woodie's cci system - niewiarygodnie obszerny zbiór zasad

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Czy używasz powyższego systemu

Tak
38
15%
Nie
152
59%
Zamierzam
68
26%
 
Liczba głosów: 258

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Jeśli znasz angielski to polecam ściągnąć kurs Woodiego na DVD.

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

sycamor pisze:
Ktoś próbował to scalić, ale chyba nie jest to pełna wersja ?
cugan nie chce się dać namówić na ebooka :(
co tam pisał ze za kilka lat czy coś ...
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

pawlilimicimited

Nieprzeczytany post autor: pawlilimicimited »

Może ktoś napisać mi, jak to jest że Woodie mówi o ważnych sprawach w kwestii wskaźników a mam znajomego który po przejściu na konto realne nie potrafi ugrywać tego co na demie?

Praktycznie pyta mnie o trend który powinien być zawarty w informacjach np. ze wskaźników.

Proszę nie pytać mnie od jakiego czasu korzysta. Wystarczająco długo jak to określił aby przejść w swojej biegłości na konto realne.

Ja korzystam ze strategii Fontanny i jest rewelacyjna (to tak na marginesie).

ps. przestudiował wątki z for zagranicznych i tutaj. Każdy opis do każdego wskaźnika. Jest osobą odznaczającą się technicznym umysłem i wnikliwym. Nota bene ma problem z tym jak ja kiedyś miałem problem przejścia z dema na realne. Czyli kolega grał na demie - ugrywał mnóstwo kasy, przeszedł na realne - topi szmal.

U mnie teraz jest stabilizacja czyli to czego szukałem i Fontanna się sprawdza jak należy bo każdego dnia mam zyski dość przyjemne i z biegiem czasu coraz większe. Ale proszę o odpowiedź w sprawie Woodiem bo z tym tutaj przybyłem.

Dziękuję za odp.

A dorzucę fakt że gość gra tylko i wyłącznie na złocie. Czy to dobre, czy może ta strategia jest podyktowana walutom? To znaczy zalecana na waluty?

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

A dlaczego tylko na złocie? Nie rozumiem Twojego pytania - pytasz czy wskaźniki są dobre czy złe?

MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

pawlilimicimited grajac woodiem, mialem postanowienie: wyuczyc sie kilku podstawowych formacji i grac nimi, az nie uzyskam 3ch miesiecy z rzedu na plus. Kiedy do tego doszedlem przeszedlem na real i z poczatku byly trudnosci, ale pozniej zaczalem zarabiac. Jednak z czasem uznalem ze juz nie potrzebuje wskaznikow woodie i zaczalem grac na czystym wykresie.
W moim przypadku ten system przydal sie do postrzegania miejsc gdzie cena moze ewentualnie zawrocic, lub sie odbic. Jest naprawde dobry, ale nie wykluczalbym w nim wykresu ceny tak jak nakazuje tworca. W koncu to nie wskaznik lecz cena jest wazniejsza.
"Zanim zareagujesz - pomyśl, zanim wydasz - zarób, zanim sie poddasz - spróbuj." Ernest Hemingway

pawlilimicimited

Nieprzeczytany post autor: pawlilimicimited »

MajorGC pisze:pawlilimicimited grajac woodiem, mialem postanowienie: wyuczyc sie kilku podstawowych formacji i grac nimi, az nie uzyskam 3ch miesiecy z rzedu na plus. Kiedy do tego doszedlem przeszedlem na real i z poczatku byly trudnosci, ale pozniej zaczalem zarabiac. Jednak z czasem uznalem ze juz nie potrzebuje wskaznikow woodie i zaczalem grac na czystym wykresie.
W moim przypadku ten system przydal sie do postrzegania miejsc gdzie cena moze ewentualnie zawrocic, lub sie odbic. Jest naprawde dobry, ale nie wykluczalbym w nim wykresu ceny tak jak nakazuje tworca. W koncu to nie wskaznik lecz cena jest wazniejsza.
Dziękuje MajorGC za trafną odpowiedź, przekażę ją znajomemu który jak widzę po twoim opisie dość mało spostrzega a przynajmniej kiedy rozmawiamy na skype to na bank nie wskazuje w rozmowie na elementy zawarte w twojej wypowiedzi.
Mam na myśli fakt, że bardziej opiera się na wskaźnikach nich na technicznym aspekcie czyli tak jak piszesz - ważniejsza może być (lub jest) cena.

Z opisu Cugana - gościa który dość dokładnie się rozpisał na ten temat i jest całkiem biegły w temacie powinno być to zawarte a znajomy raczej nie wspominał o tym.

Czy możliwe jest jeszcze to aby dana strategia była bardziej skierowana pod waluty niż pod np. złoto? Bo może tutaj znajomy nieświadomie topi kase. Z uwagi na to, że są dużo większe ruchy i wahania związane jest to także z dużymi Stop/Losami. A nie potrafiąc wchodzić w odpowiednim momencie, ten znajomy ma S/L na poziomie nawet 500 pipsów. Czy to jest normalne? Czy bardziej kwestia umiejętności wejścia? Bo na demie jest OK, ma takie depo, gdzie 500s/l jest super ale przy realnym 150 funtów to na 500 s/l chyba za mało?

Co sądzisz Major o tym?

MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

Ja testowalem i poslugiwalem sie woodiem tylko i wylacznie na parach walutowych wiec trudno mi cokolwiek powiedziec w kwestii zlota. Pytanie tez jakimi interwalami kieruje sie Twoj znajomy?

Pamietaj ze jedynie i slusznie powinno uzywac sie woodie na niskich interwalach czyli 1-5min (ja stosowalem M5 i range bars 8 ).

Co do SL wystarczyl zupelnie 15 pips, a czasem sciskalem go nawet do 5 przy dobrym wejsciu.

Polecam nauczyc sie bardzo dobrze 3ch formacji Ghost Trade, przeciecia Zero Line i przeciecia linii trendu.
Ostatnio zmieniony 01 lis 2011, 22:50 przez MajorGC, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zanim zareagujesz - pomyśl, zanim wydasz - zarób, zanim sie poddasz - spróbuj." Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

pawlilimicimited pisze:Może ktoś napisać mi, jak to jest że Woodie mówi o ważnych sprawach w kwestii wskaźników a mam znajomego który po przejściu na konto realne nie potrafi ugrywać tego co na demie?
Praktycznie pyta mnie o trend który powinien być zawarty w informacjach np. ze wskaźników.
Proszę nie pytać mnie od jakiego czasu korzysta. Wystarczająco długo jak to określił aby przejść w swojej biegłości na konto realne
No trudno się wypowiadać w kwestii Twojego znajomego jeśli to nie on się wypowiada tylko ktoś inny
To tak jakby powiedzieć ,ze "moja babcia miała świetne przepisy na ciasto i jej wnuczka je piecze tyle ,że szwagrowi one nie smakują a mimo to piecze"
Po pierwsze - Twój kolega nie musi znać trendu .Jest to mu do niczego nie potrzebne.Powinien odczytywać tendencje trendową na danym TF.
W tym wypadku raczej powinien być to TF M1-M5 bo na takim z reguły się gra w systemie woodie's cci.
TF od i powyżej M15 do M30 może służyć do sprawdzania zgodności tendencji jak obecności dywergencji na zachowanie danego waloru;
TF H1 i wyżej używane raczej są do celów prognostycznych i ogólnej oceny rynku .
cugan pisze: cugan napisał:
ZASADY (wyjęte z opisu polish_cci - jako ściągawka)
1) Nie używamy wykresu ceny do definiowania trendu.
2) Nie używamy średnich do definiowania trendu.
3) Nie używamy wykresów o większym czasie (np z M5 na M30) do definiowania trendu.
4) Używamy tylko CCI.
5) Transakcje powinny brane tylko z trendem.
6) Należy unikać formacji zmiany trendu i skupić się tylko na formacjach z trendem.

To twoje PISMO ŚWIĘTE n
Omówienie krótkie strategii na podstawie rysunku.
Siadając do komputera przyjmujesz t podane poniżej zasady
1) Nie wiesz i nie bierzesz pod uwagę żadnych informacji z zewnątrz
2) Nie interesuje Cię co jest na innych TF-ach.
3) Nie obchodzi Cię jaki trend obecnie obowiązuje. po prostu masz to w d....
4) Nie interesuje Cię co dzieje się na wykresie.czy są spadki czy wzrosty
Uruchamiasz platformę i odpalasz dany index i patrzysz na wykres na interwale TF = M5
i co widzisz
Dlatego w systemie tym nie posługujemy się trendem tylko tendencją danego TF i pod nią gramy.Dziś mamy spadki jutro mamy wzrosty pojutrze spadki,a trend ogólny wzrostowy.
Generalnie gramy pod obowiązująca tendencje trendową i wcale nie musi być ona zgodna z trendem .
Brak umiejętności rozpoznawania tego możne prowadzić również do strat mimo zachowania wszelkich innych zasad pozostałych.
Ten temat był poruszany w pierwszych odcinkach przeze mnie pisanych
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... &start=230
Stosowanie
pawlilimicimited pisze:S/L na poziomie nawet 500 pipsów.
określiłbym jako lekkie szaleństwo albowiem na TF M1-M5 raczej nie spotkałem ruchów o takich rozmiarach aby je takim SL zabezpieczać.
Nie wiem w co gra ten Twój znajomy i jak to nazywa ale nic to raczej z woodiem Kena Wood nie ma wspólnego.
To że sobie tak nazywa ów system co używa to jego sprawa
MajorGC pisze:Co do SL wystarczyl zupelnie 15 pips, a czasem sciskalem go nawet do 5 przy dobrym wejsciu.
Polecam nauczyc sie bardzo dobrze 3ch formacji Ghost Trade, przeciecia Zero Line i przeciecia linii trendu.
Ze wskazówkami MajorGC w całości się zgadzam są słuszne i właściwe
Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania woodie:s system cci dla złota czy dla par walutowych.Wielokrotnie ta sprawa była poruszana w wątku .
Zakresy stosowania systemu przewidziane TF do gry też zostały podane w wątku.Wystarczy to wszystko przeczytać :!:
PS.Skrytykował mnie kiedyś Tig3r ,ze powielam treści w tym również zasady woodie w wątku.Jak tego nie robić to jest konieczne
cugan pisze:Nie ma wyjścia,wszystko trzeba tłumaczyć jak w przedszkolu,żeby wiedza wlazła do łba!!!
A i tak każdy zrobi swoje bo ma w d.... wszelkie zasady .
Przypominam tytuł wątku
woodie's cci system - niewiarygodnie obszerny zbiór zasad

Jak widać wątek jest o zasadach i systemie i o tym pierwszym należy pamiętać zanim to drugie użyjesz
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

pawlilimicimited

Nieprzeczytany post autor: pawlilimicimited »

Czyli o tobie pisał znajomy...

TF od 1m po 3m do 5m...
Tutaj z całym szacunkiem dla Cugana, znajomy twierdził że masz dość ciekawe osiągi więc poradziłem aby może raz jeszcze przeczytał twoją strategię którą "prawdopodobnie" to właśnie TY Cugan opisałeś.

Niemniej jednak znajomy sra w gatki kiedy wchodzi na real a ja nie mogę pojąć jego zachowania i tego w jaki sposób gra nie mogąc wskazać chociażby trendu który jest zasadniczą podstawą otwarcia pozycji.
To bardzo ciekawe. Ja co prawda nigdy nie grałem tą metodą i nie czytałem o tym ale kiedy widzę i słyszę na skype pytanie w stylu >> Pawle, co twoja szklana kula mówi o trendzie?? << to zastanawiam się nad jego bytem i funkcjonowanie w tego strategii, skoro w dalszym ciągu ma opory.

W każdym bądź razie, wątku z nim nie będę rozciągać tylko skieruję go do Ciebie Cugan aby raz jeszcze przeczytał to co podałeś w szeroko pojętym wyjaśnieniu strategii.

W ogóle cieszę się że miałem okazję poznać Cię Cugan bo do obecnej chwili myślałem że jesteś z fora zagramanicznego (jak to się często mawia).

Awatar użytkownika
BASIA
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 06 wrz 2011, 16:13

Nieprzeczytany post autor: BASIA »

Dobry dzień,
uczę się gry wg woodiego,
powiedzcie czy wejście w S jak na screenie dobrze oszacowałam czy też nie?

z góry dzięki za podpowiedź :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ