Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Cool pisze:Jedyna możliwość trzymania pozycji przez dłuższy termin to korzystanie z takich par walut gdzie mamy największe punkty swapowe i zarabiamy z różnicy stopy procentowej danej waluty .
np. USD/HUF
Sprzedając otrzymujemy codziennie premie za punkty swapowe .
SWAP to ściema, brokerzy ustawiają go tak aby zarobić a nie płacić go nam. Proszę nie mówić początkującym że to jest sposób na zarobek - bo nie jest a można tak to zrozumieć.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
Cool
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 30 lis 2006, 21:31

Nieprzeczytany post autor: Cool »

Tig3r pisze:
Cool pisze:Jedyna możliwość trzymania pozycji przez dłuższy termin to korzystanie z takich par walut gdzie mamy największe punkty swapowe i zarabiamy z różnicy stopy procentowej danej waluty .
np. USD/HUF
Sprzedając otrzymujemy codziennie premie za punkty swapowe .
SWAP to ściema, brokerzy ustawiają go tak aby zarobić a nie płacić go nam. Proszę nie mówić początkującym że to jest sposób na zarobek - bo nie jest a można tak to zrozumieć.
To jest alternatywa tylko do trzymania pozycji na dłuższy termin nie płacimy ciągłego spreadu więc broker nie zarabia, a co do punktów swapowych to trzeba jeszcze znaleźć brokera który daje najwyższe punkty swapowe dla danej waluty ale to wychodzi poza temat .
Jeżeli sądzisz że się nie da tak zarobić to proszę udowodnij swoją tezę , zanim wypowiedziałem się na ten temat długo praktykowałem taką opcję więc nie piszę poglądu a praktykę w tym przypadku .
https://forex.inwest-24.pl/
Wszystko o rynku Forex

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

To jest alternatywa tylko do trzymania pozycji na dłuższy termin nie płacimy ciągłego spreadu więc broker nie zarabia, a co do punktów swapowych to trzeba jeszcze znaleźć brokera który daje najwyższe punkty swapowe dla danej waluty ale to wychodzi poza temat .
Jeżeli sądzisz że się nie da tak zarobić to proszę udowodnij swoją tezę , zanim wypowiedziałem się na ten temat długo praktykowałem taką opcję więc nie piszę poglądu a praktykę w tym przypadku .
Kurs się zmienia więc nie ma sensu trzymać transakcji która może dać 1% miesięcznie ze swap zysku, a na zmienię kursu może stracić 100%. Wprowadzasz ludzi w błąd. Kurs nie stoi w miejscu a zysk ze swap naprawdę jest niewielki w stosunku do ryzyka.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
Cool
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 30 lis 2006, 21:31

Nieprzeczytany post autor: Cool »

Tig3r pisze:Kurs się zmienia więc nie ma sensu trzymać transakcji która może dać 1% miesięcznie ze swap zysku, a na zmienię kursu może stracić 100%. Wprowadzasz ludzi w błąd. Kurs nie stoi w miejscu a zysk ze swap naprawdę jest niewielki w stosunku do ryzyka.

Robię to pierwszy i ostatni raz wklejam transakcję z początkowym ryzykiem 3375pln a końcowym zyskiem 6491pln + swapy za 32 tygodnie .
Nie będę tłumaczył strategii jaka była użyta w tym przykładzie bo nie oto chodzi w tym wątku . Ja mam praktyczne dowody że się da i dołączam wykres, i nikogo nie wprowadzam w błąd to jest jedyna alternatywa według mnie żeby trzymać pozycję w długim terminie .

Szkoda miejsca w tym wątku na więcej postów na ten temat !
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2009, 12:44 przez Cool, łącznie zmieniany 1 raz.
https://forex.inwest-24.pl/
Wszystko o rynku Forex

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

ja chciałem tylko zasygnalizować, abyś nie sugerował początkującym że wystarczy wejść w trade gdzie SWAP jest dodatni i to da im zysk.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

pax
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 09 wrz 2008, 20:10

Nieprzeczytany post autor: pax »

Czy mógłby ktoś podać strony, które zawierają aktualne i cykliczne informacje nt rynku, oraz takie, których publikacje mają wpływ na zmiany kursów? Czytałem tu kilka razy, że po ogłoszeniu jakichś informacji kurs może iść gwałtownie w górę lub w dół... Gdzie mogę znaleźć te informacje? Są do tego jakieś specjalne strony www?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... php?t=7219

Dodatkowo:
reuters, bloomberg, cnbc, bbc business, yahoo finance i wiele wiele innych.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
przemo 11
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 02 gru 2008, 20:22

Nieprzeczytany post autor: przemo 11 »

Witam. Chciałem spytać o rzecz, która nie daje mi spokoju już od początku " foreksowania". Jak to jest ? :
Załóżmy taką sytuację : Wskaźniki AT dają sygnał np. kupna, poparty jeszcze np. danymi makro ( czyli AF ). I nagle okazuje się, że rynek ma to w d.... .Jaka jest przyczyna tego ? Grubasy ?
Prymitywne pytanie, ale dział w sam raz dla mnie
:lol:
Wielu ludzi mogłoby dojść do prawdziwej wiedzy ,gdyby zbyt wcześnie nie uznali, że wiedzą już wystarczająco wiele.

Awatar użytkownika
riddle
Gaduła
Gaduła
Posty: 252
Rejestracja: 17 cze 2007, 18:22

Nieprzeczytany post autor: riddle »

przemo 11 pisze:Wskaźniki AT dają sygnał np. kupna, poparty jeszcze np. danymi makro ( czyli AF ).
Wskaźniki są takim graficznym odzwierciedleniem wykresu, czyli w sumie wg mnie nie mają wartości prognostycznej, wskazują tylko pewne fakty. Dane natomiast mają głównie charakter wyznaczenia kierunku długoterminowego, a po samej publikacji i tak nie wiadomo jak je interpretować i jak zachowają się wobec tego inwestorzy. Ja bym tutaj nie szukał żadnego spisku tylko zabrał się do analizy wykresu pod kątem Price Action a nie wskaźników.
Forex to nieograniczone źródło pieniędzy, które wystarczy umieć podnieść !
“Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego.”

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

przemo 11 pisze:Wskaźniki AT dają sygnał np. kupna, poparty jeszcze np. danymi makro ( czyli AF ). I nagle okazuje się, że rynek ma to w d.... .Jaka jest przyczyna tego ?
Nie ma tu żadnej przyczyny. Cena nie idzie za wskaźnikami i sygnałami a odwrotnie. Każdy system ma zyski i straty więc to normalne - nie ma 100% metody.

Poza tym fakty (DANE MAKRO) są już dawno w kursie zanim publikacja nastąpi (dyskontowane) więc reakcja może być różna. Dane makro działają w długim okresie jak wspomniał riddle. Wskaźniki natomiast są opóźnione - pokazują przeszłość a nie przyszłość.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

ODPOWIEDZ