Wskaźnik CCI (obliczanie średniej wartości)

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wskaźnik CCI (obliczanie średniej wartości)

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Poza tym, to ty się nieprecyzyjnie wyraziłeś.
To, co pokazujesz to nie jest średnia krocząca z 15-stu okresów, tylko średnia wyliczona z trzech
wybranych wartości.
Określiłeś jakiś zakres PA na wykresie i liczysz z wzoru dla Pivot Points w formule Classic.
To, niby jak ma wskaźnik takie coś sam liczyć, jeżeli mu nie zapodasz tego zakresu świec?
https://www.pivotpointcalculator.com/

Wszystkie wartość tej krzywej CCI są wartościami dla Close danej świecy, przynajmniej domyśnie
są zastosowane do ceny Close, choć można wybrać inną cenę, ale ostateczna wartość jest ustalona,
gdy się dana świeca zamknęła, więc ty dodatkowo pomieszałeś pojęcia - wymyśliłeś sobie High i Low z
kontekstu wykresu CCI i Close z kontekstu świecy. Musiałbyś liczyć 3 wykresy CCI, jeden z cen Close,
drugi z cen Low, trzeci z cen High, żeby taki wzór w ogóle zastosować, choć ten wzór jest do
wykresu i cen, nie do oscylatorów!
Totalne porąbanie.
Co faktycznie liczysz???

Natomiast, zwykła średnia krocząca (SMA15Close np.) liczy tak:
(n[0]+n[1]+n[2]+...+n[14])/15
Gdzie n = Close danej świecy.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

The Old Bear
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2018, 17:48

Re: Wskaźnik CCI (obliczanie średniej wartości)

Nieprzeczytany post autor: The Old Bear »

Dobrze, to przyjmijmy, że wyraziłem się nieprecyzyjnie, choć nie wiem jak w bardziej przejrzysty sposób mogłem opisać to, czego szukam czyli:
The Old Bear pisze:
18 maja 2019, 18:57
Czy ktoś dysponuje jakimś wskaźnikiem, który obliczałby średnią wartość wskaźnika CCI w zadanym (dowolnym) okresie czasu?

Przez obliczanie tej średniej wartości rozumiem poniższą operację:

(high CCI + low CCI + close CCI) /3 (dzielone przez 3)
fx-technik pisze:
19 maja 2019, 09:36
Określiłeś jakiś zakres PA na wykresie i liczysz z wzoru dla Pivot Points w formule Classic.
To, niby jak ma wskaźnik takie coś sam liczyć, jeżeli mu nie zapodasz tego zakresu świec?
Dokładnie tak. To jest wzór na obliczanie pivota w formule classic i właśnie pivot wskaźnika CCI jakiegoś zakresu czasowego (dowolnie przeze mnie zdefiniowanego np. świecy M15) mnie interesuje.

Jak wrzucasz na wykres jakąkolwiek średnią kroczącą, to definiujesz tylko jej okres (inne wartości na potrzeby tego rozważania nie są istotne) i obliczenia dokonują się automatycznie, co każdą kolejną świecę. Zatem taki wskaźnik może być w formie "średniej kroczącej" nanoszonej na CCI, albo liczenie pivota CCI może odbywać się poprzez zaznaczenie wskazanego zakresu czasowego. Dla mnie to bez znaczenia, jeśli ktoś dysponuje jakąkolwiek z tych wersji, to prośba o jej udostępnienie tutaj.
fx-technik pisze:
19 maja 2019, 09:36

Wszystkie wartość tej krzywej CCI są wartościami dla Close danej świecy, przynajmniej domyślnie
są zastosowane do ceny Close, choć można wybrać inną cenę, ale ostateczna wartość jest ustalona,
gdy się dana świeca zamknęła, więc ty dodatkowo pomieszałeś pojęcia - wymyśliłeś sobie High i Low z
kontekstu wykresu CCI i Close z kontekstu świecy. Musiałbyś liczyć 3 wykresy CCI, jeden z cen Close,
drugi z cen Low, trzeci z cen High, żeby taki wzór w ogóle zastosować, choć ten wzór jest do
wykresu i cen, nie do oscylatorów!
Totalne porąbanie.
Co faktycznie liczysz???
Masz rację, dzięki za poświęcony na rozkminianie tej sprawy czas. CCI po cenach close było jedynie wstawione tutaj na potrzeby zobrazowania o co mi chodzi i ewentualnego zachęcenia kogoś do eksperymentowania z tą formułą.

Normalnie używam "skondensowanego" CCI, które już operację liczenia (high + low + close) / 3 zawiera w sobie, czyli CCI w formule "Typical Price (HLC/3)".

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wskaźnik CCI (obliczanie średniej wartości)

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Nie znajdziesz takiego wskaźnika gotowca!
Mogę ci napisać, ale odpłatnie.
Za free nie będę czasu marnował.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wskaźnik CCI (obliczanie średniej wartości)

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Tu masz coś w tym stylu, ale raczej nie to, o co ci chodzi:
https://www.mql5.com/en/market/product/ ... p_overview
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wskaźnik CCI (obliczanie średniej wartości)

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

A, i jeszcze jedno mi się skojarzyło właśnie!
Pivotem dla oscylatora CCI jest, po prostu poziom "0".
Nie trzeba go obliczać w żaden cudaczny sposób.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

ODPOWIEDZ