Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

SP 500 to SP500. Mini to "małe" kontrakty futures na ten indeks. A akurat w AxiTraderze to CFD na małe kontrakty futures na ten indeks ;). W Tickmillu jest to "US500" ale oni zapewne opierają swoje CFD o sam indeks. No i teraz pytanie brzmi na ile różnią się kwotowania między tym CFD z Axi a standardowym, który ma Tickmill. Drugie pytanie brzmi czy w systemie, który chcesz kopiować będzie to miało jakiekolwiek znaczenie (strzelam, że tylko przy precyzyjnym scalpingu będzie to odczuwalne). W końcu na pewno oba instrumenty będą przynajmniej mocno skorelowane.

Sprawdź sobie to na spokojnie, porównaj, pokopiuj na demie - zobacz czy będą jakieś różnice. A jeśli tak to SP500 w wersji mini ma na pewno LMAX.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Zbyniu
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2017, 14:39

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Zbyniu »

Raposo,

zgodnie z Twoja sugestia zalozylem konto w LMAX. Ba, nawet z Twojego linka. Moglbys sie przyjrzec prosze, czy przy tych zalozeniach, jakie skopiowalem z platformy warunki handlu beda takie same ? Chodzi o to, ze w LMAX wielkosc minimalna kontraktu wynosi 1, no i margin tez taki jakis wysoki. W Axitraderze jet to chyba mniej (margin i wielkosc kontraktu-0,01) albo mi sie po prostu zdaje. Nistety nie ma mozliwosci przetestowania LMAX na MT4. O demo nie mowiac jak sie nie wplaci kasy. Ja juz to zrobilem, ale zanim wyplyne na szerokie wody, niepewne i real wole zapytac profesjonalistow.


Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Można przetestować demo w LMAX na MT4 i to jest także opisane na naszej stronie :)
https://forexclub.pl/lmax-exchange/#rachunekdemo

Patrzysz na platformę LMAX WebClient, gdzie wolumen jest wyświetlany inaczej niż na MT4. Tam, jak widzisz, jest quantity, czyli ilość, a nie loty.

Brokerzy różnicują sobie specyfikację CFD na indeksy. Niektórzy mają loty, inni kontrakty. Nie wszyscy oferują mikroloty.
Zobacz jak to wygląda np. na DAX:
https://forexclub.pl/brokerzy-forex-dax-porownanie/

I jak widać, w LMAX jest też wersja mini. Względem normalnego instrumentu indeksowego różni się ona mnożnikiem 1 punktu (wartością tika), jak i wymaganym zabezpieczeniem.

Najlepiej załóż demo MT4 w LMAX i w Axi i w jednym momencie otwórz pozycję na rachunku prowadzonym w tej samej walucie depozytowej. To sprawdzony sposób, który rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Zbyniu
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2017, 14:39

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Zbyniu »

No to zdeczka wtopilem. MT 4 zalozyli. Kase przelali na to mt4. Wszystko prawilnie. Pewnie jak nie zrobie zadnej operacji to nie pozwola wyplacic. Musze cos wymyslec :roll:

A teraz fakty dla mini:
Sprawy tak sie maja, ze przy otwarciu jednego kontraktu na webie (wersja mini) w LMAX rosnie po dolcu, a margin jest horendalny i wynosi dla 1 kontraktu 272 $. W MT4 nie odwazylem sie odpalic (ale tam minimalnie 0,1 wiec pewnie nie bedzie sie wiele roznilo od WEB)

W Axitraderze rosnie w centach (otwrcie na 0,01 mozliwe). Margin cos kolo 13 $....

Coz, chcialem dobrze a wyszlo jak zawsze. Na lewo LMAX, na prawo AXItrader

Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Hmm... Myślałem, że najpierw na demo to sprawdzisz :D. Oczywiście, bez zawarcia żadnej transakcji też wypłacą Ci środki.

No ale widać od razu - zabezpieczenie na LMAX jest x10 większe, ale kontrakt 5x mniejszy (contract size), stąd też taki rachunek:
272$ / 10 = 27,2$
27,2$ * 5 = 136$

To oznacza, że wartość pipsa będzie proporcjonalnie większa w LMAX.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Zbyniu
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2017, 14:39

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Zbyniu »

No wlasnie na demie nie sprawdzalem, bo myslalem ze w MT4 inaczej ten istrument jest kwotowany a tu lipa :roll:
Mam nadzieje, ze LMAX nie posadzi mnie o pranie pieniedzy, ze wplaca, 0 transakcji i na drugi dzien wyplaca.

Mam jednak pytania, bo przeprowadzilem symulacje na demie na Tickamillu (nie wyglada az tak zle-tez rosnie w centach) i na Axitraderze. I ponizej wyniki:

1. Dlaczego margin na Tickmaillu jest 2 razy wiekszy niz na Axitraderze ?
2. Dlaczego na Tickmaillu sa swapy dla shorta i longa a na Axi one nie wystepuja ?


Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Instrumenty CFD nie są standaryzowane odgórnie, jak zresztą widać na załączonych obrazkach :). Każdy broker samodzielnie kształtuje swoje warunki handlu na CFD. Jak pisałem na początku tej strony, instrument pochodny jakim jest CFD może być oparty o różne instrumenty bazowe (sam indeks, kontrakty futures, inny CFD itd.).

Broker sam ustala poziom wymaganego zabezpieczenia, warunki naliczania (lub nie naliczania) swapów i ich wartości oraz spready (poniekąd te warunki wynikają z tego, co im zaoferowali ich dostawcy płynności). Może też te warunki modyfikować sobie w przyszłości.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

[quote="Zbyniu"]
1. Dlaczego margin na Tickmaillu jest 2 razy wiekszy niz na Axitraderze ?
2. Dlaczego na Tickmaillu sa swapy dla shorta i longa a na Axi one nie wystepuja ?


odp1: 2x wiekszy lewar.
odp2: To jest rynek OTC i kazdy broker moze robic co chce

Wyplac kase i idz do szkoly dobrze Ci radze.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Caldeborn pisze:
Zbyniu pisze: 1. Dlaczego margin na Tickmaillu jest 2 razy wiekszy niz na Axitraderze ?
2. Dlaczego na Tickmaillu sa swapy dla shorta i longa a na Axi one nie wystepuja ?


odp1: 2x wiekszy lewar.
odp2: To jest rynek OTC i kazdy broker moze robic co chce

Wyplac kase i idz do szkoly dobrze Ci radze.
Nieprawda
Nie ma to nic wspólnego z lewarem bo jak widac lewar jest identyczny. W Tickmilu masz pozycje o wartości 1 kontraktu a w Axitraderze o wartości 0,5 kontraktu.
Wszystko wskazuje na to, że Axitrader to broker MM a Tickmill to STP/ECN i każe sobie płacić za posrednictwo w wejściu na rynek. Broker MM częściowo sam kreuje rynek.
Brokerzy MM nie pobierają swapu za instrumenty typu CFD na indexy/surowce itp. Ale są wyjątki np. srebro, złoto, miedź,

Zbyniu
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2017, 14:39

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Zbyniu »

Zbyniu pisze: 1. Dlaczego margin na Tickmaillu jest 2 razy wiekszy niz na Axitraderze ?
2. Dlaczego na Tickmaillu sa swapy dla shorta i longa a na Axi one nie wystepuja ?
Caldeborn pisze:
odp1: 2x wiekszy lewar.
odp2: To jest rynek OTC i kazdy broker moze robic co chce

Wyplac kase i idz do szkoly dobrze Ci radze.
Byl kiedys sobie taki film "Miś" I wystepowal w nim "Wujek dobra rada" Masz prawo nie pamietac. Wyobraz sobie, ze juz jestem sam na tyle duzy i mam tyle instynktu samozachowaczego, ze wiem co jest dla mnie dobre a co zle. Wiem tez, co mam rozbic ze swoimi ciezko zarobionymi pieniedzmi. Jednak dobre rady zawsze byly w cenie, nic nie kosztuja i mozna je rozdawac za darmo. Miales fajne intencje, ale wybacz - nie skorzystam.


Wracajac jednak do watku dwoch brokerow, to niestety, ale nie masz racji dotyczacej lewaru. Jest on taki sam zarowno u Tickmailla jak Axitradera, dla przykladow zaprezentowanych w tabelach. Odpowiedz druga juz dala mi wiecej wiedzy.

ODPOWIEDZ