Wskazówki dla nowych jak ograniczać ryzyko na forex

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: Wskazowki dla nowych jak unikac ryzyka na forex

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Metoda gry "na przeczekanie" to nic złego. Tylko wtedy skala jest trochę inna. Kup dzisiaj 100$, tak po prostu. Przyjdzie moment, że sprzedasz je z zyskiem. Pytanie tylko, ile lat będziesz musiał czekać. Stąd inwestycję w walutę dobrze jest połączyć z jakimś innym instrumentem. Np. zakup obligacji. Wtedy masz wypłacany procent i zarabiasz na umocnieniu tejże waluty.

Awatar użytkownika
marzyciel
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 02 gru 2012, 20:36

Re: Wskazowki dla nowych jak unikac ryzyka na forex

Nieprzeczytany post autor: marzyciel »

Pracując nie mam czasu zarabiać

Janusz88
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2013, 11:35

Re: Wskazowki dla nowych jak unikac ryzyka na forex

Nieprzeczytany post autor: Janusz88 »

To prawda, że na demie idzie jak w bajce wszystko płynnie .. nie ma stresu i możemy sobie na wiele pozwolić. Jednak, gdy mamy do czynienia z ''prawdziwymi pieniędzmi'' z rachunkiem realnym. Jest zupełnie inaczej.. stres jest ogromny.. Nie wiem czy Wy też tak mieliście, ale ja miałem straszny stres, do dziś mi on towarzyszy... ale walczę z tym. Psychika jest kluczowa.

Tedex
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2013, 20:44

Re: Wskazowki dla nowych jak unikac ryzyka na forex

Nieprzeczytany post autor: Tedex »

Moim zdaniem warto zacząć przygodę na rynku forex od gry, douczyć się nabrać
szlify itp. Spory wybór chociaż mnie zainteresowała ostatnio go4x niezłe
nagrody tygodniowe, a dzięki akcjom specjalnym można zdobyć ekstra punkty i
wywindować się w górę rankingu.

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: Wskazowki dla nowych jak unikac ryzyka na forex

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Hej, to jest ciekawe zagadnienie Tedex. Skąd broker bierze pieniądze na nagrody i promocje dla swoich traderów? Przecież nie z funduszu socjalnego.

fidel1000
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 04 maja 2013, 14:15

Re:

Nieprzeczytany post autor: fidel1000 »

"SL ustawiasz w miejscu, w którym nie będzie Ci go szkoda. Najlepiej, żeby to było za obszarem wzmożonego popytu/podaży, bo jak ten zostanie przebity, to cena zrobi bez wysiłku jeszcze sporo punktów, które szkoda tracić"

co masz dokladnie na mysli? pytam bo ustawianie SL to moja najwieksza bolaczka.

movinghead
Gaduła
Gaduła
Posty: 232
Rejestracja: 10 maja 2011, 03:36

Re: Re:

Nieprzeczytany post autor: movinghead »

fidel1000 pisze:"SL ustawiasz w miejscu, w którym nie będzie Ci go szkoda. Najlepiej, żeby to było za obszarem wzmożonego popytu/podaży, bo jak ten zostanie przebity, to cena zrobi bez wysiłku jeszcze sporo punktów, które szkoda tracić"

co masz dokladnie na mysli? pytam bo ustawianie SL to moja najwieksza bolaczka.
jak grasz w zakresie 1-5-15m to nic dziwnego...

-- Dodano: sob 27-07-2013, 17:18 --

Ej dobra, dorzucam coś od siebie jeśli chodzi o grę bez stop lossów.

jeżeli dobrze weszliśmy w pozycję to na cholerę zakładanie stop lossów ?
ja jestem za stosowaniem krótkich stop lossów przy wejściu ale nigdy jak jesteśmy już w pozycji
co najwyżej po cenie wejścia ale tylko w przypadku gdy jesteśmy w pozytywnym trejdzie LONG
oraz gdy kolejna korekta nie okaże się impulsem tylko prawidłową korektą w prawidłoywym kierunku.

Spójrzcie na to inaczej
w momencie wchodzenia w pozycję są tylko 2 możliwości
albo pójdzie od takiego momentu w prawidłowym kierunku
albo w przeciwnym. Ale jak sytuacja się wyklaruje i jesteśmy na plusie to czekamy tylko na rozwinięcie
czyli na kolejną korektę i patrzymy czy cena prawidłowo wraca do trendu i następuje impuls
czy zawraca do naszego wejścia - jak zabezpieczyliśmy wejście na BE albo jak w momencie wejścia postawiliśmy
SL to linia SL zostaje na swoim miejscu nienaruszona a trend idzie w prawidłowym kierunku.
Czyli jak się pomylimy to nic nie zarobimy albo naruszy stary ustawiony stop loss.

Ale jak wolicie napierdalać za przeproszeniem na M1 i M5 albo m15 i ustawiacie krótke stopy
to co się dziwicie że was co chwile wyrzuca ? przewertowałem setki wykresów na tych interwałach
na początku wchodziłem na ich podstawie i wiecie co wam powiem - co chwile wyskakiwał stop loss
bo się okazało że najgrubsze ruchy pochodziły z sygnałów H1 i H4 i transakcje gości którzy kierowali się
tymi interwałami miażdżyły niedoświadczonych "pseudo scalperów", wycinały im stop lossy, miażdżyły konta
a młody adept stwierdzał że ta gra jest "h.. warta" powstały teorie na temat tego że forex jest losowy
i tego typu histrorie :D

pamiętajcie że większy kapitał zawsze zjada mniejszy kapitał i przebije się przez każdy opór na którym
wisi mniejszy kapitał, mając przysłowiowego miliona jesteś w stanie wykupić każdy opór gdzie suma
zleceń wisi na przykład na 100 000. To wszystko opiera się na równowadze kapitału podaży i popytu (konsola) i nierównowadze
kapitałów (trend, korekty, impulsy, przebicia oporów i wsparć).


więc nie rozumiem o co tutaj chodzi :) pamiętajcie drodzy adepci że stop loss ma chronić wasz kapitał, a nie niszczyć go.

weźmy przykładowo stop loss 100 pipsów na eur usd, a po co komu tak duży stop skoro tak szeroki SL wytnie wam 1/4 konta ?
w dodatku jesteśmy w stanie zamknąć pozycję z ręki ? STOP loss ogólnie służy tylko po to żeby chronić nasz szmal przy wejściu w pozycje, albo żeby chronił nas przed sytuacjami takimi jak nastąpiły niedawno na eur usd gdzie cena wzrosła o 420 pipsów.

-- Dodano: sob 27-07-2013, 17:40 --

w skrócie - nie posługujcie sie niskimi interwałami w celu średnioterminowych zysków, średinoterminowe sprawy załatwiamy na średnioterminowych interwałach i tyle. Jak skalpujecie to też musicie wyznaczyć sobie poziomy na wyższych interwałach w kierunku których gracie i tutaj akurat bezwzględnie ustawiacie stop lossy, bo niskie interwały to w gruncie rzeczy jakaś forma losowości.
Co do tego SL 100 pipsowego - tak naprawde w momencie wyciecia takiego sl stwierdzisz że oddałeś kasę w miejscu gdzie powinieneś zająć pozycję ;)

-- Dodano: sob 27-07-2013, 17:42 --

Niby masło maślanie - ale mało kto zwraca na to uwagę albo ma to w du...pie bo każdy wie swoje :)

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7575
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: Wskazowki dla nowych jak unikac ryzyka na forex

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

na parach oscylujących, posiadając duży kapitał w stosunku do stawki, używanie SLa to odzwierciedlenie braku cierpliwości
na parach follow trend jest uzasadniony

cierpliwość jest najważniejsza na foreksie, jestem przekonany że również dla każdego milionera
https://t.me/pump_upp

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Re:

Nieprzeczytany post autor: cajto »

movinghead pisze:
Ale jak wolicie napierdalać za przeproszeniem na M1 i M5 albo m15 i ustawiacie krótke stopy
to co się dziwicie że was co chwile wyrzuca ? przewertowałem setki wykresów na tych interwałach
na początku wchodziłem na ich podstawie i wiecie co wam powiem - co chwile wyskakiwał stop loss
bo się okazało że najgrubsze ruchy pochodziły z sygnałów H1 i H4 i transakcje gości którzy kierowali się
tymi interwałami miażdżyły niedoświadczonych "pseudo scalperów", wycinały im stop lossy, miażdżyły konta
a młody adept stwierdzał że ta gra jest "h.. warta" powstały teorie na temat tego że forex jest losowy
i tego typu histrorie :D
Wybacz szczerość, ale z tej części postu wyłania się obraz chłopa napierdalającego zboże cepem na klepisku - młóci wszystko co słomkowe i szeleści.
Spróbuj jeszcze raz przewertować setki wykresów pod kątem sygnałów na wyższych TF, jak je znajdziesz zacznij szukać potwierdzenia na niższych. Zaprzeczenia z niskich to właśnie fake na które nabierają się napierdalający.
TF na FX są zbiorem naczyń połączonych, bez M1 nie będzie M5, bez M5 M15, itp. Jak słusznie zauważasz większa kasa wygra z mniejszą, tak i wyższy TF wygra z niższym, jeśli ten jest mu przeciwny kierunkiem.

Co do losowości na FX - dobre zobrazowanie z Wiki:
Matematyczna losowość jest cechą obiektywną. Jednak to co wygląda na losowe dla jednego obserwatora, nie musi być losowe dla innego. Przykładowo ciąg bitów może wydawać się całkowicie losowy dla kogoś kto nie dysponuje kluczem pozwalającym odszyfrować zawartą w nich wiadomość. Stąd wynika trudność w określeniu czy dany proces jest losowy: obserwator może zawsze podejrzewać, że istnieje jakiś "klucz" pozwalający odszyfrować wiadomość.
Klucz jest na wykresie, żeby go znaleźć trzeba przestać napierdalać, a zacząć myśleć.

Powodzenia.

Piter80
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 444
Rejestracja: 23 sty 2013, 19:05

Re: Wskazowki dla nowych jak unikac ryzyka na forex

Nieprzeczytany post autor: Piter80 »

Nie wierzylem jak czytalem.Od kilku miesiecy pykalem na demo.Od 2 tyg na realnym koncie.W pierwszym tyg z 940zl zrobilem 3700zl.W zeszly piatek zostalo juz 2400zl.Dzis rano 1000zl juz zostalo :oops: zarzadzanie kapitalem na pierwszym miejscu na forexie.Teraz odrabiam malymi krokami.Zbytnia pewnosc siebie to pierwszy krok do MC.Chyba kazdy musi to przejsc na wlasnej skorze :d

ODPOWIEDZ