Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
byq69
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 31 sie 2014, 14:19

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: byq69 »

z innej beczki
czy jest opcja skonfigurowac myfxbook na koncie ktore ma 3 lata tak zeby wyswietlalo statsy w okreslonym horyzoncie czasowym np. począwszy od dziś?

-- Dodano: 08 wrz 2016, 21:21 --

szukam tej opcji i nigdzie nie widze.
ewentualnie jakis inny dziennik do statystyk tego pokroju co to potrafi ramy czasowe dla danych okreslac ktos zlinkuje to bede zobowiazany
High Leverage Overtrading 8)

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Witam.
Czy moze ktos wie jak zrobic zebym nie musial za kazdym razem po zrestartowaniu komputera na nowo analizowac wykresow, wszystkie moje analizy znikaja po restarcie.
Z gory dzieki.
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9999
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

rabit pisze:Witam.
Czy moze ktos wie jak zrobic zebym nie musial za kazdym razem po zrestartowaniu komputera na nowo analizowac wykresow, wszystkie moje analizy znikaja po restarcie.
Z gory dzieki.
Uruchamiaj MT4 zawsze z uprawnieniami administratora. Ew. zapisz profil ręcznie do pliku i zobacz czy po tym będzie OK...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

Jeśli masz ulubione wskaźniki, których zawsze używasz to można też zapisać sobie szablon jako "default.tpl" i przy otwieraniu nowego okna wykresu pojawią się one automatycznie. Taki myk ;)

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: rabit »

raposo pisze:
rabit pisze:Witam.
Czy moze ktos wie jak zrobic zebym nie musial za kazdym razem po zrestartowaniu komputera na nowo analizowac wykresow, wszystkie moje analizy znikaja po restarcie.
Z gory dzieki.
Uruchamiaj MT4 zawsze z uprawnieniami administratora. Ew. zapisz profil ręcznie do pliku i zobacz czy po tym będzie OK...
Dzieki Raposo, MowmiSasiad, bede probowal.
Wskaznikow nie uzywam, chodzi mi glownie o LT i poziomy S/R.
Pozdrawiam.
:564:
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

gosixfx
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 10 wrz 2016, 16:41

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: gosixfx »

rabit pisze:Witam.
Czy moze ktos wie jak zrobic zebym nie musial za kazdym razem po zrestartowaniu komputera na nowo analizowac wykresow, wszystkie moje analizy znikaja po restarcie.
Z gory dzieki.
Można zapisać szablony i pożniej je załadować w razie gdyby się usuneły, zeby na nowo nie robic analizy. Jak to zrobić? Prawy przycisk myszki-->szablon-->zapisz szablon. Jak zapiszesz na pukpicie, pozniej go ładujesz w następujący sposób. Prawy przycisk myszki-->szablon__załaduj szablon i gotowe ;)

HTR
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 20 lis 2014, 20:31

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: HTR »

Odnośnie fxbook- załozyłem konto, chciałem go podpiąć i nie wiem jak... pomożecie?
W zakładce add account wybrałem brokera, nie mam tam jednak miejsca by wpisać numer konta, do którego ma sie podpiąć fxbook. W statusie połączenia jest 'pending'...

co robię nie tak?
Pozdrawiam.

dziamluk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:35

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: dziamluk »

Witam.
Posiada ktoś może wskaźnik do wyznaczania pivotów tygodniowych?
Pozdr

Awatar użytkownika
ZielonyRangers
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2016, 18:54

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: ZielonyRangers »

Cześć.

Z góry zaznaczę, że próbowałem znaleźć rozwiązania nurtujących mnie kwestii poprzez opcję wyszukania na tym forum.

Potrzebuję wyjaśnień kilku kwestii :

1. Wiem, że poziom Stop Out jest ustalany indywidualnie przez każdego brokera, jednak nie rozumiem logiki dlaczego jest to akurat 20, 30% itd. Dlaczego nie jest to równe 0? Jak te przykładowe 30% ma cokolwiek pokryć?
2. Poślizgi (slippage) - Jeśli dobrze zrozumiałem poślizgi cenowe mogą np. ominąć ustawionego SL, wtedy cena zamknięcia pozycji będzie pierwszą, której sięgnie tick przeskakujący za mój SL, tak? A jeśli chodzi o realizacje zleceń oczekujących, to kiedy zdarzy się poślizg to np. pozycja kupna otworzy się po pierwszej (gorszej) cenie, którą sięgnie "przeskakujący mój poziom zlecenia tick"? Plus czy jest coś jeszcze o slippage czego nie zawarłem tutaj?
3. Jeśli Forex jest nieczynny w weekend, banki są zamknięte to jakim sposobem na otwarciu może pojawić się luka cenowa? Rozumuję, że przez weekend nie mogą wpływać zlecenia, więc skąd biorą się te luki?
4, Staram się zrozumieć idee rekwotowania, ale nie łapię. Czy rekwotowanie to nieczysta zagrywka brokera czy efekt występujący z jakiegoś konkretnego powodu, a jeśli tak, to z jakiego?
5. Czy do wszelkich obliczeń, nawet tych wykonywanych na platformie transakcyjnej, wykorzystuje się cenę BID czy ASK?
6. W "Forex dla bystrzaków" (który zawiera nieco błędów w tłumaczeniu) znalazłem informację, że np. pozycja długa zostaje zamykana na SL po cenie ASK, a krótka jest zamykana na SL po cenie BID, czy tak jest? Nie rozumiem dlaczego tak miałoby być by sprzedawać coś po cenie kupna lub odkupować po cenie sprzedaży...
7. i... najbardziej zawstydzające mnie pytanie... dlaczego w parach w której walutą bazową jest USD np. USD/CHF, wielkość pozycji jest wyrażana np. 0,1 lota USD/CHF to 100USD, 0,01 lota to 10USD itd.? Doszkalam się z matematyki forexowej i rozumiem logikę w przypadku par gdzie USD jest walutą kwotowaną, ale kompletnie łamie mnie zrozumienie dlaczego koszty otwarcia pozycji w przypadku par USD/XXX są stałe (bądź rzekomo stałe)?

Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś ogarnięty zechce mi to wszystko wyjaśnić :)
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9999
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Ad.1) Ponieważ to zwiększa ryzyko ewentualnego debetu. Zauważ, że broker zamknie Ci pozycje jeśli Margin Level spadnie poniżej np. 20%, a nie zawsze się uda zrobić to tak precyzyjnie. Czyli może się okazać, że zamknięcie pozycji nastąpi dopiero przy ML 10%, bo wcześniej nie było takiej możliwości z powodu np. dynamicznego ruchu na rynku (kiedy Ty np. miałeś bardzo duża pozycję względem kapitału) lub wystąpiła na danym instrumencie luka cenowa i zamknięcie nastąpiło po pierwszej możliwej cenie. Gdyby ML był ustawiony na 0% to powstałby w większości przypadków debet, czyli dodatkowy koszt brokera. I tę różnicę musiałby pokryć już on lub egzekwować dopłatę od klienta, co jest: trudne, kosztowne, czasochłonne, nieskuteczne.

Najmniej widziałem ML na 5% ale standardem u polskich brokerów jest 70-90%. To może być także podyktowane przepisami regulującymi handel przez nadzorcę.

Ad.2) Z grubsza tak. Więcej szczegółów przedstawiam tutaj:
http://forexclub.pl/z-czego-wynikaja-poslizgi-cenowe/

Ad.3) Forex działa cały tydzień. To brokerzy zatrzymują handel z uwagi na drastyczny spadek płynności z uwagi na weekend ;). Dla nas to lepsze, bo spready kosmicznie rosną, a wykres byłby całkowicie poszatkowany ale wymiana trwa bez przerwy.

Ad.4) Rekwotowanie to ponowne zapytanie o chęć realizacji zlecenia po nowej cenie. Wynika to z modelu rynkowego niektórych brokerów (Market Maker). Utrudnia to nam wejście w rynek przy dynamicznej zmianie cen ale też powoduje, że wiemy po jakiej cenie zawrzemy transakcję przed jej realizacją. Nieczyste zagrywki też się zdarzają ale wtedy rekwotowanie wynika z umyślnego przetrzymania naszego zlecenia do momentu, aż cena ulegnie zmianie i tym samym platforma wywoła rekwotowanie ;).

Ad.5) Tak, lub średnią z nich.

Ad.6) SL dla zlecenia Buy to de facto zamknięcie pozycji, czyli sprzedaż. I na odwrót. To tak jakbyś chciał zawrzeć transakcję odwrotną do tej zawartej wcześniej, aby bilans się wyzerował.

Ad.7) Tego nie rozumiem ;).
1.0 lot to 100 000 jednostek waluty bazowej. Waluta bazowa to ta pierwsza w parze, czyli dla 1.0 lot USD/CHF wartość transakcji wynosi 100 000 USD. Dla 1.0 lot EUR/USD to 100 000 ale EUR. I mówimy tu o wartości transakcji bez lewarowania. Następnie to jaki depozyt potrzebujemy, aby pozycję otworzyć otrzymujemy dzieląc wartość transakcji przez lewar na rachunku.

Koszt to nie jest, jedynie zabezpieczenie. Kosztem jest spread i ew. prowizja, o ile broker ją pobiera.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ