WORLD TOP INVESTOR 2009/2010

Informacje na temat wszelkiego rodzaju konkursów Forex'owych.
green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

wojtek2009 pisze:wota startowa 10k było.15 tys zl taka byla kwota startowa
Dla ścisłości: w warunkach konkursu jest minimalna wpłata 5000 USD. W marcu 2009 to było ponad 15K PLN
Green
Obrazek
Obrazek

wojtek2009
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 26 cze 2009, 17:44

Nieprzeczytany post autor: wojtek2009 »

green7 pisze:
wojtek2009 pisze:wota startowa 10k było.15 tys zl taka byla kwota startowa
Dla ścisłości: w warunkach konkursu jest minimalna wpłata 5000 USD. W marcu 2009 to było ponad 15K PLN
Dla scislosci dla graczy z Polski wplata wynosila 15 tys zl, wiem to bo sam wplacalem.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Ja tam nadal nie gratuluję zwycięzcy, bo dla mnie nadal jest bankrutem.

Nie chodzi już nawet o spadek kapitału o 80%.
Gorsze są inne konsekwencje.
Mianowicie jak rozliczy się facet z podatku za 2009 ?
Miał na koniec roku około 2000% a od tego podatek około 400% od początkowej sumy. Konkurs zakończył trochę powyżej sumy podatku, więc zysk bardzo marny rzędu kilkudziesięciu %.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Awatar użytkownika
sviroo
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2009, 09:18

Nieprzeczytany post autor: sviroo »

Obrazek

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

Wybaczcie że wypowiem się dość radykalnie. Nie chodzi mi o sposób gry Pana Ganczara - bo ten z pewnością jest już opracowany. Chodzi mi o tą całą szopkę. I w TVN CNBC Biznes i teraz w tym wywiadzie lecą bzdury na prawo i lewo. Każdy szanujący się człowiek o intelekcie przewyższającym małpę zorientuje się że to stek kłamstw. Cytuję:
Czytał pan jakieś książki na ten temat, przygotowywał się merytorycznie?

Nie miałem żadnych podstaw książkowych, poszliśmy na żywioł, dopiero w trakcie inwestowania poznawaliśmy wszystko.
Co się stało, że wyniki nagle się pogorszyły?

Złamałem zasady, które ustaliłem sobie na początku. One dawały efekt.

Jakie to zasady?

Małe pozycje, 2 proc. lub 3 proc., a maksymalnie 5 proc. zabezpieczenia rachunku.
O jakich zasadach mowa ludzie złoci skoro wszedł na rynek z gorącą głową. Bez żadnej książki rozumiem - obejdzie się. W necie można znaleźć informacje ale raz mówi że analiza fundamentalna teraz można wnioskować że bardziej chciał spróbować skoku na bangi i pobawić się 15k nie mając kompletnie żadnego zaplecza.

Osobiście rozumiem takie postępowanie. Jedynym wyjaśnieniem jest że po prostu nie chce czegokolwiek ujawniać - a to jest raczej jasne.
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Tylko że ja bym się na jego miejscu tak nie cieszył bo tak naprawdę to praktycznie nic nie zarobił. Na dzień 1 stycznia 2010 roku miał przyrost w kwocie 2076%. Od tego musi zapłacić podatek w wysokości 19%. Czyli jakieś 60 tys PLN. Więc końcowy zysk to około 83100 PLN. Czyli zarobił przez ROK (bo tyle trwa konkurs) 23000 PLN. No i pozostało mu te 15000 PLN wkładu...
Tak więc wynik procentowy jak najbardziej ok, wynik kwotowy już gorzej...

Awatar użytkownika
eco89
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 17 kwie 2010, 16:11

Nieprzeczytany post autor: eco89 »

"Jeszcze w lutym stopa zwrotu z Pana inwestycji wynosiła 3300 proc. - potem nastąpił gwałtowny spadek. Co się stało?
Po 10 miesiącach inwestowania wyłamałem się z podstawowej zasady: transakcje adekwatne do swojego rachunku (max. 5 % rachunku). Niestety wtedy zainwestowałem w parę GBP/PLN - duża pozycja, którą powiększałem uśredniając kurs. Przez to, że nie stosuję stop lossu transakcja ta przyniosła mi bardzo dużą stratę.
Jak po takiej stracie wracał Pan na rynek? Czy zmieniło to Pana strategię?
Ciężko mi było z podjęciem jakiejkolwiek decyzji. Przez kilka dni odpoczywałem. Strategia pozostała do końca taka sama."

Taki inwestor a stop lossa nie stosuje... Z tego co piszecie na forum SL to jedna z podstaw MM.

"Jakich rad udzieliłby Pan początkującym inwestorom chcącym rozpocząć przygodę z rynkiem Forex?
Nie wiem, na pewno na początek trzeba zdobyć wiedzę podręcznikową, której mi ciągle brakuje."

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Teoretycznie brak ustawienia SL nie oznacza kontroli nad pozycją. Mógł zamykać z palca przy ustalonej przez siebie stracie. Ja myślę że w tamtym wypadku straty kwotowo były tak duże że nie potrafił odpuścić już na samym początku. Wiadomo że -10pips z 1 lota a -10pips z 100 lotów to już poważna różnica. Przez takie podejście zaczął uśredniać licząc na chociażby zero... Skończyło się jak skończyło. Chciał stracić mało lub wcale - popłynął na bogato...
Ale to tylko takie luźne rozważania...

Awatar użytkownika
FX TEAM
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:08

Nieprzeczytany post autor: FX TEAM »

Cyb pisze:popłynął na bogato
dobre :D

A co do wywiadu, myślę, że tak tylko mówił, żeby coś mówić. Bo przecież absurdem jest na fundamentach łapać ruchy na kilka czy kilkadziesiąt pipsów. Bardzo fajnie, że zwyciężył, bardzo szkoda, że zaliczył taki zjazd - myślę, że ten fakt obniżyć może na przyszłość w pewnym sensie rangę konkursu.
Probably my best technique is not picking up the phone to close out a winning trade. - Jerry Parker
mój Blog, szkolenia fx -> guzik "www" poniżej ;)

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

FX TEAM pisze:Bo przecież absurdem jest na fundamentach łapać ruchy na kilka czy kilkadziesiąt pipsów.
Chyba że na newsy.. ale próżne spekulacje bez podglądu rachunku.
Kolorują bo się reklamują... :D
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

ODPOWIEDZ