Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

supersonic82 pisze:mam pytanie o zjawisko czarnego łabędzia, które może wystąpić z trzy razy w roku, ostatnio czytałem o czarnym łabędziu że może on wyje#@ć stoplossy, wiec zapytam jak to działa
mam na rach.xtb 1000zł
obstawiam jedna transakcje za 100zł
przychodzi czarny łabędz, wywala mi mojego SL
rozumiem że trace 100zł, a nie 1000zł... wydaje sie to być logiczne, ale wole zadac głupie pytanie niż się w przyszłości grubo zdziwić, zalogowac sie na rachunek i zobaczyć tam zero złotych :roll:
Dodam do tego, co napisał Raposo, że żadna cena nie jest gwarantowana, o ile broker wyraźnie nie zagwarantuje ceny w umowie z klientem. Zlecenia wysyłane z MT4 do brokera, czy z innej platformy transakcyjnej są tylko i wyłącznie zamówieniem, które może być zrealizowane po zamawianej cenie, lub nie. Jeżeli zlecenie, które nie zostało zrealizowane po zamawianej cenie nie zostanie w porę anulowane, to zostanie zrealizowane po najlepszej dostępnej cenie.
Na rynkach są różne sytuacje, i zlecenie może czasem się nawet zrealizować po bardzo dla nas niekorzystnej cenie, chociaż takie zjawiska są dosyć rzadkie, i często można je antycypować, i być bez pozycji w tym czasie.
Natomiast, brokerzy działający zgodnie z regulacjami ESMA dają gwarancję zerowania salda ujemnego.

Istnieją brokerzy, którzy gwarantują cenę Stop Loss.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

fx-technik pisze:Istnieją brokerzy, którzy gwarantują cenę Stop Loss.
To tym razem ja dopiszę... ;)
Gwarantują SL - albo w określonych warunkach (np. spokojny rynek, brak danych makro itd.), albo za dodatkową opłatą (z reguły zwrotną jeśli SL nie będzie aktywowany), albo jeszcze coś innego.

Rada jest prosta: jak widzisz słowo "gwarancja", to koniecznie przeczytaj warunki umowy ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

newtrader888
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2018, 12:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: newtrader888 »

Cześć wszystkim,
Nie chciałem osobnego tematu robić, mam pytanie moze ktoś z forumowiczów podzielić sie wskaznikiem Volatility Stop?
przegrzebałem forum ale nie moge nic konkretnego znalezć,
dzięki :564:

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

newtrader888 pisze:Cześć wszystkim,
Nie chciałem osobnego tematu robić, mam pytanie moze ktoś z forumowiczów podzielić sie wskaznikiem Volatility Stop?
przegrzebałem forum ale nie moge nic konkretnego znalezć,
dzięki :564:
Hasło "volatility" zastąp "ATR" - wtedy napewno coś znajdziesz, np.:
https://www.mql5.com/en/code/9217
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

newtrader888 pisze:Cześć wszystkim,
Nie chciałem osobnego tematu robić, mam pytanie moze ktoś z forumowiczów podzielić sie wskaznikiem Volatility Stop?
przegrzebałem forum ale nie moge nic konkretnego znalezć,
dzięki :564:
Najprościej jest wpisać w google "Volatility Stop.mq4" .
Znacznie mniej pisania i czasu, niż posty na forum.
https://trueforex.pp.ua/%D0%B7%D0%B0%D0 ... 20Stop.mq4

-- Dodano: 29 sty 2019, 21:02 --

PS.
W wyżej załączony linku wskaźnik się nie kompiluje poprawnie.
Załączam naprawiony:
Volatility_Stop.mq4
-- Dodano: 29 sty 2019, 23:17 --

Chyba coś z nim nie gra.
Ten, co raposo wkleił jest OK.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Witam. Mam małe pytanko pewnie proste ale nie umiem tego ogarnąć :/. Jak mogę w MT4 jeden "ekran" podzielić na dwa - tzn. ta sama para walutowa, ale np po lewej H4 a po prawej D1? Dziekuje z góry za odpowiedz i wyrozumiałość;). Pozdrawiam
'

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jackal pisze:Witam. Mam małe pytanko pewnie proste ale nie umiem tego ogarnąć :/. Jak mogę w MT4 jeden "ekran" podzielić na dwa - tzn. ta sama para walutowa, ale np po lewej H4 a po prawej D1? Dziekuje z góry za odpowiedz i wyrozumiałość;). Pozdrawiam
'
Zostaw aktywne dwa wykresy, resztę zamknij. Następnie u góry w menu Okno -> wybierasz sposób ułożenia.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Ok, ale nie da się inaczej tego zrobić? Mam na ekranie w pasku potwierane prawie wszystkie pary walutowe, nałożone indykatory do gry, ale dla lepszych wejść chciałem zgrać H4 z D1. Oczywiście mogę przestawić jeden czas na drugi, ale wolałbym to mieć na jednym ekranie od razu - do porównania...A może jest jakiś indykator który by coś takiego robił...?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Jackal pisze:Ok, ale nie da się inaczej tego zrobić? Mam na ekranie w pasku potwierane prawie wszystkie pary walutowe, nałożone indykatory do gry, ale dla lepszych wejść chciałem zgrać H4 z D1. Oczywiście mogę przestawić jeden czas na drugi, ale wolałbym to mieć na jednym ekranie od razu - do porównania...A może jest jakiś indykator który by coś takiego robił...?
To może ustaw koło siebie dwa wykresy z róznymi TF. D1 z lewej strony a H4 z prawej strony. Wielu tak robi by miec podgląd na dwa TFy jednoczesnie

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Możesz potworzyć sobie profile, gdzie np. na:
Profilu 1 - będziesz miał H4 i D1 dla EUR/USD
Profilu 2 - H4 i D1 dla GBP/USD
Profilu 3 - itd...

I wtedy tylko przełączasz się między nimi.

Inna opcja to skorzystanie ze wskaźnika, który nałoży Ci miniaturkę wykresu z innym TF na dany wykres. Tyle, że przy xx wykresach możesz dojść do poziomu, że MT4 Ci zacznie zamulać.

https://www.mql5.com/en/forum/155143
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ