Wolność finansowa

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Witam ponownie wszystkich.
Mam Déjà vu z 2016 roku. Dokładnie był listopad, handlowałem na strategii bardzo podobnej, ale jak sobie ostatnio uświadomiłem, była ona w drugą stronę. Ogólne założenie miało być takie, że jeden trend płaci za wszystko, jednak gdy już się z ziścił, niestety nie zapłacił za wszystko. Do tego progresja… Teraz progresji nie ma, ale za to jest zabieranie zysku na odpowiednim %, działanie w konsolidacji i flatowanie, jak już zysk odpowiedni jest osiągnięty, tak aby pozycje stratne w trendach nie zdążyły się rozwinąć. Wczoraj byłem podjarany, że był taki moment gdzie miałem duzy minus na otwartych pozycjach. :twisted: Jeżeli zamknąłbym wszystko zakończyłbym wynikiem -2% od startu w poniedziałek 1 listopada. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Czas wrzucić na real, ale te 1000$ musi być jako minimum przy lotach 0,01 i 0,02. Od poniedziałku, prawdopodobnie zaczynam. :568:
A tymczasem, tak wygląda handel:
230 tradów, 157 zyskowych, 73 stratne.
Czyli 68,26%/31,74%, przy srednim zysku 3,27$ do 2,87$ straty.
Jeszcze 2 dni testów i real. Dobrze, że w piątek jest NFP. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Pijak pisze:
03 lis 2021, 10:16
Czas wrzucić na real, ale te 1000$ musi być jako minimum przy lotach 0,01 i 0,02.
A wiesz jaka jest wartośc tych pozycji bo mnożniki na CFD bywa różny u brokerów. U jednych jest 25/10/5 a u innych 1

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Powiem Ci, że ponad 3 lata jestem z tym brokerem związany i zdążyłem się już zorientować :D
Nawet przypadkiem już zapamiętałem ile wart jest 1 pips :lol:

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Pijak pisze:
03 lis 2021, 10:16
Wczoraj byłem podjarany, że był taki moment gdzie miałem duzy minus na otwartych pozycjach. :twisted: Jeżeli zamknąłbym wszystko zakończyłbym wynikiem -2% od startu w poniedziałek 1 listopada.
Czyli wynik to fart, że przetrzymałeś te pozycje ?
Nie krytykuję tylko pytam.
Pijak pisze:
03 lis 2021, 10:16
Czas wrzucić na real, ale te 1000$ musi być jako minimum przy lotach 0,01 i 0,02. Od poniedziałku, prawdopodobnie zaczynam. :568:
Jesteś pewien ? :(:: :583:
Zrobiłeś 230 tradów i dwie transakcje, dosłownie dwie mogły załatwić zysk z całego miesiąca.
Czy zmniejszenie pozycji do 0,01 będzie lekarstwem na takie sytuacje, które mogą wyzerować zysk ? Jeśli tak, to może mimo wszystko powinieneś też to najpierw przećwiczyć na demo ? No chyba, że koniecznie musisz zarobić na prezenty gwiazdkowe.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Próbowałem przeczytać to co napisałem i nie znalazłem informacji o tym, że dwie transakcje zachwiały całym miesiącem :D
MarioDM, albo jesteś prędki, albo powierzchownie wyciągnąłeś winioski z tego co napisałem :P
Nie przetrzymałem pozycji, tylko były na normalnym minusie :-) Nie było ich 2 tylko 19 :D Wynik nie zachwiało z całego miesiąca tylko z 1 listopada :D W najgorszym momecie byłem +23% w całym miesiącu. Chodzi o to, że jak wystartowałem, z kolejnymi trejdami 1 listopada, zrobiłem jakiś zysk, a w otwartych miałem -2% licząc od 1 listopada. Według mnie jest bardzo dobrze :-)
Na obecną chwilę jest +37,9% :D

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Pijak pisze:
04 lis 2021, 13:49
Próbowałem przeczytać to co napisałem i nie znalazłem informacji o tym, że dwie transakcje zachwiały całym miesiącem :D
Faktycznie. Za szybko czytałem i nie zauważyłem, że chodzi o 1 listopada, a nie października. Mój błąd.
Pamiętaj jednak, że ja nie krytykuję, tylko próbuję znaleźć wady, które mógłbyś uwzględnić aby poprawić wyniki.
Pijak pisze:
04 lis 2021, 13:49
Według mnie jest bardzo dobrze :-)
Na obecną chwilę jest +37,9% :D
Czyli tak trzymaj. W końcu o to chyba chodzi :wink:
:564:
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Szkoda, ze na real muszę od razu wchodzić z min 1000$, chciałem z 500$, ale musiałbym odpalać na XM lub innych brakerach MM aby mieć nano loty.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Pijak pisze:
04 lis 2021, 14:34
Szkoda, ze na real muszę od razu wchodzić z min 1000$, chciałem z 500$, ale musiałbym odpalać na XM lub innych brakerach MM aby mieć nano loty.
W Tickmill 500$ wystarczy na większość pozycji. Jest wielkość 0,01 oraz mnożnik na CFD indexy = 1

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
04 lis 2021, 15:38
Pijak pisze:
04 lis 2021, 14:34
Szkoda, ze na real muszę od razu wchodzić z min 1000$, chciałem z 500$, ale musiałbym odpalać na XM lub innych brakerach MM aby mieć nano loty.
W Tickmill 500$ wystarczy na większość pozycji. Jest wielkość 0,01 oraz mnożnik na CFD indexy = 1
A Tickmill to jeden z najstarszych brokerów MM na rynku.
(czytaj ze zrozumieniem)
Ach, sorry, przecież ty nic nie wiesz...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ninjaproject pisze:
04 lis 2021, 15:42
Cblondyn pisze:
04 lis 2021, 15:38
Pijak pisze:
04 lis 2021, 14:34
Szkoda, ze na real muszę od razu wchodzić z min 1000$, chciałem z 500$, ale musiałbym odpalać na XM lub innych brakerach MM aby mieć nano loty.
W Tickmill 500$ wystarczy na większość pozycji. Jest wielkość 0,01 oraz mnożnik na CFD indexy = 1
A Tickmill to jeden z najstarszych brokerów MM na rynku.
(czytaj ze zrozumieniem)
Ach, sorry, przecież ty nic nie wiesz...
Słusznie. Czytaj ze zrozumieniem bo mowa o NANOLOTACH :d

ODPOWIEDZ