Wielki Wybuch

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

krystian74 pisze: Albo jesteś dzieckiem i płaczesz że się nie udało
nie płaczę, mam sporo majątku jeszcze, choć tracenie jest wk***
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1221
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Highend, czy Ty potrzebujesz litości ze strony innych, wsparcia i porad? Nie wydaje mi się. Jesteś raczej w odpowiednim wieku by podejmować własne decyzje i na tyle duże doświadczenie na rynku by wiedzieć czego Ci potrzeba. Potrzebujesz rady to zapytaj konkretną osobę. Po co to bicie piany i dywagacje na temat : "Czy system highend'a działa czy nie działa i jak on to robi?" Tłumaczyłeś co robisz z fibo tutaj i w dziale DT. Rób swoje jeśli jesteś przekonany o słuszności swojego podejścia.
Ludzie, to do wszystkich, skończcie gadaninę i weźcie się do pracy według własnych systemów i wartości. I pozwólcie pracować innym.
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego wszystkim życzę :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

A zostało tak odebrane? Nieee.... nie potrzebuję litości... no ludzie litości ;) :)
wk**** jestem i tyle.
Przejdzie mi.

a co do udowadniania czy działa czy nie działa - oczywiście, że działa!

jest to najlepsza rzecz do wyznaczania SL i TP jaką znam - bo sam wymyśliłem, ale oczywiście bazując na DSWS Dadasa. Bez niego bym na to nie wpadł. Skoro to działa to oznacza, że rynek jest manipulowany i chodzi wedle tej zasady.

Jedyne co kuleje to wejście - moment wejścia i ew. kierunek wejścia. Tylko to i aż to.

Sam MM jest do zrobienia. Po prostu jakaś wielkość pozycji, np. 1 lot na 50.000 depo i tyle. Jedna pozycja aż się wypełni jej SL bądź TP i dopiero kolejna pozycja. Taki prosty MM powinien być skuteczny.
Ewentualnie kolejne pozycje gdy ta pierwsza będzie zabezpieczona na zysku. Tylko tyle i aż tyle.

Czy do forexu trzeba jakichś magicznych skomplikowanych systemów? Uważam, że nie.
Wystarczy zdrowy rozsądek - tego u mnie zabrakło, ale to wina mojej natury. Być może ludzka natura jest kluczem.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1221
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Jeżeli jakikolwiek element Twojego handlu kuleje to MUSISZ to naprawić. Inaczej nie ma to sensu. Kiedy łapiesz gumę na drodze, zatrzymujesz się i naprawiasz feler. Nie pojedziesz z zepsutym kołem, niezbyt daleko w każdym razie. Jeśli to co robisz teraz jest testowaniem metody, zmniejsz wielkość pozycji do minimum i działaj bez stresu. Zakładam, że nie jest dla Ciebie bardzo ważne zarobienie dużych pieniędzy na rynku tu i teraz, natychmiast. Zacznij się bawić w zawieranie transakcji swoim systemem bez napinki i sprawdź co wyjdzie. Oczywiście wszystko zgodnie z zasadami, które sobie ustalisz. Tylko z zasadami. Jeśli je będziesz łamać ta spróbuj pojechać na flaku w realu. Powodzenia :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

meylo pisze:Jeżeli jakikolwiek element Twojego handlu kuleje to MUSISZ to naprawić. Inaczej nie ma to sensu. Kiedy łapiesz gumę na drodze, zatrzymujesz się i naprawiasz feler. Nie pojedziesz z zepsutym kołem, niezbyt daleko w każdym razie. Jeśli to co robisz teraz jest testowaniem metody, zmniejsz wielkość pozycji do minimum i działaj bez stresu. Zakładam, że nie jest dla Ciebie bardzo ważne zarobienie dużych pieniędzy na rynku tu i teraz, natychmiast. Zacznij się bawić w zawieranie transakcji swoim systemem bez napinki i sprawdź co wyjdzie. Oczywiście wszystko zgodnie z zasadami, które sobie ustalisz. Tylko z zasadami. Jeśli je będziesz łamać ta spróbuj pojechać na flaku w realu. Powodzenia :)
świetnie napisane. Dzięki :)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

highend pisze:zrobię taki test. Para USD/ZAR.
Rośnie nieprzerwanie.
Wyznaczyłem na monthly zasięg wzrostu, brakuje niewiele.
Czy zgodnie z metodą "fibo" tam się cena zatrzyma i zawróci?
dzisiaj tam cena doszła. Puk puk.

z platyną nie poszło kompletnie. No ale cóż - peszek.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

a dlaczego mialoby pojsc z ta platyna? widziales tam jakas swoja przewage?

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

irmentruda pisze:a dlaczego mialoby pojsc z ta platyna? widziales tam jakas swoja przewage?
widziałem poziom wsparcia, który puścił - trudno. Nie ma co noży łapać.
Prawdopodobnie w poniedzialek będzie spore odbicie na złocie UP - i platyna podąży...
ciekawe czy poziom 850 wytrzyma na platynie co wiele stron temu stawiałem jako bezpieczny SL na longi.

Pośpiech to zły doradca. Lepiej wyczekać na setup.

Natomiast wszyscy wiemy, że to tylko spekulacja. Realny surowiec, metal - nie może spaść do zera,
co więcej kiedyś czytałem, że poniżej ceny 1080 - wydobycie platyny jest nieopłacalne. A mamy cenę 870 !!!
Zatem może wystrzałów na 1500 nie będzie, ale do poziomu 1100 cena powinna wrócić w jakimś rozsądnym czasie.

Platyna jest rowniez skorelowana z.... VW ;) W sensie, że używa się jej głównie do produkcji katalizatorów i DPF (również palladu) i nalezy patrzec na wszelkie afery i liczbę produkcji/sprzedaży nowych aut.

A może teraz trzeba bedzie przeprojektowac katalizatory i uzywac wiecej platyny i popyt nagle wzrosnie? tylko gdybam.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

highend pisze:
irmentruda pisze:a dlaczego mialoby pojsc z ta platyna? widziales tam jakas swoja przewage?
widziałem poziom wsparcia, który puścił - trudno. Nie ma co noży łapać.
Jak mial wytrzymac skoro mial trend i momentum przeciwko sobie?
highend pisze: Natomiast wszyscy wiemy, że to tylko spekulacja. Realny surowiec, metal - nie może spaść do zera,
co więcej kiedyś czytałem, że poniżej ceny 1080 - wydobycie platyny jest nieopłacalne. A mamy cenę 870 !!!
Ja w 1989 r. czytalem, ze komunizm skonczyl sie i teraz bedzie na zawsze powszechny szczesliwy pokoj.
A w 2006 r. czytalem, ze ropa moze byc tylko drozsza i nigdy nie spadnie ponizej 50$

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1221
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Highend, próbujesz dopasować światową gospodarkę do własnego przekonania o kierunku rynku. Nie znam się i według mnie to bardzo niedobrze. To jak nierealizowanie straty i czekanie który poziom s\r, fibo średnia czy cokolwiek innego zatrzyma cenę i zawróci w naszą stronę.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

ODPOWIEDZ