Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

dzikson pisze:
06 cze 2019, 17:44
Dokładnie, podstawowy błąd na jaki się złapałem (po czytaniu o korektach itp.) było wchodzenie w pozycję przeciw trendowi, "bo musi się w końcu odwrócić", ale nie ja o tym decyduje. Widzisz, ja dopiero zaczynam ale mam w zamiarze zająć się tym na poważnie dlatego moim celem jest potrojenie kapitału na demo, w przeciwnym razie nie wchodzę. Ale i nie wiem czy po tym nie zamknę platformy i nie założę jeszcze raz nowego konta aby sprawdzić czy zaczynając od mniejszego kapitału nie będę wchodził ze zbyt wielkimi kwotami. Daje sobie jakieś 6 miesięcy nauki, po czym zobaczę czy jestem gotów podjąć ryzyko czy uczyć się kolejne 6 miesięcy.. Czasu mam nadto więc o tyle mam komfort
Może raczej 10 lat?
Za bardzo masz wybujałe oczekiwania.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Pół roku - rok zakładam na samo przejście na realny rachunek, nie na zarabianie i nazwanie siebie gotowym. Czytam co chwile tu i na innych forach o mistrzach co wchodzą po tygodniu i pare razy zerują konta..
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

dzikson pisze:
06 cze 2019, 22:06
Pół roku - rok zakładam na samo przejście na realny rachunek, nie na zarabianie i nazwanie siebie gotowym.
Osiem lat temu to samo myślałem...
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

i nadal grasz na demo czy jak?

Tak odchodząc od tematu, ilu ludzi może pochwalić się zadawalającymi wynikami i po jakim czasie? Podejrzewam że większość ludzi zeruje konto i wraca do pracy. Nie wielu jest chętnych do nauki i poświecenia czasu żeby osiągać wyniki, wiekszość pewnie myśli że to łatwy piniądz:D
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

dzikson pisze:
06 cze 2019, 23:19
i nadal grasz na demo czy jak?

Tak odchodząc od tematu, ilu ludzi może pochwalić się zadawalającymi wynikami i po jakim czasie? Podejrzewam że większość ludzi zeruje konto i wraca do pracy. Nie wielu jest chętnych do nauki i poświecenia czasu żeby osiągać wyniki, wiekszość pewnie myśli że to łatwy piniądz:D
Ja traduję, nie gram, ale w 6 miesięcy ani w rok nie będziesz zawodowym traderem.
Poza tym, to ja siedzę przy tym cały dzień, od rana do nocy.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

dzikson pisze:
06 cze 2019, 22:06
Pół roku - rok zakładam na samo przejście na realny rachunek, nie na zarabianie i nazwanie siebie gotowym.
A więc zacytuję co wcześniej napisałem bo się źle zrozumieliśmy.. Po roku nie nazwe siebie gotowym do trejdingu a jedynie odważę się na wejście żywą gotówkę, gdzie i tak nadal nie będę nastawiony na zarabianie.

Co do siedzenia cały dzień, napisałem również wcześniej że też mam mnóstwo czasu i mogę sobie pozwolić na taką formę nauki, ćwiczeń, zapoznawania się z rynkiem a potem wejście z kapitałem. Nie ogranicza mnie praca na etacie i potrzeba wykarmienia płaczących dzieci, nie mam ciśnienia na zarabianie, i nie jestem też na niczyim utrzymaniu (bo zaraz ktoś pomyśli że albo bananowy chłopak, albo dzieciak mieszkający na sępa u rodziców) 8)
Pożyjemy zobaczymy, mam nadzieję że w przyszłości będę mógł pochwalić się swoim statement'em z wynikami
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

dzikson pisze:
07 cze 2019, 09:03
dzikson pisze:
06 cze 2019, 22:06
Pół roku - rok zakładam na samo przejście na realny rachunek, nie na zarabianie i nazwanie siebie gotowym.
A więc zacytuję co wcześniej napisałem bo się źle zrozumieliśmy.. Po roku nie nazwe siebie gotowym do trejdingu a jedynie odważę się na wejście żywą gotówkę, gdzie i tak nadal nie będę nastawiony na zarabianie.

Co do siedzenia cały dzień, napisałem również wcześniej że też mam mnóstwo czasu i mogę sobie pozwolić na taką formę nauki, ćwiczeń, zapoznawania się z rynkiem a potem wejście z kapitałem. Nie ogranicza mnie praca na etacie i potrzeba wykarmienia płaczących dzieci, nie mam ciśnienia na zarabianie, i nie jestem też na niczyim utrzymaniu (bo zaraz ktoś pomyśli że albo bananowy chłopak, albo dzieciak mieszkający na sępa u rodziców) 8)
Pożyjemy zobaczymy, mam nadzieję że w przyszłości będę mógł pochwalić się swoim statement'em z wynikami
No to, pewnie jesteśmy wiekowo blisko! :564:
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Nie wykluczone. Dużo życia straciłem i czas coś z nim zrobić.
Nie spamując, co powiecie o fibonaccim? Czy to narzędzie w walutach sie sprawdza czy większe zastosowanie ma na innych instrumentach?
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

dzikson pisze:
07 cze 2019, 12:40
Nie wykluczone. Dużo życia straciłem i czas coś z nim zrobić.
Nie spamując, co powiecie o fibonaccim? Czy to narzędzie w walutach sie sprawdza czy większe zastosowanie ma na innych instrumentach?
Jeżeli będziesz go stosował, tak jak wszędzie uczą, to nic ci to nie da.
Nic się nigdzie nie sprawdza, żadne narzędzie i żaden wskaźnik.
Tylko trader może zarabiać, albo tracić i to nie ma nic wspólnego z tymi narzędziami, a
wyłącznie z tym, co robi trader.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: meylo »

dzikson pisze:
07 cze 2019, 12:40
Nie wykluczone. Dużo życia straciłem i czas coś z nim zrobić.
Nie spamując, co powiecie o fibonaccim? Czy to narzędzie w walutach sie sprawdza czy większe zastosowanie ma na innych instrumentach?
Nikt Ci nie powie co działa a co nie. Dla jednych fibo działa, inni uważają, że to bzdura. To nie jest kwestia wskaźników tylko osoby, która potrafi ich użyć. Sprawdź wszystko co chcesz sprawdzić, wtedy się dowiesz z czym Ci po drodze. Wskaźniki, interwał, ryzyko... Jak już wszystko przerobisz będziesz wiedział na czym się skupić i co rozwijać. Dobrze, że masz czas. Skup się i sukcesów Ci życzę.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

ODPOWIEDZ