Wielki Wybuch

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
rexex
Gaduła
Gaduła
Posty: 336
Rejestracja: 26 sty 2013, 20:28

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: rexex »

highend pisze:
rexex pisze: Z sympatii napiszę - chyba nie liczysz na wzrosty na VW ? Firma walczy o przetrwanie a Ty szukasz szczytów ? Nawet drukowanie nie pomoże . Co do surowców , poczekaj na pierwszą podwyżkę niech jeszcze pociągną dobrze stopy i zacznij kupować
:)
może szukam nie tam gdzie trzeba.... ale z surowcami masz 100% racji, dzieki za radę :)
Szkoda, że tak mało się udzielasz w sumie Twoje rady są bezcenne - ostatnio z kawą napisałeś, a za kilka dni kawa odlot.... ehhh :564:
Szkoda się udzielać bo tu każdy chce udowodnić że ma racje . Tylko po co , czasem się ma rację , czasem nie ma , ważne dużo zgarniać jak masz racje i mało stracić jak się mylisz . Jak otwierasz po kilka - kilkanaście pozycji to musisz się często mylić a tutaj to powód to szyderstw . W piątek kupiłem natgas bo jest już po rolowaniu i sprawdziłem pogodę na weekend w Usa ( wreszcie sypnęło ). Zawsze w listopadzie był ładny ruch w górę więc dlaczego teraz miałoby nie być . Nikiel robi piękny podwójny dołek , spred masakra ale chyba skuszę się na małą pozycję . Wrzucam wykres gazu sprzed tygodnia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

NGAS ustawiasz TP w okolicach trójki z przodu? :)
w sensie fajnie, ze piszesz jak podbierasz... ale napisz gdzie zamykasz :) to nawet ważniejsze info :) :D
ja czekałem na wzrosty na NGAS i obserwuję go mocno i też byłbym skłonny wejść w eLki.... znowu. Ech.

grasz czasami surowce na spadki? Czy tylko na wzrosty? Co jest trudne w obecnej sytuacji....
ropa, gas, bawelna, pszenica.... wszystko zdołowane.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
rexex
Gaduła
Gaduła
Posty: 336
Rejestracja: 26 sty 2013, 20:28

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: rexex »

highend pisze:NGAS ustawiasz TP w okolicach trójki z przodu? :)
w sensie fajnie, ze piszesz jak podbierasz... ale napisz gdzie zamykasz :) to nawet ważniejsze info :) :D
ja czekałem na wzrosty na NGAS i obserwuję go mocno i też byłbym skłonny wejść w eLki.... znowu. Ech.

grasz czasami surowce na spadki? Czy tylko na wzrosty? Co jest trudne w obecnej sytuacji....
ropa, gas, bawelna, pszenica.... wszystko zdołowane.
Zwykle biorę dwie jednostki , jedną zbieram szybsze zyski a drugą staram się nie ograniczać i tylko przesuwać stopa w górę . Stop ustawiam się w granicach 50 % zysku albo pod jakimś wsparciem . Lepiej nie ustawiać TP bo nigdy nie wiadomo kiedy trend odpali . Surowce na razie spokojnie czekam , srebro już kusi ale cierpliwie czekam na podwyżkę i wycięcie stopów . Przychylam się do opinii że w 2016 będzie jeszcze jedna podwyżka i tyle , potem kiepskie dane i trend na dolarze się zmieni . Bawełnę czekam na 60 , zboża na razie odpuszczam , chociaż szukam informacji jak może wpłynąć El Nino . Ropa brent chyba jeszcze do 40 może spaść . Najlepsza jest teraz kawa bo fajne ruchy i dzwignia też spora . Na wybicie w górę jeszcze chyba za wcześnie ale fajne ruchy po 5 usd można łapać

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

ale bawełna zaczęła odbijać i np. dziś nieźle poszła.
w ogóle jakoś surowce rosną już.
pewny jesteś tej podwyżki stóp w grudniu? bo ja ni chu chu... sądzę, że nic nie zrobią znowu.
ropa do 40 nie spadła już, a wręcz rośnie i oczekuję dalszego wzrostu... mam to nawet rozrysowane.

ciekawi mnie złoto/srebro/platyna - ta ostatnia mi rozwaliła koncepcję i staram się odnaleźć gdzie zrobiłem błąd zasięgowy.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
rexex
Gaduła
Gaduła
Posty: 336
Rejestracja: 26 sty 2013, 20:28

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: rexex »

highend pisze:ale bawełna zaczęła odbijać i np. dziś nieźle poszła.
w ogóle jakoś surowce rosną już.
pewny jesteś tej podwyżki stóp w grudniu? bo ja ni chu chu... sądzę, że nic nie zrobią znowu.
ropa do 40 nie spadła już, a wręcz rośnie i oczekuję dalszego wzrostu... mam to nawet rozrysowane.

ciekawi mnie złoto/srebro/platyna - ta ostatnia mi rozwaliła koncepcję i staram się odnaleźć gdzie zrobiłem błąd zasięgowy.
Na 99 % podwyżka będzie i gołębi komunikat . I oby tak było bo oczyści się atmosfera bo to są już jaja że dolar rośnie chyba 15 miesiąc pod te podwyżki . Nikiel zrobił piękny myk z tą luką a potem prawie 1000 usd w górę . Dla mnie największy potencjał ma srebro ( nawet dziś był fajny ruch po opór 14,40 przy stojącym złocie ) . Platyny nie obserwuje więc nie chce się wypowiadać . Na wielkie wzrosty nie liczę bo zapasy ogromne chyba że jakieś cięcie w produkcji OPEC zrobi to co innego . Ale pamietam prognozy z początku roku jak to w drugim półroczu miało odbijać na 60-70 usd i nic z tego nie wyszło . Natgas się kisi ale jeszcze trzymam .W każdym razie liczę że podwyżka będzie i zacznie się odwracanie trendów na surowcach bo wykresy miesięczne aż się o to proszą .

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

co do podwyżki to pewności nie ma, ale nieważne. Wracając do surowców:

- gaz ziemny jest po prostu daremnym instrumentem :)
- ropa i podobne (gasoil) - nie ma trendu

- cotton UP :)
- miedź - wyszedł mi, że zasięg zrobiony spadkowy, więc UP :) ale czy konsola, czy trend... nie wiem :)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

EUR/USD
wciąż marcowa (2015) czarna miesięczna świeca gra główne skrzypce
na niej F0-F161, wzrost do F423 (1.248)

serio nie ma znaczenia czy na jednej świecy zawiesimy:

F0-F100
czy może
F0-F61
czy może
F0-F161

bo to i tak jest TO SAMO z uwagi na fraktalność rynku. I jak ktoś tego nie widzi i śmieje się, że wieszam FIBO 100 w próżni czasami to po prostu tego nie rozumie ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2015, 20:18 przez highend, łącznie zmieniany 1 raz.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

highend pisze:co do podwyżki to pewności nie ma, ale nieważne. Wracając do surowców:

- gaz ziemny jest po prostu daremnym instrumentem :)
czemu?

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

irmentruda pisze:
highend pisze:co do podwyżki to pewności nie ma, ale nieważne. Wracając do surowców:

- gaz ziemny jest po prostu daremnym instrumentem :)
czemu?
bo stoi w miejscu i nie robi konkretnego trendu
spadać nie ma za bardzo już gdzie (to moje zdanie)
więc niby można pakowac eLki, ale po co skoro stoi w miejscu?
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@highend
Jakie książki polecasz aby poczytać sobie o tego typu wyznaczaniu fibo? Jakoś mnie nie przekonuje taki wyznaczanie, ale .... może z książki się dowiem.

ODPOWIEDZ