Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Pati pisze:Witam wszystkich, jestem początkująca. Od czego najlepiej zacząć.
Jakie książki polecacie.
Pozdrawiam.
Cześć,

Na początku im więcej, tym lepiej ;). Możesz przejrzeć nawet ten 600-stronicowy temat, który z pewnością wyjaśni wiele wątpliwości ;)
Odnośnie książek:
https://forexclub.pl/jakie-ksiazki-warto-przeczytac/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

raposo pisze:
Pati pisze:Witam wszystkich, jestem początkująca. Od czego najlepiej zacząć.
Jakie książki polecacie.
Pozdrawiam.
Cześć,

Na początku im więcej, tym lepiej ;). Możesz przejrzeć nawet ten 600-stronicowy temat, który z pewnością wyjaśni wiele wątpliwości ;)
Odnośnie książek:
https://forexclub.pl/jakie-ksiazki-warto-przeczytac/
A ja odradzam czytania wszelakich książek, ponieważ jest to ślepa ulica.
W tych wszystkich książkach są jedynie półprawdy i niczym nieudowodnione tezy,
których się nie da naukowo udowodnić.
Jedyny sposób na zarabianie to oddawać mniej niż się zarabia.
Trzeba poznać mechanizmy rządzące popytem i podażą, i znaleźć taki sposób, dzięki któremu
trader sam będzie umiał zarobić więcej i stracić mniej.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

fx-technik pisze: A ja odradzam czytania wszelakich książek, ponieważ jest to ślepa ulica.
W tych wszystkich książkach są jedynie półprawdy i niczym nieudowodnione tezy,
których się nie da naukowo udowodnić.
Jedyny sposób na zarabianie to oddawać mniej niż się zarabia.
Trzeba poznać mechanizmy rządzące popytem i podażą, i znaleźć taki sposób, dzięki któremu
trader sam będzie umiał zarobić więcej i stracić mniej.
Zbyt duże uogólnienie. Przy takim podejściu jedyną słuszną radą jest: MYŚLEĆ.
Jak ślepo powielasz to, co ktoś napisał, to zarówno książka Ci nic nie da, jak i rady forumowiczów.

Ale to nie sprawia, że w książkach nie może być inspirującej i wartościowej wiedzy. Wiem, że masz na myśli "Fibonacciego, Ganna, Elliota i spółkę", co sugeruje niesłusznie, że w ten sposób można rozgryźć rynek, ale przecież w książkach często poruszane są tematy o sposobie funkcjonowania rynku, jego uczestnikach, psychologii, czy zarządzaniu kapitału. Wątpię, aby osoba początkująca zdawała sobie sprawę z tych wszystkich elementów "pozatechnicznych". I z platformy z pewnością się tego nie dowie... (a przynajmniej nie za szybko ;) ).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

raposo pisze:
fx-technik pisze: A ja odradzam czytania wszelakich książek, ponieważ jest to ślepa ulica.
W tych wszystkich książkach są jedynie półprawdy i niczym nieudowodnione tezy,
których się nie da naukowo udowodnić.
Jedyny sposób na zarabianie to oddawać mniej niż się zarabia.
Trzeba poznać mechanizmy rządzące popytem i podażą, i znaleźć taki sposób, dzięki któremu
trader sam będzie umiał zarobić więcej i stracić mniej.
Zbyt duże uogólnienie. Przy takim podejściu jedyną słuszną radą jest: MYŚLEĆ.
Jak ślepo powielasz to, co ktoś napisał, to zarówno książka Ci nic nie da, jak i rady forumowiczów.

Ale to nie sprawia, że w książkach nie może być inspirującej i wartościowej wiedzy. Wiem, że masz na myśli "Fibonacciego, Ganna, Elliota i spółkę", co sugeruje niesłusznie, że w ten sposób można rozgryźć rynek, ale przecież w książkach często poruszane są
tematy o sposobie funkcjonowania rynku, jego uczestnikach, psychologii, czy zarządzaniu kapitału. Wątpię, aby osoba początkująca zdawała sobie sprawę z tych wszystkich elementów "pozatechnicznych". I z platformy z pewnością się tego nie dowie... (a przynajmniej nie za szybko ;) ).
O tym, to zdecydowanie tak!
Byle nie ulec złudzeniu, że istnieją jakieś reguły rządzące wykresem, na których można zarobić!
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
Pati
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwie 2019, 10:51

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Pati »

raposo pisze:
Pati pisze:Witam wszystkich, jestem początkująca. Od czego najlepiej zacząć.
Jakie książki polecacie.
Pozdrawiam.
Cześć,

Na początku im więcej, tym lepiej ;). Możesz przejrzeć nawet ten 600-stronicowy temat, który z pewnością wyjaśni wiele wątpliwości ;)
Odnośnie książek:
https://forexclub.pl/jakie-ksiazki-warto-przeczytac/
Cześć
Gdybyś miał do wyboru tylko trzy książki. Pierwsza dotycząca psychologii. Druga dotycząca zarządzaniem pozycja i ostatnia dotycząca zarządzaniem ryzykiem. Jakie byś płacił? Pozdrawiam. :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Pati pisze: Cześć
Gdybyś miał do wyboru tylko trzy książki. Pierwsza dotycząca psychologii. Druga dotycząca zarządzaniem pozycja i ostatnia dotycząca zarządzaniem ryzykiem. Jakie byś płacił? Pozdrawiam. :)
Nigdy nie tworzyłem sobie wewnętrznego rankingu książek, więc ciężko mi wybrać najlepsze i to jeszcze z podziałem na 3 kategorie tematyczne :). Zdarzało się, że w książce / wywiadzie padało tylko kilka interesujących mnie zdań, ale były na tyle inspirujące, że właśnie dla nich warto było te materiały przeczytać ;). Często są to też pozycje "kompleksowe", które poruszają wiele zagadnień i nie odnoszą się tylko do wąskiego zakresu tematycznego. Dlatego też nawet w pozycji typu "Zawód Inwestor Giełdowy", mimo, że połowa jest o analizie technicznej, to druga połowa zwraca uwagę na szereg innych, ważnych rzeczy.

W zeszłym roku miałem okazję rozmawiać ze Stevem Wardem, psychologiem, który ma duże doświadczenie w pracy z traderami.
Tutaj wywiad z nim:
https://forexclub.pl/steve-ward-wywiad-fxcuffs-2018/
Gość ma ciekawe doświadczenia, które opisał w swojej książce.

Dużo praktycznej wiedzy znajdziesz w książkach Jacka Schwagera i zbiorze wywiadów z traderami "Artyści Rynków". Nic tylko czytać, i nie ograniczałbym się do "najlepszej pozycji na temat X", bo to tylko zawęzi Twoją wiedzę do subiektywnej opinii i doświadczenia danego autora.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

raposo pisze:
Pati pisze: Cześć
Gdybyś miał do wyboru tylko trzy książki. Pierwsza dotycząca psychologii. Druga dotycząca zarządzaniem pozycja i ostatnia dotycząca zarządzaniem ryzykiem. Jakie byś płacił? Pozdrawiam. :)
Nigdy nie tworzyłem sobie wewnętrznego rankingu książek, więc ciężko mi wybrać najlepsze i to jeszcze z podziałem na 3 kategorie tematyczne :). Zdarzało się, że w książce / wywiadzie padało tylko kilka interesujących mnie zdań, ale były na tyle inspirujące, że właśnie dla nich warto było te materiały przeczytać ;). Często są to też pozycje "kompleksowe", które poruszają wiele zagadnień i nie odnoszą się tylko do wąskiego zakresu tematycznego. Dlatego też nawet w pozycji typu "Zawód Inwestor Giełdowy", mimo, że połowa jest o analizie technicznej, to druga połowa zwraca uwagę na szereg innych, ważnych rzeczy.

W zeszłym roku miałem okazję rozmawiać ze Stevem Wardem, psychologiem, który ma duże doświadczenie w pracy z traderami.
Tutaj wywiad z nim:
https://forexclub.pl/steve-ward-wywiad-fxcuffs-2018/
Gość ma ciekawe doświadczenia, które opisał w swojej książce.

Dużo praktycznej wiedzy znajdziesz w książkach Jacka Schwagera i zbiorze wywiadów z traderami "Artyści Rynków". Nic tylko czytać, i nie ograniczałbym się do "najlepszej pozycji na temat X", bo to tylko zawęzi Twoją wiedzę do subiektywnej opinii i doświadczenia danego autora.
I w tym jest sedno sprawy.
Ja, kiedyś miałem oświecenie na podstawie tylko 2-ch zdań i 1 obrazka, które padły na końcu
3-godzinnego wykładu.
Nie uniknie się własnej pracy i myślenia.
I w żadnej książce nie ma wszystkich rozwiązań na samego siebie.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Pati pisze:
raposo pisze:
Pati pisze:Witam wszystkich, jestem początkująca. Od czego najlepiej zacząć.
Jakie książki polecacie.
Pozdrawiam.
Cześć,

Na początku im więcej, tym lepiej ;). Możesz przejrzeć nawet ten 600-stronicowy temat, który z pewnością wyjaśni wiele wątpliwości ;)
Odnośnie książek:
https://forexclub.pl/jakie-ksiazki-warto-przeczytac/
Cześć
Gdybyś miał do wyboru tylko trzy książki. Pierwsza dotycząca psychologii. Druga dotycząca zarządzaniem pozycja i ostatnia dotycząca zarządzaniem ryzykiem. Jakie byś płacił? Pozdrawiam. :)
Jest tu taki jeden co książek za wiele w zyciu nie czytał ale najgłośniej sie o nich wypowiada :)
Skad to wiem? Ano jak ktos wypisuje bzdury to nietrudno to poznać, że jest zwykłym ignorantem :)
Czytaj i potem sama sobie wyrobisz zdanie. Bo niejeden nawet jak przeczytał to do końca zrozumiał to co czytał. Zdolności intelektualne mają niebagatelne znaczenie. Tak jak w życiu. Ja niektóre pozycje czytałem kilka razy i za każdym razem dowiedziałem sie czegos dodatkowego bo wczesniej umkneło ;)
Na poczatek polecam Eldera bo porusza kwestie nie tylko techniczne ale i psychologii i inżynierii rynku. A AT Murphy,ego uważana jest za "biblie" przez analityków. Te pozycje "obowiązkowo"
I samo patrzenie godzinami w wykres tez jeszcze niczego nie gwarantuje (przez niejednego uważane, że to ma wystarczyć) bo możesz nabrac "złych" nawyków itp. Niemniej długie godziny spędzone przezd wykresem - niezbędne.
I pamietaj jedno. I od tego zaczyna sie każda spekulacja. Trend is you friend"
I w każdej książce o tym piszą. I mają racje ;)

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Ksiazki trzeba czytac nawet te przygodowe. Rynek to handel a nie gra komputerowa. Bedziesz musiala "ograc" ludzi ktorzy poswiecili min. 6 lat intensywnej nauki i okolo 2 lat treningu zeby byc dobrym w te klocki. Ty bedziesz godzinami patrzec na swieczki a oni przez kilka sekund zerkna na kolko i krzyzyk w chwili gdy otrzymaja sygnal.
W zalaczniku taki wykres(Apr10, 2019). Jak to czytac? Prosto w lewym rogu biale literki.
Podswietlona sekwencja prawie gwarantuje zasieg 1.104XO a za 9 pipek pojawi nam sie sygnal sprzedazy Double Top z TP 1.123XO do pobrania L w kierunku 1.132XO. Wszystko podane na talerzu. Jedyne co musisz zrobic to rozszyfrowac X i O czyli czwarta i piata cyfre po przecinku. Kolko i krzyzyk w swiecie finansow to tak jak muzyka klasyczna w swiecie muzyki. A swieczki to jak kocia muzyka.
Re: trend UR friend. Tylko na malym TF bo na wyzszym to tak jak w zyciu i trend i przyjaciel moze cie wyr....c. Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Pawel2005
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2019, 00:14

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Pawel2005 »

Witam

Na początku chciałem się przywitać. Teraz dopiero się zarejestrowałem, a forum czytam od dłuższego czasu.
I mam takie pytanie: gdzie znaleźć/szukać spotkań traderów? Jakaś wymiana myśli, poglądów, doświadczeń itp. Coś jak zlot miłośników czegoś tam.

ODPOWIEDZ