Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Dowody? Nie. Bazuję na wiedzy uzyskanej od osób pracujących u różnych brokerów na przestrzeni lat.

Oczywiście, broker bazujący w modelu "sam spread" wlicza w niego swoje wynagrodzenie i wtedy może swoją marżę zredukować.
W przypadku "rynkowy spread + prowizja" w teorii może dowalić dodatkowy markup do spreadu, ale czy to robi? Można przypuszczać, że część tak. Czy wszyscy? Z moich informacji niektórzy napewno nie - może kłamią, może nie. Tego nie wiem, ale jak Ty wiesz i masz dowody to chętnie zobaczę :) Tak czy inaczej, jeśli dostawca płynności oferuje dobre spready i broker również, to można się zastanawiać gdzie ten markup. Jeśli spready są zauważalnie wyższe, niż u konkurentów, to można nabierać wątpliwości.

W modelu "spread + prowizja" wraz z powiększającym się wolumenem spread na ogół pozostaje w miejscu (w sumie nie znam innych przypadków) i broker schodzi tylko z prowizji. Z tego co mi też wiadomo to im większy wolumen sumaryczny, tym mniejsze opłaty do LP, więc tutaj ostatecznie pojawia się dla niego dodatkowa korzyść.

Jeśli był ktoś "bardziej wewnątrz" to proszę o ew. korekty ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Ergo, bazujemy na plotkach, opiniach, niedomówieniach, informacjach cząstkowych, często z niepotwierdzonych źródeł. Po co, więc to wszystko? Żeby napisać swoją opinię i tym samym spowodować, że ktoś, kto nie ma w ogóle pojęcia przeczyta i będzie traktować taką informację jako pewnik?
Zgadza się, przydałby się ktoś z wewnątrz, kto by to dokładnie wytłumaczył, ale wątpię, żeby to było dopuszczalne prawnie. W sensie, że nawet jeżeli ten ktoś już tam nie pracuje, to wiąże go jakaś umowa.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Czy rolowania na indeksach mają zawsze dodatnią wartość przy longach? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

meylo pisze:
13 cze 2019, 12:11
Czy rolowania na indeksach mają zawsze dodatnią wartość przy longach? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Rollowanie to wyrównanie ceny instrumentu Futures w stosunku do instrumentu Cash, czyli
notowań, które stawiają na cenę w przyszłości do notowań bieżących.
Czy to będzie dodanie wartości, czy odjęcie wartości, zależy od tego jaka jest różnica w tych kwotowaniach.
Jeżeli byś miał stracić na rollowaniu na Longu, to rollowanie wyrówna dodając, a jeżeli miałbyś zyskać na
rollowaniu, na Longu, to rollowanie ci odejmie.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Saan
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 18 cze 2019, 08:01

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Saan »

Cześć witam,

Jestem nowy tu na forum i ogólnie jeśli chodzi o forex. Dopiero raczkuję. Natomiast zastanawia mnie jedna kwestia. Założyłem konto demo na XTB nie będę mówił jak mi idzie bo nie ma się czym chwalić :P Korzystam z platformy xStation, bo wydaje mi się że jest łatwiejsza w obsłudze niż MT4. Jakie jest wasze zdanie w tym temacie czy lepiej byłoby zacząć od razu na MT4 i uczyć się wszystkiego, czy n a początek xStation a dopiero jak zacznę cokolwiek ogarniać to MT ?

Pozdrawiam Marcin

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Platformę trzeba dopasować do własnych potrzeb. Na początku jest ten problem, że niekoniecznie je znasz... ;)

Najpierw poznaj jakąkolwiek platformę - xStation jest proste i ma trochę mniej funkcji, niż MT4, co mozna uznać na początku za plus ;)
Za jakiś czas odpal MT4, pobaw się. Potem zainstaluj kolejną, np. cTradera, porównaj i sam zdecyduj co bardziej Ci pasuje.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Saan
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 18 cze 2019, 08:01

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Saan »

Dzięki :]

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

kiedyś takie pytanie mi chodziło po głowie
a że tutaj można wszystko to walę jak w kredens ;]

czy jak gram na dźwigni 1:1 to nie powinienem mieć naliczanego swapu ??? Przecież wtedy nie "pożyczam" pieniędzy
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

No teoretycznie. Ale praktycznie kupujesz/sprzedajesz instrument CFD, a nie fizyczną walutę.

Czyli na koncie masz np. PLN, ale grając na długo na EUR/USD to de facto za dolary kupujesz euro, których fizycznie nie masz ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

raposo pisze:
10 lip 2019, 11:12
No teoretycznie. Ale praktycznie kupujesz/sprzedajesz instrument CFD, a nie fizyczną walutę.

Czyli na koncie masz np. PLN, ale grając na długo na EUR/USD to de facto za dolary kupujesz euro, których fizycznie nie masz ;)
brawo Raposo :564:
zrozumiałem
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

ODPOWIEDZ