Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Pawel2005 pisze:
16 maja 2019, 22:43
Witam

Na początku chciałem się przywitać. Teraz dopiero się zarejestrowałem, a forum czytam od dłuższego czasu.
I mam takie pytanie: gdzie znaleźć/szukać spotkań traderów? Jakaś wymiana myśli, poglądów, doświadczeń itp. Coś jak zlot miłośników czegoś tam.
To, zwykle odbywa się na takich jak to forach, na FB, itp.
A innych inicjatyw reklamować nie wypada.
Poza tym, to trzeba uważać, bo tam piszą mnóstwo bzdur, zresztą na tym forum też.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Pawel2005 pisze:
16 maja 2019, 22:43
Witam

Na początku chciałem się przywitać. Teraz dopiero się zarejestrowałem, a forum czytam od dłuższego czasu.
I mam takie pytanie: gdzie znaleźć/szukać spotkań traderów? Jakaś wymiana myśli, poglądów, doświadczeń itp. Coś jak zlot miłośników czegoś tam.
Cześć,

Co jakiś czas odbywają się spotkania w Warszawie z cyklu Trading Jam Session. Dodatkowo, co czwartek (czasem co drugi), także w Warszawie odbywają się spotkania Trading Club w siedzibie XTB. W obu przypadkach wstęp wolny, bez wciskania czegokolwiek, z możliwością pogadania z innymi traderami i "fanatykami" ;)

Na ostatnim Trading Clubie był Grzegorz Moskwa, który swego czasu był bardzo aktywny na tym forum:
https://forexclub.pl/grzegorz-moskwa-tr ... a-on-line/

Inną okazją jest konferencja Invest Cuffs, która odbywa się w Krakowie raz w roku w marcu. Tyle, że jest to wydarzenie dużo większego kalibru - do dyspozycji ok. 4-5 tys. traderów z którymi można pogadać ;)

Do tego okazjonalne mniejsze konferencje + online.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Myślę, że lokalnie warto poszukać na FB, lub nawet samemu stworzyć tam grupę.
Tylko, niebezpieczeństwo jest takie, że znajdzie się mnóstwo hejterów, trolli i reklamiarzy.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Witacie.
Mam w zamiarze na poważnie zająć się inwestycjami w forex.
Cały czas się uczę, czytam, próbuje czytać wykresy i przekładać wiedzę z tego co było na to co będzie.
Od jakiegoś czasu również gram na demo z miernym skutkiem bo nie mogę wyjść na plus, cały czas waham się między zerowym zyskiem lub na poziomie 0.5%, może dlatego że nie chce ograniczać się do zysku na poziomie 20 pipsów.

Po za powyższym, mam pytanie co do dźwigni. Jest dużo opisów jak działa jak daje zarobić i stracić, dla mnie wszystko jasne, ale jak dźwignia ma się do depozytu.
Posłużę się przykładem;
0.4 lota (czegoś) jest zabezpieczone 900 USD depo na dźwigni 1:100
czy takie samo zabezpieczenie będzie na dźwigni 1:30 ?

Na koniec napiszę że pierwsze dolary wpłacę dopiero jak potroję konto demo, więc zapewne trochę mi to jeszcze zajmie
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

dzikson pisze:
05 cze 2019, 19:11
Witacie.
Mam w zamiarze na poważnie zająć się inwestycjami w forex.
Cały czas się uczę, czytam, próbuje czytać wykresy i przekładać wiedzę z tego co było na to co będzie.
Od jakiegoś czasu również gram na demo z miernym skutkiem bo nie mogę wyjść na plus, cały czas waham się między zerowym zyskiem lub na poziomie 0.5%, może dlatego że nie chce ograniczać się do zysku na poziomie 20 pipsów.

Po za powyższym, mam pytanie co do dźwigni. Jest dużo opisów jak działa jak daje zarobić i stracić, dla mnie wszystko jasne, ale jak dźwignia ma się do depozytu.
Posłużę się przykładem;
0.4 lota (czegoś) jest zabezpieczone 900 USD depo na dźwigni 1:100
czy takie samo zabezpieczenie będzie na dźwigni 1:30 ?

Na koniec napiszę że pierwsze dolary wpłacę dopiero jak potroję konto demo, więc zapewne trochę mi to jeszcze zajmie
Zabezpieczenie na dźwigni 1:30 będzie 100/30=3,33 razy większe, czyli 900*3,33=ok. 3000.

PS. To jest kompletna i werutna bzdura, że niby to co buło przekłada się na to, co będzie! Takie myślenie powoduje, że tracisz, ponieważ to co było nie gwarantuje, że się powtórzy w przyszłości. Prez te bajki ludzie tracą lata na zrozumienie, że tu chodzi o zarabianie, a nie o przewidywanie na bazie czegoś, co nic nie znaczy!
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Masz rację źle się wyraziłem. To co było służy do analizy i na podstawie tego co już było próbuje (próbuje to doskonałe określenie) przekładać na to co będzie. Nie szukać takich samych słupków, nie szukać takich samych fal, nie szukać wzoru do naśladowania mając nadzieję że zaraz będą takie same zagrania rynku, ale szukać wsparć i oporów, zachowania na tych punktach i rozpoznawać trend. Mimo trendu spadkowego moje pozycję z początku traciły bo była korekta spadków i nie wiedziałem o co chodzi i w druga stronę przy trendzie wzrostowym to samo. Obecnie nie tracę ale to nie jest powód do dumy dla mnie.. W załączniku saldo z pozycjami z konta demo z którym walczę od dwóch tygodni i przebić się nie mogę na konkretniejszy plus.
Na początek i tak jest ok, patrząc na to że z forexem nie miałem wcześniej do czynienia.

Napisałeś; "Zabezpieczenie na dźwigni 1:30 będzie 100/30=3,33 razy większe, czyli 900*3,33=ok. 3000"
Czyli z dźwignią 1:100 potrzebuje zabezpieczenie około 9 000? Więc na mniejszej dźwigni (1:30) wystarczy że wpłaci się 3x większy kapitał aby uzyskać ten sam efekt jak przy dźwigni 1:100?
Pytanie jest czysto teoretyczne ponieważ nie mam zamiaru jeszcze grać. Moja wiedza jest zbyt mała a doświadczenie mam jedynie w krypto bez lewarów
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

fx-technik pisze:
06 cze 2019, 01:08

PS. To jest kompletna i werutna bzdura, że niby to co buło przekłada się na to, co będzie!
Jak by się dłużej zastanowić to bzdurą jest to co zacytowałem, choćby ze względu na to że schematy na wykresach powtarzają się cały czas. Przez to choćby powstały formację oRGR i wiele innych które się pojawiają/powtarzają. Kurs idzie w górę albo w dół, czyli wszystko, ale to naprawde wszystko już było. Chyba że źle odczytałem kontekst zdania
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

dzikson pisze:
06 cze 2019, 13:55
fx-technik pisze:
06 cze 2019, 01:08

PS. To jest kompletna i werutna bzdura, że niby to co buło przekłada się na to, co będzie!
Jak by się dłużej zastanowić to bzdurą jest to co zacytowałem, choćby ze względu na to że schematy na wykresach powtarzają się cały czas. Przez to choćby powstały formację oRGR i wiele innych które się pojawiają/powtarzają. Kurs idzie w górę albo w dół, czyli wszystko, ale to naprawde wszystko już było. Chyba że źle odczytałem kontekst zdania
Ogólne schematy tak, się powtarzają, tylko nigdy nie wiadomo kiedy i jaki będzie ruch.
To, co było liczyło się tylko wtedy, kiedy było, dlatego widzimy wykres historyczny, a
przyszłego nie widzimy i nigdy nie zobaczymy.
Dlatego, trzeba wykorzystywać ruch/trend/zmianę ceny, a nie nalegać, że coś się powinno
wydarzyć, lub nie.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Dokładnie, podstawowy błąd na jaki się złapałem (po czytaniu o korektach itp.) było wchodzenie w pozycję przeciw trendowi, "bo musi się w końcu odwrócić", ale nie ja o tym decyduje. Widzisz, ja dopiero zaczynam ale mam w zamiarze zająć się tym na poważnie dlatego moim celem jest potrojenie kapitału na demo, w przeciwnym razie nie wchodzę. Ale i nie wiem czy po tym nie zamknę platformy i nie założę jeszcze raz nowego konta aby sprawdzić czy zaczynając od mniejszego kapitału nie będę wchodził ze zbyt wielkimi kwotami. Daje sobie jakieś 6 miesięcy nauki, po czym zobaczę czy jestem gotów podjąć ryzyko czy uczyć się kolejne 6 miesięcy.. Czasu mam nadto więc o tyle mam komfort
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

dzikson pisze:
06 cze 2019, 10:19
Napisałeś; "Zabezpieczenie na dźwigni 1:30 będzie 100/30=3,33 razy większe, czyli 900*3,33=ok. 3000"
Czyli z dźwignią 1:100 potrzebuje zabezpieczenie około 9 000? Więc na mniejszej dźwigni (1:30) wystarczy że wpłaci się 3x większy kapitał aby uzyskać ten sam efekt jak przy dźwigni 1:100?
Pytanie jest czysto teoretyczne ponieważ nie mam zamiaru jeszcze grać. Moja wiedza jest zbyt mała a doświadczenie mam jedynie w krypto bez lewarów
Tak, im mniejsza dźwignia, tym mniejszy dostajesz "kredyt" od brokera.
Dźwignia polega na tym, że coś (tu kontrakt lub podstawowy Lot, 1 Lot na walutach, kosztuje określoną ilość USD, EUR, albo innej waluty (100K), więc przy dźwigni 100 ty musisz mieć jedną steną ze 100K, a przy dźwigni 30, ty musisz mieć 3,33333(3) razy więcej.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2019, 21:20 przez fx-technik, łącznie zmieniany 2 razy.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

ODPOWIEDZ