Własne EA, czyli poszukiwanie Złotego Grala

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

Czy wierzysz w istnienie EA, które regularnie zarabia ?

Tak
246
50%
Nie
100
20%
Tak, ale trzeba je nieustannie modyfikować
146
30%
 
Liczba głosów: 492

Awatar użytkownika
inwestor86
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1594
Rejestracja: 17 lis 2008, 11:53

Nieprzeczytany post autor: inwestor86 »

Tymek pisze:Nikt o zdrowych zmysłach nie zaryzykowałby. Ale do odważnych świat należy.
Zagraj i pokaż nam miliony za kilka tygodni. Przecież wystarczy zacząć od 100USD ;)
pewnie chodzi Ci o te skoki, a no one sa dlatego, poniewaz R:R jest wielkie ;)

jasne, niedlugo forward testuje na realu, bo backtesty to wiadomo

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1521
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Nieprzeczytany post autor: personov »

rrozak pisze:
personov pisze:
lekarz2 pisze:tylko popracować nad wejściem aby miało powyżej 50% sprawdzalności
No właśnie zawsze jest jakieś "ale".
On sobie jaja robi :) Ten kod sensu nie ma ;)
Jakiś tam sens ma tylko, że takim EA to nigdy nie wyjdzie na plus. Chyba, że coś pozmienia. Ale takim tropem to K.Wojewódzki mógłmy zostać StrongManem....tylko trzeba by było mu mięśnie dorobić i w ogóle ciało wymienić :lol:
Solą życia jest kasa.

lekarz2
Gaduła
Gaduła
Posty: 172
Rejestracja: 17 cze 2010, 16:30

Nieprzeczytany post autor: lekarz2 »

Tymek pisze:Nikt o zdrowych zmysłach nie zaryzykowałby. Ale do odważnych świat należy.
Zagraj i pokaż nam miliony za kilka tygodni. Przecież wystarczy zacząć od 100USD ;)
Zawsze można taki EA napisać znając dane historyczne. Kiedyś coś takiego zresztą napisałem i w ciągu ok. 10h z 100USD zrobiłem 10 milionów USD

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1521
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Nieprzeczytany post autor: personov »

lekarz2 pisze:Zawsze można taki EA napisać znając dane historyczne
Oczywiście, że żaden problem coś takiego zrobić. Złoty Gral musi być uniwersalny w każdym okresie. Ogólnie musi być statystycznie na plus.
Solą życia jest kasa.

lekarz2
Gaduła
Gaduła
Posty: 172
Rejestracja: 17 cze 2010, 16:30

Nieprzeczytany post autor: lekarz2 »

Jakiś tam sens ma tylko, że takim EA to nigdy nie wyjdzie na plus. Chyba, że coś pozmienia. Ale takim tropem to K.Wojewódzki mógłmy zostać StrongManem....tylko trzeba by było mu mięśnie dorobić i w ogóle ciało wymienić Laughing

No przecież pisałem że trza nad wejściem popracować. Według pewnego użytkownika tego forum wystarczy przy MM 2% RR 1 jeśli będziesz miał sprawdzalność wejścia powyżej 50%. Ja napisałem Ci już schemat takiego EA gdzie MM masz 2% RR1. Pozostaje tylko popracować nad tymi 50%.

Dodano po 1 minutach:
personov pisze:Oczywiście, że żaden problem coś takiego zrobić. Złoty Gral musi być uniwersalny w każdym okresie. Ogólnie musi być statystycznie na plus.
No tutaj mnie nie zrozumiałeś. Strategia z góry wiedziała o której godzinie jakiej wielkości będzie świeczka. Innymi słowy wygrywała na każdej świeczce.

Dodano po 17 minutach:
personov pisze:Oczywiście, że żaden problem coś takiego zrobić. Złoty Gral musi być uniwersalny w każdym okresie. Ogólnie musi być statystycznie na plus.
Ha musisz najpierw zdefiniować co to jest ten Gral. Teoretycznie odkładając na lokatę na procent skłądany na 500lat 100PLN. Masz Grala. Ale po uwzględnieniu inflacji i ryzyku bankructwa banku to już niekoniecznie.

Podobnie z Forexem. Jeśli w przeciągu tych 500lat uparcie stoswałbyś napiasną powyżej przeze mnie startegię to miałbyś też spore prawdopodobieństwo że znalazłbyś taki odcinek czasu w którym ta strategia przyniosła by znaczący zysk.

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1521
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Nieprzeczytany post autor: personov »

personov pisze:EA, które będzie wygrywało. Oczywiście straty są nieuniknione, ale celem jest statystyczne wychodzenie na plus w każdym okresie.
To jest Gral. I dodam jeszcze
-bez ciągłego zmieniania ustawień.
Solą życia jest kasa.

lekarz2
Gaduła
Gaduła
Posty: 172
Rejestracja: 17 cze 2010, 16:30

Nieprzeczytany post autor: lekarz2 »

personov pisze:EA, które będzie wygrywało. Oczywiście straty są nieuniknione, ale celem jest statystyczne wychodzenie na plus w każdym okresie.

Nie ma czegoś takiego.
Na świecie wszystko jest losowe.
Nawet to że wszechwświat się zakończy za 1 godzinę ma jakieś bardzo niewielkie prawdopodobieństwo.

Możesz natomiast sobie założyć, że w ciągu 3 lat chcesz zostać milionerem. Na ten cel chcesz przeznaczyć 1000PLN. Korzystając z procentu "składowego:)" np. 2-3% dziennie jest to realne tylko, że z prawdopodobieństwem ok. 1/1000.

Zakładam, że korzystasz z wyżej napisanej strategii z tym że udało Ci się ją dopracować do 50% sprawdzalności.
Jeśli udało by Ci się dopracować tą strategię do 99,9% prawdopodobieństwo wygrania jest jak 1/2.

rrozak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 19 mar 2010, 16:43

Nieprzeczytany post autor: rrozak »

personov pisze: green7 swoim EA wygrał konkurs XTB 2010, ale jak się sprawdza na dłuższą metę to nie wiem.
Gdzie jest jakaś informacja o tym, bo chętnie bym poczytał.
Orły nie jedzą much

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1521
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Nieprzeczytany post autor: personov »

rrozak pisze:
personov pisze: green7 swoim EA wygrał konkurs XTB 2010, ale jak się sprawdza na dłuższą metę to nie wiem.
Gdzie jest jakaś informacja o tym, bo chętnie bym poczytał.
Było na wiosnę na forum, ale chyba w czasówkach. Nie wiem skąd, ale były nawet statmenty, wyniki transakcji....śmigał na koniec po 50 lotów !
Żaden problem napisać do greena7 na PW.
Solą życia jest kasa.

Awatar użytkownika
Mihau
Gaduła
Gaduła
Posty: 326
Rejestracja: 24 gru 2009, 22:53

Nieprzeczytany post autor: Mihau »

lekarz2 pisze:z prawdopodobieństwem ok. 1/1000.
Jeśli udało by Ci się dopracować tą strategię do 99,9% prawdopodobieństwo wygrania jest jak 1/2.
Wow. Jak to wszystko obliczyłeś ??

ODPOWIEDZ