Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Kiedy powstaje konflikt interesów ????

Jeżeli mam jednego brokera , który jest ECN i mam u niego pozycję S z której to czerpię zysk w postaci fajnego swapu a u drugiego brokera mam L tyle że to broker MM i tam są niskie swapy na pozycji długiej , więc jestem na plus to znaczy że w tym momencie powstał konflikt interesów ??
a co jeżeli drugi broker też byłby full ECN !?!?
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Konflikt interesów nie powstaje w momencie konfiguracji jakichś pozycji u dwóch niezależnych brokerów :P. Aczkolwiek u MMa konflikt powstaje zawsze kiedy Ty zarabiasz, a on się przed tym odpowiednio nie zabezpiecza (czyt. traci na Tobie) lub oferuje nieadekwatne, względem rynkowych, stawki swap.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

raposo pisze:Konflikt interesów nie powstaje w momencie konfiguracji jakichś pozycji u dwóch niezależnych brokerów :P. Aczkolwiek u MMa konflikt powstaje zawsze kiedy Ty zarabiasz, a on się przed tym odpowiednio nie zabezpiecza (czyt. traci na Tobie) lub oferuje nieadekwatne, względem rynkowych, stawki swap.
podejrzewam że właśnie takie "fajne" swapy ma dlatego że nie zabezpiecza pozycji dalej ;/ co znaczy , żeby było dobrze muszę u niego zamknąć pozycję na minusie i powinno być ok ?:P
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Może mają "fajne" swapy, bo zapomnieli je zmienić (często przypominają sobie o tym dopiero jak zauważą, że na tym tracą). A może oferują takie żeby ściągnąć do siebie kapitał licząc, że klient i tak wtopi... A może <inna opcja...>.
co znaczy , żeby było dobrze muszę u niego zamknąć pozycję na minusie i powinno być ok ?:P
Najlepiej go zapytaj... :D
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

raposo pisze:Może mają "fajne" swapy, bo zapomnieli je zmienić (często przypominają sobie o tym dopiero jak zauważą, że na tym tracą). A może oferują takie żeby ściągnąć do siebie kapitał licząc, że klient i tak wtopi... A może <inna opcja...>.
co znaczy , żeby było dobrze muszę u niego zamknąć pozycję na minusie i powinno być ok ?:P
Najlepiej go zapytaj... :D
no dobra powiedzmy że powstał ten konflikt interesów, i co oni mi mogą zrobić ???
zabrać depozyt ?? Unieważnić zyski z zyskownej pozycji ??? Co tak na prawdę ja ryzykuję ?? :P

pewnie wszystko mogą ;P
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Teoretycznie mogą to, na co się zgodziłeś podpisując/akceptując umowę. W praktyce mogą więcej ale po cichu.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Gówno warty ten cały forex ;/ moim zdaniem broker powinien zarabiać na pośrednictwie , a nie kombinować , jak sobie wymyśliłem jakiś sposób na hajs to zaraz broker mi powie że jest konflikt i ...... zabieramy Panu depozyt.

tylko prawdziwe ECN zasługuje na uwagę !!! Reszta to kpina
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Eee... I zamiast przeanalizować to co napisałem to wrzuciłeś wszystkich do jednego wora, podczas, gdy to o wiele bardziej złożona sprawa. Błądzisz, oj błądzisz...

Koniec czatu ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
czango
Gaduła
Gaduła
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2008, 01:34

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: czango »

Forex jest jak gra w szachy , tylko na nieskończenie wielkiej szachownicy , na każde twoje zagranie rynek może odpowiedzieć równie dobrą kontrą i tylko w twoim zakresie jest to czy wykorzystasz przewagę pionka , czy przeciwnik zaskoczy cię następnym posunięciem i dostaniesz mata , każdemu kto zaczyna grę na forex polecam szachy , bo jeśli w szachach nie będziesz dobry , to na forexie zginiesz w pierwszych 10 ruchach . Musisz mieć swój system i musisz zawsze mieć do niego zaufanie , jeśli coś idzie nie po twojej myśli to grasz na remis ( wychodzisz na 0 ) , nigdy nie możesz dać się zaskoczyć . Na forexie gra każdy z każdym , są arcymistrzowie , którzy oskubią każdego początkujacego do zera , nie ma litości , wykorzystają każdy błąd aby wyzerować twoje konto , dlatego musisz być przygotowany na walkę o śmierć albo życie .
It' s ok to lose money , we can make it back , but lose the balls and it's game over .

rekinb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 gru 2014, 18:08

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: rekinb »

Pytanie. Mam sytuacje przykładowo spread wynosi 0.8 no i cena jest na poziomie 1.05 założmy, mój zysk to 200 PLN. ... Mija godzina, była korekta, ale spowrotem wróciło na poziom 1.05, spread tym razem to 3.5, a zysk to 196 PLN. I teraz pytanie, czy na następny dzień jeśli spread się zmniejszy do 0.8 z powrotem, a cena będzie na 1.05 to mój zysk zostanie doliczony? czy nadal będzie 196 PLN ??


O co chodzi z tym spreadem, teraz mam 4.4 i kurs spada, ja mam shorta a zysk maleje...

czy jak spread się zmniejszy to zysk się powiększy??

ODPOWIEDZ