Własne EA, czyli poszukiwanie Złotego Grala

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

Czy wierzysz w istnienie EA, które regularnie zarabia ?

Tak
246
50%
Nie
100
20%
Tak, ale trzeba je nieustannie modyfikować
146
30%
 
Liczba głosów: 492

Raus
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 21 wrz 2012, 08:28

Nieprzeczytany post autor: Raus »

Hmm
MA(1) dość duża zmienność , zbyt częste otwieranie pozycji i zamykanie na -

Dodano po 5 minutach:

Myślałem na średnimi by wykorzystać je np przecięcie się średnich czy cena przecina średnią coś w tym stylu tylko że troszeczkę są spóźnione.

Dodano po 3 godzinach 19 minutach:

A co sądzicie ADX???

Awatar użytkownika
mikolaj2
Gaduła
Gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 04 maja 2011, 14:37

Nieprzeczytany post autor: mikolaj2 »

W poniższym odnośniku znajdziesz EA działające w oparciu o ADX

http://codebase.mql4.com/6081

Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »

MaRCHeW pisze:Witam.
Raus pisze:Chciałem zapytać o wskaźnik który jest jakby najmniej opóźniony, wiem że wszystkie są opóźnione ale taki najbardziej wiarygodny to jaki to bedzie.
Close[0] lub MA(1). Reszta laguje ;)

Pozdrawiam
Karol Marchewka
A po co wymyślono średnie?
Dla przykładu, średnia MA(MA(1),3) pokazuje, jak statystycznie cena bieżąca ma sie do średniego zachowania się ceny przez 3 ostatnie okresy. Jak ostatni składnik, czyli cena bieżąca, się zmienia, bo takie jej zbójeckie prawo, do umownego zamknięcia się świecy, to arytmetycznie wartość matematyczna tej średniej musi się zmieniać. Jak da sie do tego shift -1, nie będzie lagować, ale określi, gdzie jesteśmy w porównaniu do tego, gdzie byliśmy statystycznie przez ostatnie poprzednie 3 okresy. To jest tylko i wyłącznie liczenie w oparciu do historii i cena jest jedynym wyznacznikiem takiego wskaźnika. Znając tą zasadę, dopiero można sie zastanowić, do czego to można zastosować czy wykorzystać.
ale pytanie tak na marginesie zadane chyba w nieprawidłowym wątku. Dla ABC są już działające watki.

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1521
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Re:

Nieprzeczytany post autor: personov »

Raus pisze:Hmm
MA(1) dość duża zmienność
To był żart. MA(1) to po prostu cena sama w sobie ;)
Solą życia jest kasa.

Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Re: Własne EA, czyli poszukiwanie Złotego Grala

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »

To wiem. Ale zapis jest jak najbardziej prawidłowy. :)

Chociaż, MA(1) może pochodzi od ceny np Hi , Lo, czy innej, jak zdefiniujesz.
Jeżeli chcesz odnieść sukces, naucz się cenić ludzi.

Awatar użytkownika
aod
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 11 maja 2010, 12:05

Re: Własne EA, czyli poszukiwanie Złotego Grala

Nieprzeczytany post autor: aod »

Czy używał ktoś z was we własnym EA ditheringu do wygładzania krzywej profitu?
Jak w teorii sygnałów, chodzi o to, żeby dodawać szum.
Polegałoby to na tym, że EA losowo (ale nie za często) otwiera niewielkie i mało ryzykowne pozycje w losowym kierunku.
Ciekaw jestem, czy poprawia to trochę rezultaty.
never fear
I is here

Awatar użytkownika
rayzeel
Gaduła
Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 05 lis 2008, 14:47

Re: Własne EA, czyli poszukiwanie Złotego Grala

Nieprzeczytany post autor: rayzeel »

Osobiście krzywą wygładzam tym, że tworzę portfolio składające się z wielu automatów na wielu walorach... To co opisałeś wygenerowałoby mi same koszty, także byłbym daleki od zastosowania tego pomysłu. Losowe pozycje nie mogą zarabiać, ani nawet utrzymywać się w okolicy zera ze względu właśnie na koszty.

koneno
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 27 lut 2013, 20:35

Re: Własne EA, czyli poszukiwanie Złotego Grala

Nieprzeczytany post autor: koneno »

"Czy wierzysz w istnienie EA, które regularnie zarabia ?"

1. Zero komercyjnych, publicznych automatów!. Nie mogą wszyscy zarabiać tą samą metodą.
2. Zero skalpelków 1-5pip, zabije cię spread i opóźnienia.
3. Zero kodu EA na platformie MT (brokerzy to oszuści i złodzieje)!.
4. Praca, praca, praca.
5. Zero tracenia wiary - jeśli masz sie kiedykolwiek poddać, lepiej nigdy nie zaczynaj.
6. Zero tracenia czasu na rozmówki i pogaduchy na forum!, tylko tracisz czas.



Ładne słowa łatwo mówić. Ładne wyniki trudno osiągnąć. Ponad 5lat programuje systemy giełdowe. Blisko 15lat doczynienia z giełda, 10lat rzeczywiste konto. W tym czasie nie raz straciłem kapitał, i nie raz byłem totalnie załamany, zawiedziony, rozczarowany, rozgorycznowy, i pewny że nie da się stabilnie zarabiać.

Przez ten czas pokorą zdobyłem szacunek wielu ludzi i nieco wiedzy. Poznałem setki bankrutów, desperatów, cwaniaków, ale nie tylko. Różne charaktery, różni ludzie. Zawsze jeden cel -> Profit!.



Do rzeczy:
W załączniku dodałem kawałek z testu mojego dzisiaj najlepszego automatu. Wyciąłem z raportu ustawienia, oraz większość transakcji, bo caly raport roczny zajmował ok. 40Mb.

Automat jest prosty całość kody(tutaj w MT4 - wiem wyżej wymieniony punkt 3.) dało by się zoptymalizować do ok. 150 linijek. Nie ma tutaj wspaniałych algorytmów, i wyszukanych metod.

Raport roczny, automat przynosi dochody na chyba wszystkich parach istnieja. Na każdej parze dochodowy z różnymi ustawieniami. Tutaj mamy SL 100 i TP 300. Eur/Usd to jedna z walut na ktorych radzi sobie bardzo dobrze.


Raport jest z 2010 roku, taki miałęm pod ręką. Ogólnie działa na chyba każdych danych. Raport zawiera 22 błedy, jakieś marne dane miałem.


Idę programować dalej. Bo nigdy nie jest aż tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Re: Własne EA, czyli poszukiwanie Złotego Grala

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »

No i?
Jeżeli chcesz odnieść sukces, naucz się cenić ludzi.


ODPOWIEDZ