Wskazówki dla nowych jak ograniczać ryzyko na forex

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Przesuwałes SL?

Awatar użytkownika
darko39
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 23 gru 2011, 07:10

Nieprzeczytany post autor: darko39 »

czasami ,i nie umiem zadowolić się np:10 pipsami i zamknąć tylko czekam :( ale myślę że to jest jedena z przyczyn gówna to jak pisałeś drogo kupuję itd.właśnie znów S/L na AUD mi poszło (przesunięte co prawda na BE ale...)było 10 pipsów na plusie

Dodano po 1 godzinach 30 minutach:

Jeśli ktoś będzie miał dla mnie jakieś pouczjące uwagi zanim znow się wyzeruję będę wdzięczny :)

Awatar użytkownika
kasiasta
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 11 mar 2012, 12:12

Nieprzeczytany post autor: kasiasta »

A to nie jest tak, że powinno się SL ustawiać/przesuwać w zależności od tego jaką gotówką na rachunku dysponujesz no i na jaki czas?
Jak mam więcej, to mogę sobie ustawić dalej, jak mam mało to nie ryzykuję.

Awatar użytkownika
adapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 05 mar 2009, 12:07

Nieprzeczytany post autor: adapi »

kasiasta pisze:Jak mam więcej, to mogę sobie ustawić dalej, jak mam mało to nie ryzykuję.
Nie!
SL w pipsach ustawia się w takim miejscu, w którym Twoje wejście na rynek traci sens (np. dla pozycji long poniżej ostatniego dołka, ponieważ jego przebicie zaneguje kontynuację kierunku wzrostowego).
Gdy wiadomo ile wynosi SL w pipsach i ile jesteśmy gotowi zaryzykować złotówek (zakładając, że mamy depozyt w złotówkach) obliczamy koszt jednego pipsa i dobieramy wielkość pozycji.
Przykład:
SL wypadł na wykresie w odległości 127 pipsów od miejsca wejścia na rynek.
Nasz depozyt u brokera to 6000 złotych. Jesteśmy gotowi zaryzykować stratę 1% depozytu, czyli 60 złotych. Koszt jednego pipsa musi wynieść 60 zł : 127 pipsów, co daje 47 groszy za pips. Jeśli pozycja dotyczy pary, w której drugą walutą jest dolar amerykański (np. para EUR/USD), to dla kursu dolara równego ok. 3 zł 20 gr możemy otworzyć pozycję 0.0015 lota. Jeśli nasz broker umożliwia otwieranie pozycji od 0.01 lota, to wchodzimy na rynek z pozycją 0.01 i wówczas możemy stracić maksymalnie ok. 40 złotych (a za każdy zarobiony pips dostaniemy ok. 31 groszy), albo otworzyć pozycję 0.02 lota i wówczas nasz SL będzie nas kosztował ok. 80 złotych (ale za każdy zarobiony pips dostaniemy ok. 62 grosze).
Jeśli broker nie umożliwia nam otwarcia pozycji, która wyszła nam z wyliczeń, to po prostu nie wchodzimy na rynek i czekamy na następne okazje.

Awatar użytkownika
kasiasta
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 11 mar 2012, 12:12

Nieprzeczytany post autor: kasiasta »

Widziałam, że na GO4X można grać od 0,01 lota i pomyślałam, że spróbuję, bo teraz można rozpocząć grę wpłacając 500 zł, a nie widziałam nigdzie taniej. Normalnie próg wejścia wynosi 1000 zł, więc zawsze to jakaś oszczędność.

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

SL w pipsach ustawia się w takim miejscu, w którym Twoje wejście na rynek traci sens (np. dla pozycji long poniżej ostatniego dołka, ponieważ jego przebicie zaneguje kontynuację kierunku wzrostowego).
Niestety nie. Rynek często przebija ostatnie ekstremum by wyciąć stopy i ruszyć w naszym kierunku. Takie ustawianie SL cechuje graczy "stale tracących". SL ustawiasz w miejscu, w którym nie będzie Ci go szkoda. Najlepiej, żeby to było za obszarem wzmożonego popytu/podaży, bo jak ten zostanie przebity, to cena zrobi bez wysiłku jeszcze sporo punktów, które szkoda tracić. Pozycję można zawsze otworzyć ponownie.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Stforex pisze:Takie ustawianie SL cechuje graczy "stale tracących".
Ja tak zawsze ustawiam. :)

benek56
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2012, 19:27

Nieprzeczytany post autor: benek56 »

Też negatywnie podchodzę do stopów, bo bardzo często mi wywala. Wolę na bieżąco obserwować rynek
najlepsze akcesoria do kuchni i akcesoria do domu

Macunaima
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 14 lip 2012, 00:29

Re: Wskazowki dla nowych jak unikac ryzyka na forex

Nieprzeczytany post autor: Macunaima »

może to kwestia rachunku demo a nie realnej kasy ale zauważyłem że więcej tracę przy ustawianiu SL niż przy przeczekaniu
i odbiciu, w większości przypadków ceny oscylują i za dzień/dwa i tak wychodzę na swoje

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Wskazowki dla nowych jak unikac ryzyka na forex

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Macunaima pisze:może to kwestia rachunku demo a nie realnej kasy ale zauważyłem że więcej tracę przy ustawianiu SL niż przy przeczekaniu
i odbiciu, w większości przypadków ceny oscylują i za dzień/dwa i tak wychodzę na swoje
Jak długo już tak grasz? na przeczekanie?
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

ODPOWIEDZ