Wolność finansowa

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Pijak pisze:
28 paź 2021, 11:27
Według moich obserwacji jest to 80% czasu na rynku w różnych interwałach czasowych.
Pisze o tym też każda porządna książka o forex ;)
Dlatego momenty trendu są tak cenne :)

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Pijak pisze:
28 paź 2021, 11:27
Co do mojego systemu, to jego głównym założeniem jest to, że opiera się na konsolidacji. Według moich obserwacji jest to 80% czasu na rynku w różnych interwałach czasowych.
Nie wiem czy konsolidacja to 80% czasu na rynku, bo nigdy nie liczyłem tego, ale fakt, że trwa wystarczająco długo. Właśnie wtedy EA może najlepiej zarabiać. W momencie kiedy kończy się konsolidacja to zawsze można wejść manualnie z kierunkiem zmiany.
Powodzenia.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
28 paź 2021, 14:41
Pijak pisze:
28 paź 2021, 11:27
Co do mojego systemu, to jego głównym założeniem jest to, że opiera się na konsolidacji. Według moich obserwacji jest to 80% czasu na rynku w różnych interwałach czasowych.
Nie wiem czy konsolidacja to 80% czasu na rynku, bo nigdy nie liczyłem tego, ale fakt, że trwa wystarczająco długo. Właśnie wtedy EA może najlepiej zarabiać. W momencie kiedy kończy się konsolidacja to zawsze można wejść manualnie z kierunkiem zmiany.
Powodzenia.
Zależy jakie EA.
Większość raczej nie radzi sobie w konsolidacji. Podobnie jak i traderzy, też większość traci właśnie w konsolidacji.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Chyba raczej wiekszosc traci w trendzie handlujac pod prad. Za wszelka cene starajac sie zlapac szczyt i miec te 5 minut slawy. Od kilku lat 80-90% siedzi w S na indeksach.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Caldeborn pisze:
28 paź 2021, 17:13
Chyba raczej wiekszosc traci w trendzie handlujac pod prad. Za wszelka cene starajac sie zlapac szczyt i miec te 5 minut slawy. Od kilku lat 80-90% siedzi w S na indeksach.
A, tacy też są. Nie wiem, czy to większość?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Witam w ten ostatni piękny październikowy weekend który się za niedługo zacznie :D
Ja swój trading na ten tydzień zakończyłem o godzinie 8:37. Fajnie, bo minęło już 2 tygodnie od testów mojego automatu, którego oficjalnie nazwałem "Korwin" :lol: A to z tego powodu, że handluje na konsolidacjach, a więc jest konserwatywny :lol:
Ale dość śmieszkowania... Drugi tydzień testów się zakończył :!!: Więc 10 dni handlowych, pół miesiąca, trochę poniżej. Wynik 24,5%. To mnie trochę przeraża, taki wynik, mały minus w trakcie otwartych pozycji, na poziomie -1-3,5%. Boję się, ze jak jest tak dobrze, to się usra za jednym razem wszystko. Dlatego damy jeszcze tydzień testów na demo.
Podsumowanie dwóch tygodni – 18-29 października 2021:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Pijak pisze:
29 paź 2021, 11:02
Drugi tydzień testów się zakończył :!!: Więc 10 dni handlowych, pół miesiąca, trochę poniżej.
Sprawdzałeś w testerze na danych historycznych ? Tam można zobaczyć większy odcinek czasu i częściowo wyrobić sobie zdanie w jakich sytuacjach zdarzają się przypały.

PS Nie ma wątpliwości, że wynik jest za dobry, więc samo to wskazuje, że mocno jest narażony na ryzyko.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

No właśnie w tym problem, że musiałbym stworzyć ea i to jakoś uruchomić. Nie mam pojęcia o programowaniu. Mam naraz otwartych ok 20 pozycji, ciężko to na piechotę liczyć. Nic, poczekamy jeszcze 1 tydzień, akurat będą non farm.

A tymczasem, odliczanie do weekendu trwa :D
Skrzyneczka butelek już przygotowana w bagażniku :564: Jeszcze jakąś flaszkę należy kupić i kończyć modernizację domu, bo żona w weekend pracuje.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Pijak pisze:
29 paź 2021, 13:10
No właśnie w tym problem, że musiałbym stworzyć ea i to jakoś uruchomić. Nie mam pojęcia o programowaniu. Mam naraz otwartych ok 20 pozycji, ciężko to na piechotę liczyć. Nic, poczekamy jeszcze 1 tydzień, akurat będą non farm.

Może uruchom dwa konta demo i każdy na innym instrumencie. Jeśli wyniki nie będą sie mocno różniły to warto strategii poświęcić czas i nadal testować. Bo w tym okresie co teraz testowałeś rynek był mocno sprzyjający do samych założeń. Ale niestety rynki sie zmieniają i warto to sprawdzić jak zachowa się strategia ;)
Powodzenia

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Pijak pisze:
29 paź 2021, 11:02
minęło już 2 tygodnie od testów mojego automatu, którego oficjalnie nazwałem "Korwin"
Pijak pisze:
29 paź 2021, 13:10
No właśnie w tym problem, że musiałbym stworzyć ea i to jakoś uruchomić. Nie mam pojęcia o programowaniu.
Najpierw napisałeś, że testujesz automat, więc uznałem, że chodzi o ... automat. A Ty miałeś na myśli strategię, którą testujesz manualnie.
To, że nie znasz się na programowaniu, nie oznacza, że tej strategii nie da się przerobić na automat. Są firmy, które za (wcale niewygórowaną) opłatą zrobią to za Ciebie.
Musisz jednak być w stanie dokładnie opisać wszystkie reguły jakimi posługiwać ma się EA, bo jeśli zasady nie są sztywno określone, to programista Ci tego nie napisze.
Nawiasem mówiąc to właśnie (moim zdaniem) oddziela strategie obiektywne od uznaniowych. Zestaw zasad, które da się skodyfikować. Jeśli tych zasad nie da się zapisać w kodzie, to pewnie jest to luźny zestaw zasad, którym można posługiwać się indywidualnie i za każdym razem nieco inaczej, co sprawia, że strategia nie jest obiektywna tylko uznaniowa, a jako taka nie może być uznana za strategię realną, lecz za strategię życzeniową.
Jeszcze raz podkreślam, że powyższe 3 zdania są tylko i wyłącznie MOIM ZDANIEM . Piszę to aby nikt tu zaraz nie polemizował ze mną i nie udowadniał mi, że jest inaczej.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ