Wojna na UKRAINIE

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Wojna na UKRAINIE

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

To trudne słowo...ale cedźcie wszystko swoim sitem. I nie muszę rozpoczynać przewodu doktorskiego, ani nie muszę z żoną pić wina, czy tez wracać z nart, być katolikiem, gejem, byłym ubekiem, ciurkiem cytować internetów....aby mieć swoje zdanie. Uwierzcie, to naprawdę jest bezcenne, Spróbujcie :lol: .

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wojna na UKRAINIE

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

zakaven pisze:
10 mar 2022, 23:56

Pomagamy My naród, Polacy bo tacy jesteśmy, to w sercach mamy. Nie rząd, który koszty zwala na samorząd i ludzi dobrego serca, a troskę przypisuje sobie.
Dokładnie tak. Juz wczoraj Matołusz opowiadałw w TV ile to dzięki niemu Ukraińcy otrzymali itp. Można by pomyśleć jak sie go słucha, że sam jeden tego dokonał :d

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Wojna na UKRAINIE

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Obyśmy nie wyszli na tej wojnie klasycznie wydymani jak Zabłocki bo jak dobrze pamiętam w poprzednim konflikcie jak doszło do porozumień pokojowych to nasz Radziu S. chciał robić za przycisk do papieru w trakcie negocjacji to ale nawet na to mu nie pozwolili tylko kazali pilnować drzwi z drugiej strony.
Obyśmy nie ponieśli gigantycznych kosztów nie swojej sprawy a Mati jak zaprasza to mam nadzieję ze będzie też umiał skończyć imprezę i wyprosić gości.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wojna na UKRAINIE

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

SEROL666 pisze:
11 mar 2022, 08:21
Obyśmy nie ponieśli gigantycznych kosztów nie swojej sprawy a Mati jak zaprasza to mam nadzieję ze będzie też umiał skończyć imprezę i wyprosić gości.
Już Ci pisałem. Na Matiego to nie licz. On jest na wylocie. Może dociągnie do wyborów (i tak obstawiam), ale po wyborach znajdzie sobie fajną posadkę poza Polską. Mati to taki drugi plat(f)usek.
Nie będę się wymądrzał, bo nie mam dostępu do danych. Generalnie wielu niezależnych od siebie tzw. ekspertów, mówi, że milion a może nawet dwa, Polska wchłonie bez problemu na rynek pracy. Zobaczymy, ale to wysoce prawdopodobne, bo przecież nasi pracodawcy aż przebierali nóżkami aby sprowadzać do Polski Nepalczyków i Bangladeszów. Tu Gwiazdorski zwłaszcza był bardzo aktywny. Wolę mimo wszystko aby przybyli do nas Ukraińcy niż tamci. Mam nadzieję, że Mati zablokował już możliwość ściągania Bagladeszów i Nepalczyków.
Co do Wołynia, to wiadomo, sprawa nierozwiązana i gdy tylko Ukraina zakończy to się powinno na nowo poukładać stosunki. Tylko kto miałby to zrobić ? No bo przecież nie nieudolny Vateusz.
Ja dla przykładu jestem bardzo ciekaw kto będzie odbudowywał Ukrainę. Odpowiedź pewnie wszyscy znamy. Te kraje, które teraz tak bardzo im "pomogły" czyli Niemcy i Francja.
Tak czy siak, Ukraińcom trzeba pomóc. Warto sobie zwizualizować, że to na nas napadły kacapy. Wole pomagać Ukraińcom w Polsce, niż odbudowywać Polskę ze zniszczeń wojennych.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Wojna na UKRAINIE

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Mam pytanie. Jak myślicie, ruskie otworzą giełdę? To już dwa tygodnie. Jak to jest możliwe, żeby państwo nie wypłaciło odsetek od obligacji?
Pytam bo na zamknięcie 2 tygodnie temu otworzyłem małą eskę na ruskim indeksie. Brok wydał info "close only", szkoda zamykać bo zaangażowany kapitał niewielki ale zwrot może być niezły.
Spotkaliście się z taka sytuacją?

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wojna na UKRAINIE

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

zakaven pisze:
11 mar 2022, 20:31
Mam pytanie. Jak myślicie, ruskie otworzą giełdę?
Spotkaliście się z taka sytuacją?
To sytuacja bez precedensu. Jedynie jasnowidz by tu pomógł. Szort teoretycznie powinien zarobić, ale różnie może być. Giełda rosyjska jest jak kot Schrodingera. Ma się dobrze dopóki się nie otworzy. Z drugiej strony rubel do dolara doszedł dziś do 150 i cofnął się na 140. Przy osłabieniu waluty giełda może wzrosnąć po otwarciu, a nawet nie wiadomo kiedy ono nastąpi.
Nie czuję się na siłach aby przewidzieć co się stanie.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Wojna na UKRAINIE

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

A jakbym chciał teraz kupić akcje Gazpromu, jest gdziekolwiek taka możliwość? A chciałbym.

mm75
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 04 gru 2009, 09:55

Re: Wojna na UKRAINIE

Nieprzeczytany post autor: mm75 »

"Nie ma wątpliwości, że wiele krajów na świecie, a przede wszystkim Rosja jest zainteresowanych tym, żeby Polska nie zmieniała się i nadal korzystała z węgla, ropy i gazu. Z ponad biliona złotych, które zapłaciliśmy w ostatnich 20 latach za paliwa kopalne 733 mld zł (nie licząc kosztu zakupu gazu) trafiło do wschodniego sąsiada" - wyliczają eksperci, zakładając jednocześnie, że w 2021 r. suma wydatków na import paliw kopalnych będzie rekordowa.
https://www.money.pl/gospodarka/ponad-1 ... 2080a.html
Ropa.jpeg
wegiel.jpeg
Oilmilitary.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wojna na UKRAINIE

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

zakaven pisze:
11 mar 2022, 22:07
A jakbym chciał teraz kupić akcje Gazpromu, jest gdziekolwiek taka możliwość? A chciałbym.
Zapomnij.
Gazprom nie jest obecnie nigdzie notowany. Poza giełdą rosyjską, był notowany w Londynie i na Daxie. W WB spadł 99% i zawieszono go 3 marca. W Niemczech spadł mniej, ale zawieszono go 1 marca. Być może notowany był też w Chinach, ale nie jestem pewien czy tak jest. Może wcale nie.
Jeśli chcesz koniecznie go kupić, to musisz się uzbroić w cierpliwość i poczekać na otworzenie giełdy rosyjskiej.
Wtedy za 10 złotych kup na maksa rubli i za te wszystkie rubelki kup sobie ze 30% Gazpromu. Zostaniesz wtedy potentatem gazowym. :p

Tu masz wykresy :

https://stooq.pl/q/?s=ogzd.uk

https://stooq.pl/q/?s=gaz.de&c=3m&t=l&a=lg&b=0

Na razie jeszcze nie wszystkie sankcje są wprowadzone. W zasadzie to żadne poważne. Zobaczymy jaka będzie postawa USA, bo na razie sprawiają wrażenie, że postanowiły "przyciąć" szwabów i jeśli to się potwierdzi to zmuszą ich aby w ciągu roku wycofały się z kupowania gazu od Rosji, więc NS1 mógłby zostać zamknięty w takim przypadku.
Okazało się, że ku zaskoczeniu lewactwa (i silnego bólu dupy), Biden kontynuuje politykę Trumpa odnośnie Chin i obecnie także chyba odnośnie Niemiec.
Gdyby tak się stało, to za 2-3 lata wszyscy na weekendy będziemy latać do Rosji na szampana, kawior i dziwki. I to wszystko za 100 zł za weekend wraz z przelotem :d .
A na poważnie to Rosja zostanie bankrutem w połowie kwietnia.
Słuchałem wywiadu z dr hab specjalizującym się w kwestiach dalekiego wschodu i powiedział on, że Chiny wycisną Rosję jak cytrynę i wyplują na śmietnik. I tego właśnie bym sobie życzył.
Wywiad ciekawy i polecam choć dosyć długi.

https://www.youtube.com/watch?v=J1PUZ82XETk
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

mm75
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 04 gru 2009, 09:55

Re: Wojna na UKRAINIE

Nieprzeczytany post autor: mm75 »

zakaven pisze:
11 mar 2022, 20:31
Mam pytanie. Jak myślicie, ruskie otworzą giełdę? To już dwa tygodnie. Jak to jest możliwe, żeby państwo nie wypłaciło odsetek od obligacji?
Pytam bo na zamknięcie 2 tygodnie temu otworzyłem małą eskę na ruskim indeksie. Brok wydał info "close only", szkoda zamykać bo zaangażowany kapitał niewielki ale zwrot może być niezły.
Spotkaliście się z taka sytuacją?
Handel akcjami na giełdzie w Moskwie zawieszony w całym przyszłym tygodniu (14-18.03).
Decyzja ws. handlu w tygodniu 21-25.03 zostanie podana "w późniejszym terminie".
https://twitter.com/M_Zulawinski/status ... 1328351237
https://www.cbr.ru/press/pr/?file=12032 ... 912inf.htm

ODPOWIEDZ