woodie's cci system - niewiarygodnie obszerny zbiór zasad

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Czy używasz powyższego systemu

Tak
38
15%
Nie
152
59%
Zamierzam
68
26%
 
Liczba głosów: 258

Awatar użytkownika
altmer
Gaduła
Gaduła
Posty: 115
Rejestracja: 05 gru 2010, 00:04

Nieprzeczytany post autor: altmer »

A propos - wydaje mi się, że dobrym materiałem wprowadzającym w kanały CCI i CCI by Woodie jest art napisany tutaj po angielsku:
How to see the market context using CCI
http://www.trading-naked.com/CCI-Buzz1.htm

a tutaj po polsku:
Jak CCI oddaje obraz rynku
na google docs

Jedyna duża różnica w stosunku do Woodie's CCI jest taka, że do określenia trendu używa się dwóch EMA i CCI(50). Opis jest imo bardzo przejrzysty, w sam raz dla początkujących, którzy wolą wpierw poznać CCI, zanim zostaną rzuceni na głęboką wodę, gdzie rządzą zasady ustanowione przez Woodie'ego - do czego oczywiście zachęcam, bo te podstawy z w/w materiału to tylko podstawy.

Spis treści tego materiału:
Wstęp
Krótki opis systemu
Podstawowe znaczenie kropek z EMA(20) i EMA(34)
Podstawowe znaczenie CCI(50)
Podstawy określania trendu
CCI(14) i formacja ZLR
Formacje Shamu, Ghost, TLB
Przykład z poziomem oporu
Ćwiczenia
ĆWICZENIE 1
ĆWICZENIE 1 - odpowiedź
ĆWICZENIE 2
ĆWICZENIE 2 - odpowiedź
Nie wiem jak zrobić, żeby na google docs spis treści był z linkami, ale jak się pobierze PDF to spis treści będzie dostępny.

have fun

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Jedno pytanie Panowie - czy ta metoda w ogóle przewiduje ustawianie SL czy tu wszystko jest zamykane z ręki?

MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

leszczu W Woodiem CCI masz działać automatycznie. Psychika psychiką, ale tutaj najczęściej gra się na niskich interwałach, wchodzisz w sygnał i czekasz do zamknięcia. Jeśli się odwraca, szybko zamykasz pozycje z drobną stratą.
Ja osobiście jednak nie zrezygnowałem z wykresu ceny i na nim ustalam pewne ważniejsze poziomy do których tylko szukam potwierdzeń w sygnałach z CCI i TCCI. Ale to jest modyfikacja dla własnych potrzeb. SL w zależności od poziomów trzymam na 10-15pips nie więcej. TP również uzależnione od SL i tego co mogę oczekiwać na poziomach R/S.

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

MajorGC pisze:leszczu W Woodiem CCI masz działać automatycznie. Psychika psychiką, ale tutaj najczęściej gra się na niskich interwałach, wchodzisz w sygnał i czekasz do zamknięcia. Jeśli się odwraca, szybko zamykasz pozycje z drobną stratą.
Ja osobiście jednak nie zrezygnowałem z wykresu ceny i na nim ustalam pewne ważniejsze poziomy do których tylko szukam potwierdzeń w sygnałach z CCI i TCCI. Ale to jest modyfikacja dla własnych potrzeb. SL w zależności od poziomów trzymam na 10-15pips nie więcej. TP również uzależnione od SL i tego co mogę oczekiwać na poziomach R/S.
To chyba bardziej jednak jest trading pod SR i jedynie szukanie potwierdzeń na CCI i TCCI. Wychodzi na to, że grając stricte Woodim gramy bez SL a to może mieć poważne konsekwencje - co w przypadku braku prądu, zerwania połączenia, omdlenia, ataku biegunki? :D Zostawiamy trade na pastwę rynku?
Poza tym system to system - nawet jak Cie wywali z 10 razy na SL to masz pewność, że tak miało być a tutaj granie z ręki daje coraz większy margines na popełnienie błędu (zarówno po serii transakcji zyskownych jak i stratnych ponieważ psychika staje się coraz bardziej rozchwiana i podatna na odstępstwa).
Nie krytykuje systemu bo sam się nim interesuje ale właśnie chciałbym się dowiedzieć jak Wy drodzy traderzy sobie radzicie z tą kwestią.
Także dzięki za wypowiedź MajorGC :)

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Wielkość SL powinna być taka, żeby pozwoliła nam spokojnie obserwować wykres bez obaw, że zostaniemy przez przypadek wyrzuceni z rynku ale też stosunkowo nie duży, że w przypadku gdyby został zrealizowany (powiedzmy, że pada mi internet), żeby nie zjadł nam zbyt dużej części kapitału.
Rozumiem, że to już należy ustalić na podstawie zmienności danej pary na M5 - czy tak?

Awatar użytkownika
TeXs
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 886
Rejestracja: 09 maja 2007, 13:57

Nieprzeczytany post autor: TeXs »

Witam,

Znawca ze mnie woodiego taki jak z "koziej dup... trąba" który nie odróżnia CCI od TCCI ale chciałbym początkującym pomóc na swój sposób :)

Podstawową formacją w woodiem jest jak się nie mylę formacja ZLR, która zauważyłem częściej nie wychodzi niż wchodzi więc poddajmy pacjenta operacji:

Z moich obserwacji wynika, że ta "figura" najlepiej wychodzi gdy spełnione są takie zależności:
- cena wychodzi ponad średnią (50 dla TF M5)
- cena wraca i odbija się na poziomie 38 Fibo
Polecam patrzeć również na cenę a nie tylko na sam wskaźnik - połączenie tych dwóch elementów na pewno przyniesie więcej korzyści.

Powodzenia,

Poniższy scr. pochodzi z sysa. NLA z nałożonym woodim


update:
Jeżeli Was zainteresuje ten temat to możemy podyskutować, który ZLR ma większe prawdopodobieństwo na wypalenie :)
Na poniższym scr. jest kilka podobnych ZLR ale moim zdaniem ten miał największą szansę na realizację.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

Prezes124 pisze:Przyjdzie handlować Woodim w realu to pomyślę o SL.
To się bardzo szybko zdziwisz jak zupełnie inaczej się gra. Bo nagle jest trudność z ustaleniem odstepu między wejściem a własciwym poziomem, którego z samego panelu TCCI i CCI nie wyczytasz. Lepiej wyrobić sobie system na demo, a potem przenosić go na real. Podobnie myślałem jak Ty, ale jeszcze na demo zacząłem stosować SL i z początku wszystko szło nie po mojej myśli. Potem wrzuciłem EA z trailing stop i testuje jaka opcja bedzie najlepsza. Bo był moment, że nie mogłem uzyskać stratnej pozycji, ale łapałem między 2-6 pipsów, co troche gryzie się z sensem...momentami niektóre moje pozycje mogły zjechać do -10 pipsow, a inne wyjeżdżały na +10, ale cofka i zysk tylko 2 albo 4 pipsy.

TeXs pisze:Z moich obserwacji wynika, że ta "figura" najlepiej wychodzi gdy spełnione są takie zależności:
- cena wychodzi ponad średnią (50 dla TF M5)
- cena wraca i odbija się na poziomie 38 Fibo
Do szablonu woodiego na wykresie ceny jest załączone MA, które też jest pomocnicze, przy obserwacji ruchu na rynku. Jeśli wszystko razem w miare ładnie się zgra to otrzymujemy dość mocne potwierdzenia do wejść.

Ale czy takie granie nadal można nazwać woodiem?
"Zanim zareagujesz - pomyśl, zanim wydasz - zarób, zanim sie poddasz - spróbuj." Ernest Hemingway

MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

MarioDM pisze:Nie wiem czy o to chodzi min. w woodim, ale jeśli tak to te sygnały padały strasznie późno, więc sens korzystania z nich żaden skoro moje średnie dają dużo szybszy sygnał.
Jak w każdym systemie trzeba poświęcić troche czasu na rozumienie co się dzieje na panelu. Szczerze mówiąc jeszcze czasem robie coś pod górke i nie wychodzi mi to na dobre, ale woodie pomogło mi naprawde wyjść ponad kreske i wiele błędów jakie popełniam to wciąż naciąganie sygnałów pod to co sobie ubzdurałem. Kwestia wyćwiczenia. I tak jak Cugan pare razy udawadniał, system jest wyśmienity do odrabiania strat. Zawsze co schodziłem poniżej kreski, byłem w stanie to odrobić.
"Zanim zareagujesz - pomyśl, zanim wydasz - zarób, zanim sie poddasz - spróbuj." Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

MajorGC,

Ty rozumiem grasz woodim na M5?
Ile formacji rozgrywasz? I jak Ci to wychodzi średnio pipsowo miesięcznie?

MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

leszczu gram na M5 i Range 8. Jako, że w większości przypadków nie mam możliwości grania w ciągu dnia, a płynności wieczorami jest niska (woodie bardzo fałszuje sygnały w takich momentach).
Moge wkleić statement jak to u mnie wygląda. Niestety nie jest on w 100% czysty bo do tego jak już wspominałem testuje pewne EA, które ma zmniejszyć moje straty i w między czasie miałem pare niezbyt popisowych prób grania na danych :P Także nie moge powiedzieć, że będzie to wyśmienite odzwierciedlenie gry na woodiem. Ale zerknij, imponujące to nie będzie.

Pozycje na -352 było testem (przy okazji gry na danych, EA nie załapało) i dzisiejsze -129 też gra wyłacznie na danych i przetrzymanie pozycji. Raczej dla zabawy. Na demo sobie pozwalam grać na danych, na realu jest to poza moimi zasadami.

Zapomniałem dodać formacje. Nie gram na wielu. TLB, ZLR czasem Ghost Trade. Zdaża się że zagram przeciwtrendem, ale tylko z poziomu S do L. W drugą strone mi nie wychodzą. Innych nie testuje. Chce uniknąć plontaniny i przekombinowania.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ