Wskazówki dla nowych jak ograniczać ryzyko na forex

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wskazówki dla nowych jak ograniczać ryzyko na forex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

damianidziak pisze:Siemka wszystkim !! Da się jakoś znacznie ograniczyć ryzyko na Forexie? Bo w sumie nie chciałbym za wiele stracić.
Można ograniczyć finansowe ryzyko do zera i grać tylko na koncie demo. Wtedy stracisz co najwyżej zdrowie, czas i chęć do życia... :D

A tak poważniej... Ryzyko ogranicz przede wszystkim dobrym przygotowaniem merytorycznym i psychicznym -> odpowiedni poziom wiedzy o inwestowaniu oraz realne założenia i cele to dobry start. Potem w grę wchodzi racjonalne zarządzanie kapitałem, wybór solidnego partnera (brokera), inwestowanie tylko części posiadanych środków itd.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wskazówki dla nowych jak ograniczać ryzyko na forex

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

damianidziak pisze:Siemka wszystkim !! Da się jakoś znacznie ograniczyć ryzyko na Forexie? Bo w sumie nie chciałbym za wiele stracić.
Jeśli nie będziesz zbyt mocno lewarował depozytu to nic ci nie grozi. To własnie zbyt duże lewarowanie czyści ludziom konta. Dzienna zmiana wartości walut w stosunku do siebie rzadko przekracza 2-3%. To nawet mniej niż na GPW. Bez lewara to jeden z najbezpieczniejszych rynków

71daro
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 09 gru 2018, 15:06

Re: Wskazówki dla nowych jak ograniczać ryzyko na forex

Nieprzeczytany post autor: 71daro »

Witam

Przeczytałem wszystkie 38 stron.
Warto.
Podzękowania miedzy innymi dla Andrev523 i silverRedbull.
Dowiedziałem się , że to co sam wymyśliłem jest już znane od wielu lat... :D
Dowiedziałem się też masę nowego.
Mam nadzieję , że dzięki temu co napisali wszyscy koledzy wyżej , nie wyzeruję całego depo.
Jeden dzień grałem na demo , by poznać samą obsługę platformy.
Potem real. Depo podzielony na dwa konta. I walczę sobie pomału i do przodu.

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Wskazówki dla nowych jak ograniczać ryzyko na forex

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

Podział depo na mniejsze transze to bardzo fajny pomysl, do tego oczywiscie granie odpowiednim wolumenem.
no wlasnie bo co z tego ze depo podzielisz jak za kazdym razem bedziesz jechal na maxa :D
tutaj od kolegi danbo dobrze mozna nauczyc sie czego NIE ROBIC :D
od-1000zl-real-t22917-4910.html

Awatar użytkownika
riskrewardratio
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 20 mar 2019, 16:19

Re: Wskazówki dla nowych jak ograniczać ryzyko na forex

Nieprzeczytany post autor: riskrewardratio »

Mala dzwignia, do tego kilka miesięcy na demo i następnie nauczyć się zarządzać ryzykiem
Poznaj ryzyko transakcji przed jej wykonaniem, a także najlepsze poziomy dla Take profit oraz Stop Loss. Łatwiejsze inwestowanie, szybkie wyliczanie ryzyka i zysków to tylko kilka z funkcji Risk Reward Ratio.

adam_lenart
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2023, 09:53

Re: Wskazówki dla nowych jak ograniczać ryzyko na forex

Nieprzeczytany post autor: adam_lenart »

jest taka sprawa, słuchajcie, przejrzałem bankiera, zebrałem w jednym miejscu większość najważniejszych "brokerów", którzy nas oszukiwali, a o których w ostatnim półtoraroczu było pisane. Poniżej lista wielu domen internetowych, nazw spółek nimi zarządzających.
Oczywiście, jeśli ktoś ma jeszcze coś do dodania, to niech na bieżąco dodaje, przyda się innym potencjalnym ofiarom.
Jednak o tych poniżej już było pisane, ale tam ci oszuści siedzą, znają tamte wątki, zgłaszają i kasują dużo wpisów, które mogą im utrudnić życie, zdobywanie nowych ofiar... zobaczymy, jak długo nasze wpisy tutaj sie utrzymają.
(tą wiadomość też dodam gdzie się da z tym wpisem i z tą listą, może dzięki temu komuś uratujemy dzień, majątek i życie na najbliższe lata, może oszczędzimy komuś tragedii)

Primespotway, Skills Profit, Medco Finance Limited, skills-profit.com, webtrader.skillprofit, unii.Skills, Traderprof, Jotulcapital, Kingdom-Investments.io, FxGroup Financial, Pixpalpro.com, Palmer Finance Comapany palmerfinancecompany, kraj-maklerow.com, universe.yt, trading.universe.yt, trading.universe.tech, Bamboozle Group LTD, celineinvest, celineinvest.pro , celineinvest.com , celineinvest.io , celineinvest.cc, celineinvest.tech, maxcapitalimited.com, importcapital.cc, Personal.Capital-Group.Tech , napmarkets.com, capitalgroup.com, client.capital-group.tech, FintomInvest, Medcofinance, Lamelle financial consultants, Swistrust, Trade360, Bitcan, geneoninvest.co, Dawg Solutions LLC, Shift Holdings, shift-holdings.com, NavaGates.com, RCE banque, F1Markets, Global Maxis, Blacklands Finance blacklandsfin.com, blacklandsfin.vip, Allianz Market, Bull&Bear Trading Group, bnbtgroup.com, uni-co, Donnybrook Consulting Ltd, onyxprofit.pro, onyxprofit.com, onyxprofit.cc, neotrade.pro, absystem.trade, absystem.cc, absystem.world, absystem.pro, rcebanque.com, rcebanque.tech, optimarket.co, optimarket.trade, ofxb.io oraz eurofx.trade, pixpalpro, Marketbull, Coinmarketbull, coinmarketbull.co.uk , marketbull.live , marketbull.tech, marketbull.co.uk, themarketbull.com.au, marketbull.tech, marketbull.co.uk, themarketbull.com.au, pix Point, marketbull.tech, Midsidefinanceslimited, Midside finances limited, Unico, uni-co.ltd, KEYVISION DEVELOPMENTS LIMITED, blockchein, Unique Capital Management, LLC, unique-capital.com, Expert Financial Solutions Limited, expert-financial-solutions.com, expert-financial-solutions.net, expert-financial-solutions.com, expert-financial-solution.com, Webtrader.expert-financial-solutions.com, Plethora Group LTD, galaxytrade.cc, World Stocks Traders Union, Amvikta Limited, wstunion.com, FORTUNE INVESTMENT GROUP Ltd, uni-co.ltd, uni-co.org, uni-co.tech, uni-co.io, United Brokers, UNITED BROKERS UAB, united-brokers.io, NOVA COMMERCIAL FINANCE LIMITED, novacommercialfinance.com, Units Capital Ltd, unitscapital.com, The Pacyfica Group, PACIFICA GROUP LIMITED, thepacificagroup.com, pixpalpro.com, ONYX TRADERS, RCEBanque, RCEBank, TOPEU, universalyums, universal, universalyums.com, World Stocks Traders Union wstunion.com, FORTUNE INVESTMENT GROUP Ltd, uni-co.org, Fin Art Media, finart-media.com, TMS Brokers, savorium platform, Savoriumsolution, CRYPTO.COM, Seabreeze Partners LTD, SimpleWay, simpleway.trade, simpleway.world, simpleway.one, Invest Flow, invest-flow.io, investflow.trade, MaxiPlus, maxiplus.trade, Tetra Invest, tetra-invest.co, tetra-invest.world, WinMarket, winmarket.io, Profit Assist, profitassist.io, IGFB, igfb.one, SimpleWay, simpleway.trade, simpleway.world, simpleway.one, Profit Assist, profitassist.io, FxPro: Group , Financial , UK , Global , Markets, fxpro24 com, fxpro24 co, trade360, Apptrader, BitcoinXE, BitcoinXE.io, MyProfitLive, irstrategies.net, ir-strategies.net, masl-group.com, irsinvest.com, user.irsolution.io, tbg-lmtd.com, tbg-lmtd.org, fortissio.com, dash-fortissio.com, montanatradingltd.com, bbprofit.co, General Trust Group, generalTG.com

Platformy inwestycyjne - Uważajcie!! to wyrafinowani i beszczelni oszuści są wskazani w knf i ostrzeżeniach forex w PL i na świcie! wpłacicie pieniądze to je stracicie!
Pamiętajcie również, że jeśli wysłaliście im swoje dane osobowe, to teraz mogą na was kraść w chwilówkach, firmach sklepach internetowych, i wiele wiele rzeczy robić w tym podawać się za was. NIE PODAWAJCIE SWOICH DANYCH !! Na pewno częścią tych platform zajmuje się kancelaria z Trójmiasta. 696 / 718 -446, trochę osób korzystało z ich usług i wskazywało, jako podmiot który ich reprezentuje w różnych etapach spraw sądowych i przed prokuraturą. Więc zadzwonić można, zapewne zasięgnąć informacji i ewentualnie jeśli byłaby potrzeba to też skorzystać z pomocy.

Roman Talarczyk
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 08 gru 2023, 09:44

Re: Wskazówki dla nowych jak ograniczać ryzyko na forex

Nieprzeczytany post autor: Roman Talarczyk »

user.maslgroup.tech uwaga ta strona i jeszcze ta maslgroup.tech to ich nowe domeny, oszukali mnie prawie na 47 tysięcy, próbowali zaciągnąć nocą na mnie pożyczkę w moim banku, niestety mielu do niego dostęp przez rust desk, znów działają, a piszę znów, bo właśnie niedawno się dowiedziałem, że to co zrobili mnie robili też innym osobą tylko właśnie pod wcześniejszą domeną !! ale(696) nie poddaję się(718) i działam(446), bo to były ciężko zapracowane pieniądze których im nie odpuszczę, a ci którzy będą szukać pomocy, to w nawiasach nr do biura prawnego, któremu zleciłem sprawę by mnie reprezentowali i w moim imieniu walczyli o zwrot pieniędzy

ODPOWIEDZ