Wskazówki dla nowych jak ograniczać ryzyko na forex

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Wskazowki dla nowych jak unikac ryzyka na forex

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Na SL- a trzeba mieć pomysł. Nie ma co grać w otwarte karty i inwestowac z tłumem. Wielcy gracze dokładnie wiedza gdzie znajdują sie zlecenia zabezpieczające tłumów. Zreszta nie jest to żadna tajemnica. Dlatego na tym polu trzeba wykazać sie orginalnoscia. Ciekawym rozwiązaniem wydaje mi sie SL dynamiczny stawiany pod/nad odpowiednio dobrana średnia. To tylko taki przykład. Średnia taka każdy może sobie spersonalizować wg. statystyk - o ile takie ktoś sukcesywnie tworzy....

Pozdrawiam

balwi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 01 kwie 2014, 14:49

Re: Wskazowki dla nowych jak unikac ryzyka na forex

Nieprzeczytany post autor: balwi »

Myślę, że przy chociażby analizie technicznej. wybór poziomu dla zlecenia stop loss powinien zostać dokonany, zanim jeszcze dojdzie do zawarcia transakcji. Zlecenie obronne powinno być ustawione na tyle daleko, żeby przypadkowe wahania kursu nie wyrzuciły nas z rynku, i na tyle blisko, by realizacja zlecenia nie uderzyła mocno w nasz budżet. Najgorsze jest to, że nie ma na to tak naprawdę sprawdzonego przepisu, ja go jeszcze nie odkryłem.

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: Wskazowki dla nowych jak unikac ryzyka na forex

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Oczywiście - miejsce zlecenia zabezpieczającego powinno być znane zanim otworzymy transakcje. Ażeby uniknąć przypadkowych wachań kursów niektórzy wykorzystują tutaj wskaźnik ATR podawany w pipsach. Niemniej to jak i czy należy go używać zależy w znacznej mierze od stylu inwestycyjnego jakim gramy. Na pewno mogą go stosować osoby grające w oparciu o wsparcia i opory. Trzeba tylko ustalić jaka wartość ATR najlepiej sprawdzała sie statystycznie....

Pozdrawiam

balwi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 01 kwie 2014, 14:49

Re: Wskazowki dla nowych jak unikac ryzyka na forex

Nieprzeczytany post autor: balwi »

A jakie jest Twoje prywatne zdanie na temat wykorzystywania wskaźnika ATR? Mój ostatni SL sprawdził się wzorowo, wyszedłem z transakcji zadowalającym zyskiem.

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Wskazowki dla nowych jak unikac ryzyka na forex

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Nie mam jako takiego zdania bo gram taka metoda ze nie muszę stosować ATR. Wiem tylko ze inwestorzy odczytują w ten sposób zmienność i jeżeli ATR jest wysoki to stawiają szerokiego SL-a a jak niski to wąskiego....

Pozdrawiam

balwi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 01 kwie 2014, 14:49

Re: Wskazowki dla nowych jak unikac ryzyka na forex

Nieprzeczytany post autor: balwi »

Rozumiem. Dziękuję za uwagi. Rozejrze się dodatkowo sam w temacie. Warto byłoby przysiąśc nad nową strategią.

Niviti
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 15 cze 2014, 13:16

Re: Wskazowki dla nowych jak unikac ryzyka na forex

Nieprzeczytany post autor: Niviti »

Ja osobiście spotkałem się z stawianiem SL na poziomie równym 2x aktualnej wartości ATR, dzięki czemu zawsze mamy pewność, że nie zostaniemy wyrzuceni z pozycji, choć osobiście zawsze stawiam SL w wysokości 3% kapitału

jackub

Re: Wskazowki dla nowych jak unikac ryzyka na forex

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Niviti pisze:Ja osobiście spotkałem się z stawianiem SL na poziomie równym 2x aktualnej wartości ATR, dzięki czemu zawsze mamy pewność, że nie zostaniemy wyrzuceni z pozycji, choć osobiście zawsze stawiam SL w wysokości 3% kapitału
Jedyną pewną w zyciu rzeczą jest śmierć..... nie ma czegoś takiego jak pewność że nie zostaniemy wyrzuceni z pozycji, mam nadzieję że to tylko niewlaście sformułowanie i nie myślisz w ten sposób. Na rynku pewność nie istnieje , co najwyżej prawdopodobieństwo, duże, albo małe ale tylko prawdopodobienstwo... pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Re: Wskazowki dla nowych jak unikac ryzyka na forex

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

rachunek prawdopodobieństwa jest tak samo ważny jak biblia dla chrześcijań.... zarządzanie ryzykiem.... jakie podejmujesz i jakie jestes w stanie zaakceptować to część tak samo ważna jak skuteczność systemu - mechanicznego uznaniowego bądż takiego w którym nikt nie jest w stanie Cię zaskoczyć.... inaczej... zanim otworzymy pozycje ustawiamy S/L i mówimy sobie... na tą transakcje jestem w stanie stracić 3% swojego depozytu początkowego... jeżeli depozyt się kurczy to S/L się zmniejsza do 2,8%, 2,5% i tak dalej... by dalej nie przekraczać bariery która została zidentyfkowana w zasadach obowiązujących w naszym systemie .....
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

Awatar użytkownika
cx
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2006, 02:22

Re: Wskazowki dla nowych jak unikac ryzyka na forex

Nieprzeczytany post autor: cx »

Gra z trendem, to rzecz podstawowa a więc jako początkujący naucz się... określać trend. Wbrew pozorom nie jest to zawsze proste. Wskazówka druga. Ucz się i gdy już znajdziesz i zrozumiesz(!) strategię lub strategie, które dają zysk, które odpowiadają twojej naturze co znaczy, że po prostu ci "leżą", pracuj nad nimi i znikaj, przynajmniej na czas aż okrzepniesz i zrozumiesz, że forex, to nie zabawa ani loteria z wszelkich forów foreksowych, by zachować jasność umysłu i nie skakać ze strategii jak z kwiatka na kwiatek. To do niczego dobrego nie prowadzi.

ODPOWIEDZ