Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
BobbyEverlast
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 31 lip 2015, 18:59

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: BobbyEverlast »

raposo pisze:Ad.1) Nie ma czegoś takiego jak jedna wspólna rynkowa cena. Forex to OTC, czyli rynek zdecentralizowany.
http://forex-nawigator.biz/podstawy/ogolnie-o-forex/
http://forex-nawigator.biz/podstawy/pojecia/
Ad.2) J/w
Ad.3) Nie. J/w.
Ad.4) J/w :)
Szanuję Twój autorytet raposo, czytam Twoje posty nie tylko na tym forum i nie podważam Twojej wiedzy ale...
Czym dłużej jestem na tym rynku, czy więcej czytam i śledzę wykresy, tym więcej pojawia mi się pytań i tym więcej mam wątpliwości...
Podstawy, które mi podałeś przeczytałem w pierwszych dniach PRZED rozpoczęciem gry a pytań mam co raz więcej. :wink:
Skąd na przykład Twoje przekonanie, że nie grasz (nie gramy) przeciw algorytmowi, maszynie?
Widzieliście zakłady bukmacherskie podczas meczu Polska-Słowenia na ME w siatkówce? Nie widać podobieństw z rynkiem?
Ja widzę - może dlatego, że chcę je widzieć i nie mam racji ale może to nie jest moje "widzi mi się" tylko rzeczywistość?
Oczywiście, że to nie MUSI świadczyć o sterowaniu rynkiem i grze przeciw maszynom ale czy NIE MOŻE tak być?
Na to odpowiedzi nie widzę...

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Miło mi to czytać ;). Oczywiście, wątpliwości są dobre, bo powodują, że zadajemy pytania, a zadając pytania pogłębiamy wiedzę i cały czas się rozwijamy.

Niestety nie rozumiem pojęcia "gramy przeciwko maszynie" więc pozwól, że to pominę ;).
Jednak skąd moje przekonanie, że jest jak piszę... Odpowiedź znajdziesz w raporcie BIS.
http://www.bis.org/publ/rpfx13.htm

Poczytaj go sobie na spokojnie. Zobaczysz kto jest uczestnikami rynku, gdzie i w jakim stopniu odbywa się obrót, jak zmieniał się na przestrzeni lat... Masa informacji, która rozwieje jeszcze więcej wątpliwości lub skłoni Cię do konkretniejszych pytań... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

BobbyEverlast
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 31 lip 2015, 18:59

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: BobbyEverlast »

"Gramy przeciwko maszynie" - to trochę skrót myślowy...
Pewnie wielu z Was (a może niewielu) miało kontakt z Hotspotami, Slotami (czy jak tam kto je nazywa)- maszynami do gry.
Te maszyny są obliczone średnio na 3% - 5% zysku.
Ale dla maszyny!!! :-)
Info przy maszynie podawane jest mniej więcej w takiej formie: "zwrot przy grze długoterminowej wynosi ok. 97% wpłaconych środków" :-)
I tyle tytułem -"gra przeciwko maszynie". :-)
Sam osobiście nie mam nic przeciwko takiej grze bo troszkę jestem hazardzistą ;-) (I godzę się z tym.)ale po prostu wolę wiedzieć przeciwko komu gram. Rynek czy algorytm -> program -> maszyna.
Jeśli Rynek - to oczywiście analiza tech i dane makro + doświadczenie i fura wiedzy...
Jeśli maszyna - to wystarczy dowolnie zając pozycję L lub S w jakimkolwiek czasie i na dowolnym interwale bo to i tak nie ma znaczenia...
Stąd te (może głupie) pytania...
Czytam oczywiście, czytam...tutaj, forex club, Investing. Śledzę wiadomości z rynku itp...
Wybacz (wybaczcie) brak wiedzy, doświadczenia i te pytania ale to chyba dział dla takich jak ja... :-)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nikt Ci nie zarzuca braku wiedzy i doświadczenia, bo m.in. po to jest forum, aby ją zdobywać i się nią wymieniać. Ale jak przeanalizujesz raport to dojdziesz do dwóch wniosków... Nie gramy przeciwko maszynom, a jednocześnie z nimi obcujemy (coraz większy udział algorytmów w handlu). Ale po szczegóły zapraszam do raportu.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Przemo__
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 04 lis 2015, 14:13

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Przemo__ »

Poszukuję danych EUR/USD jednominutowych za możliwie długi okres co najmniej roku.
Chciałbym się trochę pobawić budując model statystyczny.
Będę wdzięczny za informacje skąd można takie dane ściągnąć.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Przemo__ pisze:Poszukuję danych EUR/USD jednominutowych za możliwie długi okres co najmniej roku.
Chciałbym się trochę pobawić budując model statystyczny.
Będę wdzięczny za informacje skąd można takie dane ściągnąć.
W tym wątku znajdziesz odpowiedź:
http://forex-nawigator.biz/forum/tick-d ... 14779.html
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

jaytwelfth
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 30 kwie 2015, 17:39

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: jaytwelfth »

Witam serdecznie,

nigdy nie udzielałem się na forum, jednak temat gry przeciwko "maszynie" jest rzeczywiście często przewijającą się myślą przewodnią wśród traderów z mniejszym doświadczeniem.

Na swoim przykładzie również mogę stwierdzić, że takie myśli pojawiały się na początku drogi ale z czasem zanikają. Z biegiem czasu, a zarazem powiększającym się doświadczeniem umiejętność zwracania uwagi tylko i wyłącznie na wybrane fragmenty rynku sprawia, że myślenie o grze z "maszyną" przestaje istnieć.

Choć rzeczywiście na rynku istnieje mnóstwo sytuacji w których przed prawidłowym ruchem cena zawraca często nawet przebijając ważne poziomy wsparć i oporów po to aby później obrać prawidłowy kierunek.

Jest jednak proste wytłumaczenie tego, iż z maszyną nie handlujemy. Ruchy cen na rynku walutowym są odbiciem fundamentalnych podstaw gospodarki między rynkowej, więc w szerszej perspektywie nie ma takiej możliwości aby algorytm zarządzał losem świata:)

Z technicznego punktu widzenia jest prosta argumentacja. Jeśli spojrzymy na jakikolwiek wykres to możemy dostrzec, iż większość ruchów spadkowych czy wzrostowych posiada swój początek którego fundament opiera się na następujących po sobie poziomach wsparć lub oporów. Ruch następny jest kontynuacją ruchu go poprzedzającego. Istotą analizy jest znalezienie takich fragmentów na rynku które są kontynuacją już rozpoczętego. Gdybyśmy grali z maszyną to każda podstawa ruchu musiała by być negowana, wtedy rzeczywiście nie było by możliwości handlu ale na całe szczęście jest inaczej.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

ciekawe co na to CJ i Fox :P

drax
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 18 gru 2014, 11:26

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: drax »

Czy jest jakiś wskaźnik/cokolwiek co powiadamiałoby dźwiękiem o przekroczeniu danego poziomu cen?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

drax pisze:Czy jest jakiś wskaźnik/cokolwiek co powiadamiałoby dźwiękiem o przekroczeniu danego poziomu cen?
W MT4? Terminal -> zakładka Alarmy ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ