Wolność finansowa

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Z racji że był to pierwszy miesiąc to zakańczając raport podaję 3 wskaźniki:
ROA = 12,89%
ROI = 20,03 %
Koszt zobowiązań = 2,30 %


Podział kosztów miesięcznych i wynik z forexu w załącznikach.

Myślę że to czas już coś opisać o swojej strategii na forexie.
Dzienny założony zysk = 2%
Ryzyko na 1 transakcję = 1%
Główna zasada = Unikamy trendów, szukamy konsolidacji.
Wejście w pozycję na zasadzie PA ze zleceń BUY LIMIT oraz SELL LIMIT.
Wykorzystuję progresję czyli 0,01 lota 0,02, 0,03 ITD.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

3.png
Podsumowanie tygodnia handlowego 3 I - 4 I 2019

Trochę za szybko wskoczyłem na rynek w 2019 roku. Wiedziałem z doświadczenia aby pierwszy dzień dzień sobie odpuścić i miałem rację, brak płynności w nocy rozwalił rynki, po czym zmienność 3 stycznia była duża. Niestety w tym dniu odnotowałem największe cofnięcie kapitału -8,93%. Piątek mimo że w USA i Kanadzie pojawiły się dane z rynku pracy dzień był korzystniejszy, miałem moment że 80% straty odrobiłem, ale na końcu dnia dynamiczne osłabienie dolara doprowadziło jedynie do zysku 0,68%. Powyżej wykres kapitału od początku.

Tydzień był krótki ale poniżej przedstawię 1 najlepsze i 1 najgorsze zagranie minionego tygodnia.
Najgorsze zagranie to CADJPY gdzie pierwsza pozycja świetnie wskoczyła na 0,01 lota, a niestety tej na 0,02 już brakło 1 pipsa :( Jak widać SL w dobrym miejscu przy kontynuacji trendu wzrostowego.
Chwaliś się nie ma czym, więc USDJPY był najlepszym rynkiem bo nie potrzebował zbyt wiele, aby spełnić oczekiwania. Pozycja 0,01 lota na long i 0,02 krótkiej dały 2,21% zysku na tym wężu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

2% zysku od kapitalu na dzien?
1% ryzyko na transakcje?
wszystko super ale tylko w teorii. mi tu brakuje danych kiedy konczysz dzien jako nieudany. bo jak zaliczysz dwie wtopy pod rzad to juz tracisz wiecej niz planowales w danym dniu zarobic. to niekoniecznie ma sens wg mnie.

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Wraz ze wzrostem kapitału będę ograniczał ryzyko, na razie 1% na transakcje jest ok. 5% straty to nie tragedia w obecnej wielkości kapitału. Planowane 2% dziennie też jest duże, ale będzie systematycznie się obniżać wraz ze wzrostem.

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Witajcie,
Pracowałem próbowałem i chyba znalazłem. Złoty system? Nie wiem, może jeszcze za mała próba. 8 dni testów i dzisiaj w otwartych pozycjach 1,5% na plus. Handel oparty o konsolidacje, czekam na duże trendy jak się zachowa. Trzymajcie za mnie kciuki przyjaciele. :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Pijak pisze:
28 paź 2021, 10:09
Witajcie,
Pracowałem próbowałem i chyba znalazłem. Złoty system? Nie wiem, może jeszcze za mała próba. 8 dni testów i dzisiaj w otwartych pozycjach 1,5% na plus. Handel oparty o konsolidacje, czekam na duże trendy jak się zachowa. Trzymajcie za mnie kciuki przyjaciele. :564:
Podziwiam i chwale
spróbuj miesieczne testy i conajmniej na 150 pozycjach :564:

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

W sumie jest już 133 pozycje, ale tak jak mówię, czekam na mega trendy, jeżeli to przeżyje to znaczy że można zarabiać na jakąś flaszkę.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Pijak pisze:
28 paź 2021, 10:51
W sumie jest już 133 pozycje, ale tak jak mówię, czekam na mega trendy, jeżeli to przeżyje to znaczy że można zarabiać na jakąś flaszkę.
Mysle że zastosuj strategie czy to backtest czy na rachunku demo na indeksie sp500
m5 i m15 (zresztą takie prp stosujesz pisząc o 130 pozycjach w tak krótkim czasie)
wszystko wyjdzie
Osobiście i z doświadczenia przypuszczam że problem też dodatkowy jest w dobraniu parametrów wskaźnika
co wychodzi też w optymalizacji

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Nie zauważyłem tego dziennika w 2019. Szkoda bo autor próbował podejść do tradingu i życia w sposób planowany i trochę zabawny.
Posłużę się cytatem z "Misia".
"Nie mieszaj dwóch systemów walutowych".
Wydatki na życie nie mają i nie mogą mieć nic wspólnego z tradingiem na forexie.
Środki na życie musisz mieć zapewnione niezależnie od forexu. Gdybyś chciał żywić się tylko za zyski z forexu, to może się okazać, że miesiącami musiałbyś pościć :) .
Najlepiej dla psychiki aby nie traktować środków na koncie forexowym jako realnych pieniędzy. Twoim celem ma być zwiększanie tego co tam jest i unikanie strat. Należy to traktować jako wirtualne punkty, które ewentualnie można zamienić na realne pieniądze.

Nadal Twoja strategia opiera się na PA i konsolidacji ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Dzięki za odpowiedź. Wszystko co napisałeś, jest prawdą, przez te 13 lat na tym rynku nauczyłem się tego.
Co do mojego systemu, to jego głównym założeniem jest to, że opiera się na konsolidacji. Według moich obserwacji jest to 80% czasu na rynku w różnych interwałach czasowych.

ODPOWIEDZ