Wielki Wybuch

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Widzisz, porobiłeś piękne malunki. Ale dla mnie to są akademickie dywagacje o tym czy fibo na podstawie świeczki z 1973 wyznaczyło szczyt w roku 2009 czy innym. Warte jedynie wsadzenie do podręcznika historii ekonomii albo czegoś takiego. Jeden ruch na tej świeczce kwartalnej może spowodować, że Twoje lewarowane konto do fx i cfd po prostu wyleci w powietrze. Nic to nie warte. Co z tego, że teraz jesteś na kwartalnym wsparciu? Tyle, że może tu być walka a Twoj sl akurat jest w miejscu, gdzie można szukać płynności.
ja patrzę na duże TFy żeby wybadać trend.
I tak go wypatrzyłeś, że wszedłeś przeciwko 4 dużym świecom spadkowym na Daily. Co prawda Low tej ostatniej znajduje się w mojej strefie popytu (tak bym wyznaczył) ale jakoś nie widzę radykalnej ucieczki w górę z tej strefy. Moze odbije na 968 lub przynajmniej na 950 ale to tylko nic nie warte życzenia. Ale jak cena pójdzie w górę ze dwie świece dzienne to i tak będzie miała w d.... że właśniej jest na super hiper wsparciu wyznaczonym megazasięgiem fibo.
Pzdr.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

cena konsoliduje. Jesli wywali w górę i później pójdzie dalej UP to napisze potem tak:

"widzicie, był cały dzień na to aby zająć dobrą pozycję" ;)

Jeśli jednak cena pójdzie w dół to tylko zabierze mojego SLa, konto bynajmniej nie wyleci w powietrze.

co do czasu, ze świeczki z 1973 roku wyznaczyły szczyt w 2009 - nie ma on zupełnie znaczenia. To tylko kwestia TFa jako spojrzenia na wykres.

Równie dobrze, można to samo napisać o świeczkach na M1 w przedziale czasu równym 1 godzina.

Widzisz, dla Ciebie to jest nic nie warte. A dla mnie jest wszystkim ;)

proste pytanie zadam:
- dlaczego otwierasz pozycję na forexie ? co lub kto Cię do tego zmusza?
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

highend
odkrywasz coś co jeszcze nikt nie odkrył. Czyli nowe podejście do wyznaczania projekcji cenowych Fibo. Już nie interesuje mnie to czy to robisz dobrze czy źle, wychodzi, nie wychodzi. Bardziej mi żal tych wszystkich którzy się tu wypowiadali i podpowiadali różne dobre pomysły ale nigdy nie skorzystałeś z podpowiedzi. Parę miesięcy temu zobaczyłem film Grzegorza. M. https://www.youtube.com/watch?v=h1N23YMI73E i pomyślałem sobie jak można być tak zdeterminowanym aby sprowadzić książkę z Japonii i ją przetłumaczyć. Potem zdałem sobie sprawę że skoro system Ichimoku jest OK mimo swojego wieku na rynkach całego świata, to musi być coś w tym żeby pogłębić wiedzę za wszelką cenę. Zrozumiałem że determinacja aby poznać system jest bezcenna.
Natomiast Ty miotasz się w miejscu, analizujesz coś co nie ma racji bytu, w tym układzie jaki prezentujesz. Każdy uczy się na własnych błędach, oby jak najkrócej.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

ale dlaczego Ci ich żal.
Cieszę się, że inni się wypowiadają, a ja czytam wszystko.
Ichimoku próbowałem kiedyś jesdnak stwierdziłem, że to nie dla mnie.

Piszesz: "Natomiast Ty miotasz się w miejscu, analizujesz coś co nie ma racji bytu"

nie miotam się w miejscu. raczej sam się przycisnąłem pozycjami i przelewarowaniem co nie ma nic wspólnego z żadną analizą.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2015, 09:01 przez highend, łącznie zmieniany 1 raz.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

jedziemy z tą platyną czy jak :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Cieszę się szczerze highend, że jesteś tak pozytywnym człowiekiem na tym forum :564:

Mało kto ma tyle cierpliwości w odbiorze permanentnych impertynencji. Tak to już jest, że wielu ma pełno dobrych rad, ale już niewielu potrafi przyjąć krytykę, że komuś innemu te dobre rady nie są potrzebne. Podobnie jak mamy fanatyczne przywiązanie do własnych poglądów tak reagujemy niemal alergicznie, gdy inni nie chcą/nie potrafią/nie mają ochoty przyjąć dobrych rad innych, tylko iść własną drogą. Ehh.

Jest taka piosenka w wykonaniu Raz Dwa Trzy tekstu Sinatry przetłumaczonego przez W.Młynarskiego "Idź swoją drogą".
https://www.youtube.com/watch?v=odysy3x3hwY
Proponuję na serio się nad tym pochylić.

A na deser....
https://www.youtube.com/watch?v=ZmFvefT8Z_I
Jeśli czegoś nie możesz albo Ci się nie chce - obejrzyj to koniecznie.....

Przeczytaj opis zanim zaczniesz:
http://www.youtube.com/watch?v=l6-bGtW83vA

jackub

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Sildra pisze:Podobnie jak mamy fanatyczne przywiązanie do własnych poglądów tak reagujemy niemal alergicznie, gdy inni nie chcą/nie potrafią/nie mają ochoty przyjąć dobrych rad innych, tylko iść własną drogą. Ehh.
i wszystko na ten temat... :564:

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

Chętnie przyjmę czyjąś radę - niech to bedzie np. sygnał otwarcia pozycji i zobaczymy :)
tylko nie na zasadzie telefonów z markets.com gdzie pan namawia jednego dnia na kupno pszenicy, drugiego dnia dzwoni i namawia na jej sprzedaż... przy czym pszenica jest bardzo "przelewarowanym" instrumentem u tego broka, a otworzenie więcej jak 0.01 lota na 5000 PLN depo to samobójstwo ;) i ów Pan zachęca do wpłaty i otwarcia jednego lota... gdzie ruch nie tam gdzie trzeba rozwali depo. I o to im chodzi. LOL ;)

Oczywiście ja znowu nie do końca na temat. Ale niektóre rady po prostu nie są dobre :d
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

highend:
Albo jesteś facetem z jajami, umiesz przyjąć stratę na klatę. Albo jesteś dzieckiem i płaczesz że się nie udało, poniosłeś stratę. Każdy się lituje doradza a ty masz to w du... i robisz swoje.
Dlatego takie wypowiedzi jak twoje zacznę traktować jak wybryk fantazji kolejnego fanatycznego nieudacznika.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

dobić go, dobić ;) zjechac z platyną na 898, zabrac SL i odpalić na 1100....
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

ODPOWIEDZ