Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ahmed pisze:Dzieki za odpowiedzi,jak chcę sciągnąć hisotrię to wyskakuje mi że "there are no new data for a symbol audusd"
To spróbuj jeszcze tak:
Włącz wykres na danym interwale, na którym chcesz robić backtesty, wyłącz autoprzesuwanie wykresu i przytrzymaj Page Up. Powinno się tam dociągnąć co zostało...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Ahmed
Gaduła
Gaduła
Posty: 225
Rejestracja: 06 kwie 2009, 00:50

Nieprzeczytany post autor: Ahmed »

Dzięki Rapaso,mam jeszcze jedno pytanie,jesli chce zrobic backtest strategii to musze mieć EA tej strategii ,dobrze rozumiem? Chciałbym zrobić back test price action lekko zmodyfikowanego na moje potrzeby

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ahmed pisze:mam jeszcze jedno pytanie,jesli chce zrobic backtest strategii to musze mieć EA tej strategii ,dobrze rozumiem?
Do tego właśnie służy tester strategii ;). Do testowania EA (w formacie ex4 lub mq4), nic innego tam nie potestujesz.
p.s.
Nie chcę przejąć wątku Coola :D, więc jak masz jeszcze jakieś pytanie to napisz do mnie na GG lub maila.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Dzions
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 06 gru 2009, 17:12

Nieprzeczytany post autor: Dzions »

ja jestem turbo poczatkujacy, narazie staram sie ogarniac ogolnie o co w tym chodzi, i wiem ze troche minie zanim zaczne cos dzialac live na gieldzie, jesli juz nabede wiedze, wloze kasy, i wtedy stwierdze czy bede sie nadawal do tego czy nie, ale poki co mam pytanie na poziomie jak najbardziej podstawowym, tzn przegladalem w demku wykresy w rolizczeniu chyba tygodniowym, i pokazane to bylo na przestrzeni ogromnego czasu, nie pamietam zakresu, w kazdym badz razie chodzi o to, ze jesli kupujac pare EUR/USD zalozmy w okolicach niskiego kursu (bede pisal totalnie przykladowo aby dowiedziec sie na temat samej idei dzialania gieldy) czyli kupuje EUR/USD przy kursie 3,3001, ale zaczyna to leciec w dol, do 3.1001 czyli gdybym teraz go sprzedal, wiadome trace, ale jesli przetrzymie to cierpliwie, to przeciez w koncu kurs pojdzie do gory, powiedzmy do 3,5001 czyli w tym momencie jestem do przodu, wiadome ze dlugo czasu to trwa, ale
zmierzam do zadania pytania, w jaki sposob mozna przegrac kase, skoro jesli kupie cos po jednej cenie, i wytrzymie spadek ceny czekajac na "lepsze czasy" zeby go sprzedac. to jakby nie bylo na chlopski rozum powienien tak czy siak zrobic. i tu moje pytanie jak to jest ze mozna przegrac, i na jakiej zasadzie to dziala, prosil by o odpowiedz, a nie wysmiewanie sie :) takie odp mnie nie interesuja ;)

sorry, za pytanie, ale widac ze jestem poczatkujacy, ale naprawde bede sie cieszyl jak ktos to mi wyjasni :)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Dzions pisze:ale jesli przetrzymie to cierpliwie, to przeciez w koncu kurs pojdzie do gory, powiedzmy do 3,5001 czyli w tym momencie jestem do przodu, wiadome ze dlugo czasu to trwa, ale
Skąd ta pewność? :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Dzions
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 06 gru 2009, 17:12

Nieprzeczytany post autor: Dzions »

raposo pisze:
Dzions pisze:ale jesli przetrzymie to cierpliwie, to przeciez w koncu kurs pojdzie do gory, powiedzmy do 3,5001 czyli w tym momencie jestem do przodu, wiadome ze dlugo czasu to trwa, ale
Skąd ta pewność? :)

bo zawsze jak idzie w dol, to pozniej musi isc do gory :) chyba ze padnie waluta, kraj i system :D zycie, a pieniadze rzecz nabyta

wiec jesli moje myslenie jest bledne prosze mnie wyprowadzic z tego bledu :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Dzions pisze:bo zawsze jak idzie w dol, to pozniej musi isc do gory chyba ze padnie waluta, kraj i system zycie, a pieniadze rzecz nabyta
USD/JPY rok 1982. Kupujesz po 277.40, obecny kurs 88.31. Wróci? Być może. Kiedy? Twoje wnuki mogą tego nie dożyć... :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Dzions
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 06 gru 2009, 17:12

Nieprzeczytany post autor: Dzions »

raposo pisze:
Dzions pisze:bo zawsze jak idzie w dol, to pozniej musi isc do gory chyba ze padnie waluta, kraj i system zycie, a pieniadze rzecz nabyta
USD/JPY rok 1982. Kupujesz po 277.40, obecny kurs 88.31. Wróci? Być może. Kiedy? Twoje wnuki mogą tego nie dożyć... :)
ok, teraz widze :) ale nie chodzi mi tu w tej chwili o taki wypadek, chodzi o to w jaki sposob mozna stracic kase, (cale depo) jesli nie spanikujemy tylko postaramy sie przeczekac kryzys

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Myślałem, że właśnie uświadomiłem Ci, że nie zawsze uda się ją przetrzymać? ;)
Na FX przeważnie wykorzystuje się dźwignię. Poczytać o niej możesz tu:
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... php?t=1780
Poza tym jest druga sprawa - ryzykujesz cały kapitał (nie chcąc ucinać strat i czekać na odwrót na rynku) oczekując danego zysku - czyli to takie myślenie typu wszystko albo nic. I dodatkowo - czekasz 5 lat aż kurs się odwróci i zarabiasz na tym 5%, tymczasem na lokacie bez ryzyka miałbyś dużo więcej.
M.in. dlatego Twoje rozumowanie jest błędne.
Teraz kolej Coola ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Cool
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 30 lis 2006, 21:31

Nieprzeczytany post autor: Cool »

Dzions pierwszą rzeczą jaką musisz zaakceptować na rynku to strata która jest normalna w handlu na rynku Forex (początkujący chcą znać systemy które nie przynoszą strat ) Na 10 transakcji 5 lub 6 może być stratnych i pozostałe transakcje muszą mieć większy współczynnik ryzyka do zysku aby móc zarabiać .
Twoje podejście potwierdza tezę tak jak lekarz który widzący krew pacjenta nie mdleje tak trader przyjmuje straty jako normę nie możesz się jej bać .
Nie ma możliwości trzymać pozycji w nadziei że kiedyś kurs zawróci po wybiciu kurs może nigdy już nie wrócić w rejon otwarcia pozycji a co dopiero w rejon zysku .
Jedyna możliwość trzymania pozycji przez dłuższy termin to korzystanie z takich par walut gdzie mamy największe punkty swapowe i zarabiamy z różnicy stopy procentowej danej waluty .
np. USD/HUF
Sprzedając otrzymujemy codziennie premie za punkty swapowe .
Ale tu są też duże szanse straty gdy się nie zabezpieczymy i wybuchnie jakaś panika to kurs w krótkim czasie może poszybować bardzo wysoko .
Podstawa to Stop Lose (obrona przed stratą całego kapitału przy niekorzystnym ruchu )

Mam nadzieje że to pomoże .
Pozdrawiam
https://forex.inwest-24.pl/
Wszystko o rynku Forex

ODPOWIEDZ