Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

olds pisze:
Paliwko pisze:Moze jakas dobra lektura
Polecam książkę pozwalającą zrozumieć własne lęki i pomagającą w ich pokonywaniu - "W transie inwestowania" Marka Douglasa. Wiele w tym temacie napisał Van Tharp , Ari Kiev czy Steve Ward (niezła "Psychologia skutecznego tradingu") jednak chociaż zawierają mądre rady i wzorce zachowań to są trudne do stosowania kiedy się staje oko w oko z rynkiem. Ja analizując własne zachowania na rynku wracam najczęściej myślami do książki Douglasa. Niestety główną przyczyną obaw przed wejściem na rynek jest brak przekonania co do własnych umiejętności, często też przekombinowanie i wynikającą z tego gonitwę myśli w poszukiwaniu nowych argumentów za lub przeciw tuż przed otwarciem pozycji co prowadzi do paraliżu decyzyjnego. Na to jest jeden lek - doświadczenie, a to zdobywa się tradując a nie stojąc z boku.
I jeszcze "Wspomnienia Gracza Giełdowego"
Tych pozycji od olds nie czytałem, jedynie Douglasa przejrzałem z grubsza ale jakoś mnie to nie zaciekawiło. Ale w książce Wspomnienia gracza giełdowego jest sporo takich praktycznych rad o sposobie inwestowania i o psychologii. I jeszcze dodam że od początku utkwiła mi w głowie ta historia "Ale przecież mamy hossę!" z 78 strony. Pewnie dlatego że sam mam z tym problem, z trzymaniem zyskownych pozycji. Trzymaniem się trendu. Akurat na tych stronach jest też fragment o tym jak zachowuje się typowy leszcz, kiedy łapie krótkie ruchy a potem trafia na większą korektę i wszystkie zyski oddaje. Akurat jest tam opisane to czego Ty doświadczyłaś teraz. I wiele innych ciekawych historii, stwierdzeń. Więc jak jeszcze nie czytałaś to... może tam poszukaj odpowiedzi.

Nendo

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Za obowiązkową uważałbym lektury
1) N. Taleb Zwiedzeni przez losowość
2) D. Kahneman Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym
3) J Zweig Twój mózg twoje pieniądze

Dużo ważniejsze niż Douglas, Kiev czy van Tharp

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nendo pisze:Za obowiązkową uważałbym lektury
1) N. Taleb Zwiedzeni przez losowość
2) D. Kahneman Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym
3) J Zweig Twój mózg twoje pieniądze

Dużo ważniejsze niż Douglas, Kiev czy van Tharp
A jakbyś miał streścić dlaczego są to obowiązkowe pozycje i co tam jest takiego wartościowego? Jakieś najlepsze fragmenty albo jak na Twój trading wpłynęła poszczególna ksiązka co z się z niej dowiedziałeś / nauczyłeś ?

Nendo

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

a nie chciałbyś wyrobić sobie własnego zdania?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Książki warto czytać, tylko tu jest pewne "ale".
Te książki trzeba czytać wielokrotnie, co jakiś czas, ponieważ zwykle przy pierwszym czytaniu mamy blade
pojęcie o czym w danej książce jest pisane, pomimo tego że wydaje nam się, że rozumiemy.
Tak naprawdę, to wszystko jest opisane w "Wspomnienia gracza giełdowego", Edwin Lefevre.
Tylko, raczej nikt tego nie wyczyta przy pierwszym czytaniu i z małym doświadczeniem własnym.

No i, to że sobie poczytamy o kimś, lub co należy, to nic w naszym życiu nie zmieni, o ile nie
dostaniemy narzędzi do pracy nad sobą.
A, przede wszystkim, o ile nie będziemy mieć woli, żeby to zrobić, i faktycznie nie zaczniemy tego robić!
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Nendo

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

fx-technik pisze:Książki warto czytać, tylko tu jest pewne "ale".
Te książki trzeba czytać wielokrotnie, co jakiś czas, ponieważ zwykle przy pierwszym czytaniu mamy blade
pojęcie o czym w danej książce jest pisane, pomimo tego że wydaje nam się, że rozumiemy.
:564: :564: :564:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

fx-technik pisze:Książki warto czytać, tylko tu jest pewne "ale".
Te książki trzeba czytać wielokrotnie, co jakiś czas, ponieważ zwykle przy pierwszym czytaniu mamy blade
pojęcie o czym w danej książce jest pisane, pomimo tego że wydaje nam się, że rozumiemy.
Tak naprawdę, to wszystko jest opisane w "Wspomnienia gracza giełdowego", Edwin Lefevre.
Tylko, raczej nikt tego nie wyczyta przy pierwszym czytaniu i z małym doświadczeniem własnym.

No i, to że sobie poczytamy o kimś, lub co należy, to nic w naszym życiu nie zmieni, o ile nie
dostaniemy narzędzi do pracy nad sobą.
A, przede wszystkim, o ile nie będziemy mieć woli, żeby to zrobić, i faktycznie nie zaczniemy tego robić!
I tutaj się zgodzę z Tobą, bo sama historia opisana w książce i niektóre fragmenty kompletnie początkującemu otwierają oczy, ale jednak to jest tylko teoria. Dobre właśnie miał rozkminy RZ z tym dzieleniem na sesje itd https://youtu.be/N8paBrUhphI?t=1659 . Tego nie ma w tych książkach, a możesz na przykład skupić się na osiąganiu 50% skuteczności na dany setup. Tak, to fajna teoria bo jeden setup może mieć zasięgi 50 pips TP i SL, kolejny już tylko 5 pips i jak wchodzisz ciągle tą samą pozycją na maksa... lepiej przy takim podejściu byłoby dostosować wielkość pozycji do długości SL i TP. Ale mniejsza ze szczegółami strategii, chodzi o podejście. I na przykład ten podział na sesje i skupienie się żeby nie wyczyścić konta, mieć np 50% skuteczności, itd to są dobre rozkminy dla tradingu na forex, i tego jednak w tej książce nie ma. Ale bez tego zaplecza teoretycznego jesteś kompletnie nieświadomy, a tak przynajmniej zdajesz sobie sprawę z pewnych zachowań, błędów, więc możesz ich próbować unikać. Sam próbuje zbudować mindset żeby zacząć zarabiać, być systematyczny, trzymać się planu i to nie jest wcale takie proste, ale mam pewność że gdybym nie czytał tej ksiązki to byłbym jednak w głębszej d... niż teraz jestem, a tak przynajmniej mam jakieś porównanie.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Jeżeli umiesz czytać między wierszami, to jest w niej wszystko.
Skuteczność 50% osiągasz domyślnie.
Jeżeli ktoś nie osiąga 50% skuteczności, to ma bardzo poważny problem, i potrzebuje opieki
psychologa, tylko takiego, który ma specjalizację, i nie powinien się tradingiem zajmować w ogóle.
Należy dążyć do skuteczności na poziomie 80% - 90%, a R mieć minimum 1,5 - 2.

Natomiast, zarabiać można też i przy skuteczności 30% - 40%, tylko potrzeba wiedzieć jak zarządzać.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

"Run" działa na takiej zasadzie że możesz mieć 20-30% skuteczności czyli 2-3 runy na 10 będą zyskowne. I wtedy nie kombinujesz np z RR 1:5 albo 1:10.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:"Run" działa na takiej zasadzie że możesz mieć 20-30% skuteczności czyli 2-3 runy na 10 będą zyskowne. I wtedy nie kombinujesz np z RR 1:5 albo 1:10.
Te runy to jedna wielka bzdura jest.
Dobre dla hazardzistów, którzy lubią tracić.
Nie te czasy.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

ODPOWIEDZ