woodie's cci system - niewiarygodnie obszerny zbiór zasad

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Czy używasz powyższego systemu

Tak
38
15%
Nie
152
59%
Zamierzam
68
26%
 
Liczba głosów: 258

herofx.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 04 lip 2013, 15:04

Re:

Nieprzeczytany post autor: herofx.pl »

Gandalf pisze:Witam
Przez pewien okres testowalem zmodyfikowana wersje wcci ktora przedstawil kiedys niejaki Buzz. Jest to prosta i logiczna strategia - przedstawie w paru zdanich o co chodzi.

Na wykres nanosimy ema (34) i ema (20), cci (14) oraz cci (50).
Ema pozwalaja zidentyfikowac trend razem z cci 50, np. jezeli ema 20 przetnie w gore ema 34 i obie sa skierowane w gore oraz cci 50 jest wieksze od zera - mamy trend rosnacy. Jezeli jest odwrotnie, mamy trend malejacy.

Kolejna regula jest zajmowanie tylko pozycji dlugich jezeli cci 50 jest wieksze od zera, i tylko pozycji krotkich jezeli cci 50 jest mniejsze od zera.
cci 14 pokaze nam miejsca wejscia i wyjscia z rynku.

To tak z grubsza, reszte widac na screenach.

Zgadzam się z Gandalfem ale tylko po części...
otóż system jest fajny, nie bardzo skomplikowany i można nim grać.. Co do zasad wejscia przy ustawieniach 50,14 CCI, no w trudnych dniach jak przed Draghim, payrollsami można tych pozycji naotwierac się jak głupi. Zbyt duża zmienność może zmęczyć psychicznie. Stosuję 50 i 14 oraz ema 20 i 34, ale nie po przebiciu przez linię 0 a gdy wystąpi formacja świecowa typu młot, spadająca gwiazda lub objecia. Takim formacji jest niewiele w ciągu dnia nawet na M5, za to jest skuteczna jak cholera. Co do CCI gdyby ktoś chciał to zwróccie uwagę jak się zachowuje gdy wrzucicie 170,34 ustawienia :)

celt81
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 05 cze 2010, 21:14

Re: woodie's cci system - niewiarygodnie obszerny zbiór zasa

Nieprzeczytany post autor: celt81 »

Witam,

jestem nowy zaczynam dopiero poznawać tajniki Woodiego. Mam pytanie techniczne po załadowaniu Woodie panel heart do MT4 nie działają mi dane po prawej stronie ekranu. Nie mogę dojść dlaczego.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

herofx.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 04 lip 2013, 15:04

Re: woodie's cci system - niewiarygodnie obszerny zbiór zasa

Nieprzeczytany post autor: herofx.pl »

może spróbuj zaznaczyc DLL gdy wlaczasz..

celt81
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 05 cze 2010, 21:14

Re: woodie's cci system - niewiarygodnie obszerny zbiór zasa

Nieprzeczytany post autor: celt81 »

Ściągnąłem nowszą wersję Woodie panel heart v3 i działa ale laguje (przeskakuje o jakies 2 sec;/).

paweldobkowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 337
Rejestracja: 24 cze 2011, 13:02

Re: woodie's cci system - niewiarygodnie obszerny zbiór zasa

Nieprzeczytany post autor: paweldobkowski »

*Psst!*

Coś Wam powiem w tajemnicy. System Woodiego nie działa. Zaoszczędziłem niektórym LAT. O. Proszę.

kuchara23
Gaduła
Gaduła
Posty: 275
Rejestracja: 28 gru 2009, 10:12

Re: woodie's cci system - niewiarygodnie obszerny zbiór zasa

Nieprzeczytany post autor: kuchara23 »

paweldobkowski pisze:*Psst!*

Coś Wam powiem w tajemnicy. System Woodiego nie działa. Zaoszczędziłem niektórym LAT. O. Proszę.
Czesc Pawel,
ciekawy wniosek wysuwasz po tych dlugich Twoich latach.... ale nie moge sie z Toba zgodzic! Jest to bardzo dobry zmodyfikowany wskaznik CCI. Wydaje mi sie, ze jeden z lepszych. Bardzo prosty, przyjazny i nieskomplikowany.

Prosze napisz, dlaczego uwazasz, ze on nie dziala, jak w praktyce jest on super dla wielu inwestorow! :)

THX

paweldobkowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 337
Rejestracja: 24 cze 2011, 13:02

Re: woodie's cci system - niewiarygodnie obszerny zbiór zasa

Nieprzeczytany post autor: paweldobkowski »

Byłbym zainteresowany poznaniem osobiście inwestorów zarabiających systemem Woodiego :wink:

kuchara23
Gaduła
Gaduła
Posty: 275
Rejestracja: 28 gru 2009, 10:12

Re: woodie's cci system - niewiarygodnie obszerny zbiór zasa

Nieprzeczytany post autor: kuchara23 »

paweldobkowski pisze:Byłbym zainteresowany poznaniem osobiście inwestorów zarabiających systemem Woodiego :wink:
zapraszam do poznania 2 sierpnia jest spotkanie o godzinie 19 w starym browarze :)
pozdrawiam

paweldobkowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 337
Rejestracja: 24 cze 2011, 13:02

Re: woodie's cci system - niewiarygodnie obszerny zbiór zasa

Nieprzeczytany post autor: paweldobkowski »

Niestety nie będę w stanie. Dziękuję za zaproszenie.

To nie traderzy grający na sztywno w oparciu o system prawda? Pewnie jego modyfikacje albo korzystający tylko z jego elementów?

Po prostu chciałbym zaoszczędzić początkującym trochę czasu i wyrzucić wskaźniki z ich diety od razu. Skrypty analizujące OPEN, HIGH, LOW i CLOSE nie robią nic czego nie można zrobić gołym okiem. Wskaźniki to nie droga do poznania rynku. To droga do poznania wskaźników.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: woodie's cci system - niewiarygodnie obszerny zbiór zasa

Nieprzeczytany post autor: meylo »

kuchara23 pisze:
paweldobkowski pisze:Byłbym zainteresowany poznaniem osobiście inwestorów zarabiających systemem Woodiego :wink:
zapraszam do poznania 2 sierpnia jest spotkanie o godzinie 19 w starym browarze :)
pozdrawiam

A co to za spotkanie?Prywatne, kurs jakiś?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

ODPOWIEDZ