Jak to jest że rynek forex jest zamknięty w sobotę i niedziele, a pomimo tego gra sie dalej gdzieś odbywa.Ktoś kupuje ktoś sprzedaje.
Przykład z dziś ,gdzie para EurAud zrobiła 200 pipsów.
Rynek Forex nigdy nie jest zamknięty i nikt na nim nie gra ,tylko się waluty wymienia.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ