Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
Francuzamb
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2018, 10:40

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Francuzamb »

Wiecie ja mogę planować zarabiać pieniądze..za pare lat bardziej mi zależy na nauce i nie wiem czy 2 000PLN na początek jest dobrym pomysłem bo jak nie zarobie na 100 to choć nie mam dośw nie jestem pewien czy więcej waluty mi pomoże ,chciał bym grać minimalną stawką i jeszcze mniejszym ryzykiem bardziej mi chodzi o same doświadczenia niż zysk,jak już będę miał skuteczność na zadowalającym poziomie to się rozwinę ale skoro 1500-2000 to minimum to będę zbierał nie śpieszy mi sie przynajmniej zdążę nazbierać dużo wiedzy teoretycznej

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Francuzamb pisze:Wiecie ja mogę planować zarabiać pieniądze..za pare lat bardziej mi zależy na nauce i nie wiem czy 2 000PLN na początek jest dobrym pomysłem bo jak nie zarobie na 100 to choć nie mam dośw nie jestem pewien czy więcej waluty mi pomoże ,chciał bym grać minimalną stawką i jeszcze mniejszym ryzykiem bardziej mi chodzi o same doświadczenia niż zysk,jak już będę miał skuteczność na zadowalającym poziomie to się rozwinę ale skoro 1500-2000 to minimum to będę zbierał nie śpieszy mi sie przynajmniej zdążę nazbierać dużo wiedzy teoretycznej
No to zacznij od demo.
Zanim stracisz pieniądze, załóż demo z gabinetu inwestora u brokera.
Załóż też minimalne konto rzeczywiste, to wtedy tego demo nie stracisz po miesiącu.
I będziesz mógł symulować warunki prawie rzeczywiste, nawet kwoty regulować, wpłacać/wypłacać wirtualnie.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

fx-technik pisze:
kapart pisze:
fx-technik pisze:PS. Wygląda na to, że polscy brokerzy mają na ESMA wyrąbane i dalej 100 stosują.
Dołączam się do pytania raposo - którzy polscy brokerzy olali regulacje ESMA?
Ja mam konto u 2 i obaj wprowadzili nowe dźwignie.
Ja u polskich nie traduję.
Pytajcie tego tutaj:
daytrading-sroda-01-08-2018-t30099.html#p918521
Nie ma to jak #fakenews ;)

Wszyscy brokerzy z Polski się dostosowali. Konsekwencje byłyby zbyt poważne.

Ale tak, zdarza się, że na stronach przewinie się jeszcze gdzieś info o 1:100, jednak myślę, że to zwyczajne niedopatrzenie i z czasem wszystko zostanie skorygowane.
Zdarza się też, że brokerzy zmienili dźwignię na 1:30 ale tylko na kontach realnych. Na demo niektórzy jeszcze tego nie zmodyfikowali. Ale w końcu to tylko demo ;).

Może też być sytuacja, że broker będzie wspominał o dźwigni 1:100, a nawet 1:200, ale będzie to dotyczyło kont profesjonalnych. Powinno to być jasno zaznaczone, jednak czasem wymaga to gruntownej przebudowy danej podstrony, więc ponownie - to kwestia czasu.

Na żadnym z moich kont u polskich brokerów nie widzę dźwigni większej niż 1:30.

-- Dodano: śr 01-08-2018, 11:18 --
Francuzamb pisze:Wiecie ja mogę planować zarabiać pieniądze..za pare lat bardziej mi zależy na nauce i nie wiem czy 2 000PLN na początek jest dobrym pomysłem bo jak nie zarobie na 100 to choć nie mam dośw nie jestem pewien czy więcej waluty mi pomoże ,chciał bym grać minimalną stawką i jeszcze mniejszym ryzykiem bardziej mi chodzi o same doświadczenia niż zysk,jak już będę miał skuteczność na zadowalającym poziomie to się rozwinę ale skoro 1500-2000 to minimum to będę zbierał nie śpieszy mi sie przynajmniej zdążę nazbierać dużo wiedzy teoretycznej
To trenuj na demo. Z tym zarabianiem ze 100 zł nie jest tak lekko. Mały kapitał to też przeszkoda, bo nie pozwala Ci utrzymać odpowiednio długo pozycji, wymaga odpowiedniej precyzji i wysokiej skuteczności. Innymi słowy, masz bardzo mały margines błędu, a na początku przygody z inwestowaniem wątpię, aby to były cechy dominujące w Twojej strategii (ale mogę się mylić). Mając 100 zł ciężej jest zarobić kolejne 100 zł, niż mając 1000 zł i zarobić 100 zł ;).

Ja Ciebie absolutnie nie zachęcam żebyś zainwestował większą kwotę. Uważam tylko, że z takimi groszami BARDZO ciężko będzie Ci podjąć walkę z rynkiem, a akurat broker będzie tu Twoim najmniejszym wrogiem ;).

Co do reszty propozycji.
Pewnie, że da się otworzyć jakąś pozycję na wybranym instrumencie. Pewnie, że można grać z bardzo wąskim SL-em. Nie znamy jednak założeń strategii autora pytania, a patrząc ogólnie pojawia się tu więcej ograniczeń niż możliwości... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Dlatego napisałem, że 100K PLN i grać 0.01 Lotem.
Wtedy można się uczyć.
Przy koncie typu 100 PLN, to po prostu nie stać nikogo na naukę, nawet przy 1000 PLN.
Ponieważ wtedy potrzebna jest dźwignia typu 1000:1.
Obserwuję tu na tym forum i na innym też takie przypadki, gdzie ludzie latami walczą z rzeczywistością, i
tracą grube tysiące, po kolei, tysiąc za tysiącem, albo co najwyżej kręcą się w okolicach zera.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
Francuzamb
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2018, 10:40

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Francuzamb »

Dzięki za rozjaśnienie tematu teraz już wiem mniej wiecej czego mam się spodziewać:)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Spodziewaj się, że na pewno stracisz.
Spodziewaj się, że trading to jest biznes tracenia pieniędzy.
Spodziewaj się, że aby zarobić, trzeba umieć bezemocjonalnie ciąć straty.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

fx-technik pisze:Spodziewaj się, że na pewno stracisz.
Spodziewaj się, że trading to jest biznes tracenia pieniędzy.
Spodziewaj się, że aby zarobić, trzeba umieć bezemocjonalnie ciąć straty.
Punkt 4 - spodziewaj sie niespodziewanego

Sekcja mental preparation w planie dnia :lol:

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:
fx-technik pisze:Spodziewaj się, że na pewno stracisz.
Spodziewaj się, że trading to jest biznes tracenia pieniędzy.
Spodziewaj się, że aby zarobić, trzeba umieć bezemocjonalnie ciąć straty.
Punkt 4 - spodziewaj sie niespodziewanego

Sekcja mental preparation w planie dnia :lol:
Tego się w ogóle nie spodziewaj.
Raczej unikaj wszelkiej własnej i cudzej opinii na temat kierunku ruchu ceny, na którym mógłbyś zarobić.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
anturo
Gaduła
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: 11 maja 2013, 00:17

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: anturo »

Witam!

Ktoś, coś wie o AxiTrader? https://www.axitrader.com/pl

Mają podobno 1:500, pytanie czy są wiarygodni?


ODPOWIEDZ