Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Zaorski twierdzi, że dla nie go nie działa i dla niego, według niego nie działa. A Ty masz własne zdanie? Dla Ciebie AT działa czy nie działa?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

meylo pisze:Zaorski twierdzi, że dla nie go nie działa i dla niego, według niego nie działa. A Ty masz własne zdanie? Dla Ciebie AT działa czy nie działa?
Wszystko zależy od tego ile ktoś wie na temat analizy technicznej.
Czy ogranicza się do jakichś książkowych teorii sprzed co najmniej pół wieku i
starszych, czy ma mózg i umie myśleć.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Właśnie o to myślenie mi chodzi. Analiza techniczna nie działa bo to nie jest coś co działać może. Jest narzędziem, które możemy wykorzystać umiejętnie lub nie. Komputery działają, jednak moja babcia nie umie go obsługiwać, ponieważ nigdy nie zaangażowała się i nie włożyła pracy w to by się tej obsługi nauczyć. Może teraz prowadzić z innymi babciami dyskusję o tym czy komputery działają.
Zagadnienie jest według mnie drugoplanowe. Na pierwszym miejscu postawiłbym pytanie : jak mogę zarabiać na rynku? Później kolejne pytania, aż do uzyskania założonych celów.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Ja, z kolei bym się skoncentrował na pytaniu, co robię takiego, co powoduje, że tracę więcej niż zarabiam?
To jest jedyny element, który decyduje o tym, czy ktoś zarabia, czy traci.
Po zdiagnozowaniu przyczyny zadałbym pytanie, co mam zrobić, żeby nie oddawać więcej, niż zarabiam?
Napisałbym plan i przeszedł do jego realizacji.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

czaczek
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 01 sie 2018, 09:21

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: czaczek »

Chyba mój pierwszy post. Może głupi, ale w sumie na początku nie ma głupich pytań :)
Kto dostarcza płynności i kasy na rynku CFD? Z kim gram po przeciwnej stronie? To znaczy, jak sprzedaję np. DAXa czy US100, to kto jest kupującym?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

czaczek pisze:Chyba mój pierwszy post. Może głupi, ale w sumie na początku nie ma głupich pytań :)
Kto dostarcza płynności i kasy na rynku CFD? Z kim gram po przeciwnej stronie? To znaczy, jak sprzedaję np. DAXa czy US100, to kto jest kupującym?
Opcji jest kilka ;).
Najczęściej stroną przeciwną Twojej transakcji jest... Twój broker.
Ale może to być także inny broker, który dostarcza płynności Twojemu brokerowi.
Może to być też inny trader - Twojego brokera, lub brokera dostarczającego płynność. Zadaniem brokera jest tylko kontrola ekspozycji na ryzyko całkowitego bilansu pozycji jego klientów.

Tak mniej więcej ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

czaczek
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 01 sie 2018, 09:21

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: czaczek »

raposo pisze:
czaczek pisze:Chyba mój pierwszy post. Może głupi, ale w sumie na początku nie ma głupich pytań :)
Kto dostarcza płynności i kasy na rynku CFD? Z kim gram po przeciwnej stronie? To znaczy, jak sprzedaję np. DAXa czy US100, to kto jest kupującym?
Opcji jest kilka ;).
Najczęściej stroną przeciwną Twojej transakcji jest... Twój broker.
Ale może to być także inny broker, który dostarcza płynności Twojemu brokerowi.
Może to być też inny trader - Twojego brokera, lub brokera dostarczającego płynność. Zadaniem brokera jest tylko kontrola ekspozycji na ryzyko całkowitego bilansu pozycji jego klientów.

Tak mniej więcej ;)
Ja mam konto XTB. I tak się zastanawiam, czy gdybym 8) doszedł do sytuacji, w której regularnie będę zarabiał, to przecież de facto zarabia się na brokerze. No i tu wiele wątpliwości się pojawia: czy zamkną pozycję wtedy, kiedy będę chciał; czy broker nie będzie kładł kłód pod nogi. Jak w takim razie grać, żeby było bezpiecznie?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

czaczek pisze:Chyba mój pierwszy post. Może głupi, ale w sumie na początku nie ma głupich pytań :)
Kto dostarcza płynności i kasy na rynku CFD? Z kim gram po przeciwnej stronie? To znaczy, jak sprzedaję np. DAXa czy US100, to kto jest kupującym?
Powiem ci z kim grasz.
Z samym sobą grasz.
To TY jesteś w tej grze swoim największym przeciwnikiem.

Ta cała reszta, to tylko kwestie techniczne, które nic nie znaczą,
dopóki nie staniesz się odpowiednio GRUBY.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

czaczek pisze:
raposo pisze:
czaczek pisze:Chyba mój pierwszy post. Może głupi, ale w sumie na początku nie ma głupich pytań :)
Kto dostarcza płynności i kasy na rynku CFD? Z kim gram po przeciwnej stronie? To znaczy, jak sprzedaję np. DAXa czy US100, to kto jest kupującym?
Opcji jest kilka ;).
Najczęściej stroną przeciwną Twojej transakcji jest... Twój broker.
Ale może to być także inny broker, który dostarcza płynności Twojemu brokerowi.
Może to być też inny trader - Twojego brokera, lub brokera dostarczającego płynność. Zadaniem brokera jest tylko kontrola ekspozycji na ryzyko całkowitego bilansu pozycji jego klientów.

Tak mniej więcej ;)
Ja mam konto XTB. I tak się zastanawiam, czy gdybym 8) doszedł do sytuacji, w której regularnie będę zarabiał, to przecież de facto zarabia się na brokerze. No i tu wiele wątpliwości się pojawia: czy zamkną pozycję wtedy, kiedy będę chciał; czy broker nie będzie kładł kłód pod nogi. Jak w takim razie grać, żeby było bezpiecznie?
Taki problem powstaje w momencie, gdy zarabiasz regularnie ;). I to regularnie dużo. Często problemem jest też nie sam fakt zarabiania, ale sposób w jaki się to robi. Jeśli skalpujesz, grasz na newsach lub stosujesz jakiś dynamiczny automat - ogólnie rzecz ujmując Twoje transakcje są krótkie czasowo, czyli też trudne do zabezpieczenia - to wtedy faktycznie rodzaj brokera i sposób realizacji zleceń będzie miał kluczowe znaczenie. Model ECN/STP/MTF okazuje się jedynym słusznym.

Ale jeśli otwierasz kilka pozycji dziennie, które trwają po kilka godzin to przeciętny broker sobie to bez problemu zabezpieczy. Chyba, że nie będzie chciał tego robić, to spróbuje Cię "przegonić"... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

czaczek
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 01 sie 2018, 09:21

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: czaczek »

Dzięki za odpowiedzi.
W sumie na razie próbuję coś pograć na koncie demo ICM, żeby poznać platformę.
Trochę mam wątpliwości zw. z kwestiami prawnymi i przelewami, ale to na inny wątek :)
We wspomnianym XTB miałem już dwie sytuacje, kiedy teoretycznie zyskowne transakcje, w trakcie okazywały się stratnymi. Chociaż to były tylko dwa przypadki na 100 czy 200 transakcji. Ale jednak pewna niepewność się pojawia.

ODPOWIEDZ