Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
jamny
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 19 mar 2015, 14:03

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: jamny »

Witam, niech mi ktoś wyjaśni: w FXPro są dwa instrumenty: #Germany30 i #Ger30_U6. Który z nich to ten (!!!) DAX? Warunki handlowe są na nich kompletnie różne (spready, minimalna wartość transakcji), ale wykres zbliżony, choć różni się kursem.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Pierwszy to cash CFD oparty o indeks, a drugi oparty jest na kontraktach futures, gdzie występują serie, rolowania itd.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

jamny
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 19 mar 2015, 14:03

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: jamny »

OK, tylko który to jest ten DAX, którym handlują np w wątku o daytradingu?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

jamny pisze:OK, tylko który to jest ten DAX, którym handlują np w wątku o daytradingu?
Nie wiem na jakim trejdują "oni" ;). Nikt nie handluje na indeksie DAX tylko na instrumentach pochodnych, czyli CFD, futures itd. itp., a CFD mogą być oparte o indeks, inne CFD, kontrakty futures. Więc u każdego brokera to może wyglądać inaczej.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

HTR
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 20 lis 2014, 20:31

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: HTR »

Cześć,
mam pytanie odnośnie ustawiania zleceń oczekujących w MT4.
Dlaczego kiedy rynek jest zamknięty nie mogę postawić żadnego SELL/BUY limit?

I jeszcze jedno drobne pytanie-
czasami nie mogę w trakcie trwania zlecenia przestawić SL. Czyżbym starał się ustawić go zbyt blisko aktualnej ceny?

I z innej beczki:
zawierając tranzakcję na 0.01 lota (konto real CENT) mam jakiśtam spread- niewielki powiedzmy. Ale już zawierając tranzakcję na 0.05 lota spread jest na tyle duży (5 x większy), że trudno go odrobić we w miarę krótkim okresie czasu. Zawsze tak jest? W takim razie handlując 1 lotem miałbym taki spread do odrobienia, że nie wiem czy by mnie nerwy nie zjadły już na samym początku zlecenia ;)

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

HTR pisze:Cześć,
mam pytanie odnośnie ustawiania zleceń oczekujących w MT4.
Dlaczego kiedy rynek jest zamknięty nie mogę postawić żadnego SELL/BUY limit?
Bo rynek jest zamknięty. Żeby wstawić zlecenie, musi ono wejść na serwer MT4 brokera. Broker definiuje godziny handlu, zazwyczaj +/- zgodnie z godzinami funkcjonowania forexu i tylko w tych godzinach funkcjonowania realizowane są zlecenia. Zlecenia oczekujące pod tym względem niczym nie różnią się od spot. Muszą trafić na "rynek", czyli serwer i nie da się ich ustawić w kolejce poza godzinami handlu.
HTR pisze:I jeszcze jedno drobne pytanie-czasami nie mogę w trakcie trwania zlecenia przestawić SL. Czyżbym starał się ustawić go zbyt blisko aktualnej ceny?
To może być powodem. Musisz sprawdzić w regulaminie jakie limity SL od aktualnej ceny ma Twój broker (o ile ma).
HTR pisze:I z innej beczki:
zawierając tranzakcję na 0.01 lota (konto real CENT) mam jakiśtam spread- niewielki powiedzmy. Ale już zawierając tranzakcję na 0.05 lota spread jest na tyle duży (5 x większy), że trudno go odrobić we w miarę krótkim okresie czasu. Zawsze tak jest? W takim razie handlując 1 lotem miałbym taki spread do odrobienia, że nie wiem czy by mnie nerwy nie zjadły już na samym początku zlecenia ;)

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Spread 5x większy? Może chodzi o commision? Bo jak spread trwale rozszerza się wraz z wielkością wolumenu to polecam zmienić brokera.
Jeżeli chodzi o commision to jest ona zazwyczaj x od lota, tak więc jej wartość bazowa jest stała, a zmienną jest jedynie wartość granego wolumenu.
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

trader123
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2016, 21:55

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: trader123 »

jestem super początkującym.
Chciałem zrobić robota scalpującego z na bardzo krótkich czasach rzędu max kilku minut na EURUSD
Zakładam SL na 2 pipach i TP na 3. Czy jeżeli chodzi o ryzyko zarządzania kapitałem to ile lotów mogę otworzyć, jeżeli na koncie mam 1000$?
Zakładając 1% na SL czyli 20$ mogę kupić 1 lota. Czytałem jednak o poślizgach i lukach cenowych na 100 pipów, które wyzerują mi konto przy takim zakupie.

Więc moje pytania:
- jak zarządzać kapitałem przy scalpowaniu,
- jak często zdarzy się poślizg cenowy, że mój ST się nie zatrzyma w odległości 1 pipa od mojego SL.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

trader123 pisze:jestem super początkującym.
Chciałem zrobić robota scalpującego z na bardzo krótkich czasach rzędu max kilku minut na EURUSD
Zakładam SL na 2 pipach i TP na 3. Czy jeżeli chodzi o ryzyko zarządzania kapitałem to ile lotów mogę otworzyć, jeżeli na koncie mam 1000$?
Zakładając 1% na SL czyli 20$ mogę kupić 1 lota. Czytałem jednak o poślizgach i lukach cenowych na 100 pipów, które wyzerują mi konto przy takim zakupie.

Więc moje pytania:
- jak zarządzać kapitałem przy scalpowaniu,
- jak często zdarzy się poślizg cenowy, że mój ST się nie zatrzyma w odległości 1 pipa od mojego SL.
Nie da się tego określić. Wolumen zazwyczaj ustala się o te sztywne, teoretyczne wyliczenia, a ew. później w oparciu o jakieś doświadczenia danego systemu u danego brokera (każdy broker może oferować inną egzekucję zleceń/płynność w związku z tym i skala poślizgów będzie różna) wartości te można sobie korygować. Na luki cenowe nie ma mocnych i to ryzyko 'ukryte'. Aby zminimalizować je do minimum należy nie handlować w okresach niskiej płynności i podczas danych makro.

Niestety przy parametrach rzędu 2 czy 3 pips poślizg rzędu 0.2 pips to już 10% więc może się okazać, że będziesz musiał zmodyfikować i te wartości - wyjdzie w praniu ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Krecik
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2016, 18:41

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Krecik »

Dzień dobry wszystkim, jestem najbardziej początkującym ze wszystkich, moje doświadczenie z forexem to jakieś dwie godziny. Zacząłem grać na koncie demo kilka dni temu, sprawdziłem wyniki dopiero dziś i moje pytania dotyczą lotów, wymaganego depozytu i zysku. Na poniższym obrazku
http://imgur.com/a/TjnvS ([img] nie zadziałało)
widać, że mój wymagany depozyt wynosi 1000. Rozumiem to tak, że dwie pozycje, które kupiłem kosztowały mnie 1000 EUR. Skoro tak, to dlaczego kupiłem za nie aż 2 loty, skoro wg definicji lot to 100 000 jednostek waluty? Może to jakieś mini loty? Czy chodzi tu o tę słynną dźwignię i może kupiłem pozycje z dźwignią wynoszącą 100? (Przy kupowaniu nie widziałem nigdzie żadnej wzmianki o dźwigniach, może przeoczyłem?) Bo coś nie chce mi się wierzyć, że zarobiłem 907 EUR bez żadnej dźwigni inwestując 1000, sprawdziłem kurs dolara, franka i euro i z tego co pamiętam kilka dni temu różniły się one o kilka groszy względem pln. A może jednostki z kolumny zysk to nie euro tylko jakieś nie wiem co? :D Uprzejmie proszę o objaśnienia.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Otworzyłeś pozycje mając ustawiony na rachunku lewar 1:200. Każda z tych pozycji ma wartość po 100 000 EUR więc to jedyne logiczne wyjaśnienie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ