Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

PipsKong pisze:
10 lip 2019, 10:47
kiedyś takie pytanie mi chodziło po głowie
a że tutaj można wszystko to walę jak w kredens ;]

czy jak gram na dźwigni 1:1 to nie powinienem mieć naliczanego swapu ??? Przecież wtedy nie "pożyczam" pieniędzy
Ale to nie jest kwestią dźwigni tylko fakt "posiadania" pewnej waluty liczonej w innej :)

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Cblondyn pisze:
10 lip 2019, 14:16
PipsKong pisze:
10 lip 2019, 10:47
kiedyś takie pytanie mi chodziło po głowie
a że tutaj można wszystko to walę jak w kredens ;]

czy jak gram na dźwigni 1:1 to nie powinienem mieć naliczanego swapu ??? Przecież wtedy nie "pożyczam" pieniędzy
Ale to nie jest kwestią dźwigni tylko fakt "posiadania" pewnej waluty liczonej w innej :)
wiem Blond już skumałem OCB :oops:
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Saan
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 18 cze 2019, 08:01

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Saan »

Cześć. Z jakiego kalendarza ekonomicznego korzystacie (strona internetowa)?, jakie strony warto przeglądać żeby mieć najnowsze wiadomości marko z róznych rynków świata ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Odnośnie kalendarza - niezmiennie od wielu lat z ForexFactory.com.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

pierwszeKroki
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2019, 14:08

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: pierwszeKroki »

Witam, mam kilka wątpliwości i będę wdzięczny za pomoc.

Szukam odpowiedniego brokera w dwóch kategoriach;
- pierwszy z nich to taki który oferuje dźwignię 1:100 i ochronę przed saldem ujemnym
- drugi to taki który pozwala zachować anonimowość i umożliwia wpłaty/wypłaty w BTC, zależy mi na tym aby był sprawdzony

Druga sprawa dotyczy wskaźnika PZ swing trading, czy ktoś mógłby udostępnić?

Dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

pierwszeKroki pisze:
30 lip 2019, 14:15
Witam, mam kilka wątpliwości i będę wdzięczny za pomoc.

Szukam odpowiedniego brokera w dwóch kategoriach;
- pierwszy z nich to taki który oferuje dźwignię 1:100 i ochronę przed saldem ujemnym
- drugi to taki który pozwala zachować anonimowość i umożliwia wpłaty/wypłaty w BTC, zależy mi na tym aby był sprawdzony
Łatwo nie będzie ;). Jeśli chcesz lewar większy niż 1:30 to opcje są dwie:
- wybór brokera spoza UE,
- uzyskanie statusu klienta profesjonalnego (o tym przeczytasz tutaj: https://forexclub.pl/klient-profesjonalny-forex-faq/ ) u brokera z UE.

Jeśli chcesz ochronę przed ujemnym saldem to znowu wracamy do kwestii UE. Taka ochrona jest obowiązkowa ale tylko u brokerów z UE. Stąd też jest praktycznie niespotykana poza nią. Ale sprawy komplikują się jeszcze bardziej, bo owa ochrona jest obowiązkowa tylko w przypadku klientów detalicznych, czyli tych z mniejszym lewarem. To, czy broker zaoferuje ją także profesjonalistom zależy tylko od niego. Jedni to robią, inni nie.

Jeśli zależy Ci na wpłatach w BTC to ponownie wracamy do kwestii "regulacyjnych". Niewielu brokerów umożliwia wpłaty w BTC, a jeśli już, to na obecny moment znani są mi tylko tacy spoza UE.

Podsumowując:
Sprawdź czy jesteś w stanie spełnić wymogi na klienta profesjonalnego. Jeśli nie, to musisz z czegoś zrezygnować.

W sumie jeśli tak... to też musisz z czegoś zrezygnować ;)


O wskaźniku wcześniej nie słyszałem, ale widzę, że jest płatny więc będzie ciężko ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Zastanawia mnie kwesta brokerów ECN.
Niby strata klienta nie jest ich zarobkiem bo zlecenia trafiają bezpośrednio na rynek, ale z drugiej strony patrząc, broker udostępniający dźwignię umożliwia nam zapożyczenie się u brokera aby zawrzeć większą transakcję mając do dyspozycji mniejszy kapitał. Wiec de facto kapitał tradera jest tylko w jakimś małym % a reszta jest brokera, jak trader jest dobry i jest ciągle na plusie to gdzie tu sens? Proszę o wyjaśnienie bo ciężko mi to poskładać że powiedzmy wkładam 5 tys USD a moje zlecenie idzie na 100 tys USD na rynek..
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dzikson pisze:
09 sie 2019, 11:53
Zastanawia mnie kwesta brokerów ECN.
Niby strata klienta nie jest ich zarobkiem bo zlecenia trafiają bezpośrednio na rynek, ale z drugiej strony patrząc, broker udostępniający dźwignię umożliwia nam zapożyczenie się u brokera aby zawrzeć większą transakcję mając do dyspozycji mniejszy kapitał. Wiec de facto kapitał tradera jest tylko w jakimś małym % a reszta jest brokera, jak trader jest dobry i jest ciągle na plusie to gdzie tu sens? Proszę o wyjaśnienie bo ciężko mi to poskładać że powiedzmy wkładam 5 tys USD a moje zlecenie idzie na 100 tys USD na rynek..
Nie jest tak jak piszesz. Analogicznie proponuje poczytać o kontraktach futures. Chociazby o tych z naszej GPW na W20.
W gre wchodzi efekt dźwigni

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Cblondyn pisze:
09 sie 2019, 14:32
W gre wchodzi efekt dźwigni
tyle wiem, ale pytam kto tą dźwignię zabezpiecza? rozumiem że broker.
z drugiej strony im większa dźwignia (w sumie każda tak działa) tym saldo szybciej puchnie lub topnieje więc ile lotów by się nie wrzuciło na rynek broker zamknie pozycję jak depo się skończy odzyskując całość.

Całe moje pytanie było czysto teoretyczne bo do niczego mi nie jest potrzebne, ale zastanawiała mnie ta kwestia.

Od ciągłego patrzenia na wykresy już mi się w głowie miesza więc myślę o głupotach jak wyżej 8)
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie dochodzi do realnej dostawy więc rozliczana jest tylko różnica. Brokera w tym głowa, aby różnica w rozliczeniu była dla niego korzystna (pobór prowizji lub spreadu; zadbanie o to, aby klient nie wszedł na debet).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ