webskitrader w realu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Poniżej zamieściłem dwie następne transakcje. Dzięki punktom SWAP jestem na nich odrobinę do przodu.
Swoją drogą ciekawe, że rynek soji miał taką dziwaczną lukę a rynki kukurydzy i pszenicy otworzyły się normalnie na poziomach wczorajszych zamknięć.
To samo z LNG...ropa jakoś normalnie się otworzyła
2017_10_27 transakcja SOYBEAN.png
2017_10_27 transakcja NATGAS.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

webskitrader pisze:Poniżej zamieściłem dwie następne transakcje. Dzięki punktom SWAP jestem na nich odrobinę do przodu.
Swoją drogą ciekawe, że rynek soji miał taką dziwaczną lukę a rynki kukurydzy i pszenicy otworzyły się normalnie na poziomach wczorajszych zamknięć.
To samo z LNG...ropa jakoś normalnie się otworzyła
2017_10_27 transakcja SOYBEAN.png
2017_10_27 transakcja NATGAS.png
A nie było czasem rolowania na tych instrumentach?

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Oto moje wyniki w październiku. Jest dobrze bo ciągle trzymam się Planu.
Podsumowanie października 2017.jpeg
Dodatkowo historia poszczególnych transakcji:
Podsumowanie października 2017 z MT4.png
A poniżej, dwie transakcje jakie do tej pory zrealizowałem w listopadzie:
2017_11_02 transakcja S&P500.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

To druga transakcja, bo nie dało mi dodać kolejnego załącznika do powyższego posta:-P
2017_11_07 transakcja DAX.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

2017_11_15 transakcja USDJPY.png
Powyższa transakcja zakończona wczoraj.

Jedyne co mogę zrobić to dalej trzymać się mojego Planu. Skoro przez tyle miesięcy utrzymuję się na rynku, to wg mnie jest dobrze.
Każdy zyskowny Plan transakcyjny ma drawdown. Trzeba go tylko przetrwać.

Aleksander Wielki powiedział, że są dwa rodzaje ludzi: ci co walczą, zwyciężają i rządzą oraz ci, którzy się poddają i giną.

Jeżeli bycie tym pierwszym rodzajem człowieka zależy tylko od wytrwałości, woli walki i cierpliwości, to jestem baaardzo blisko swojego celu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

jackub

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Aleksander Wielki w swojej mądrości pominął dwa rodzaje ludzi którzy ewidentnie istnieją: ci którzy walczą i giną i tych co się poddają i żyją a to całkiem spora grupa o ile nie największa -- pominięcie tych dwóch grup jest celowe, usprawiedliwia tysiące zabitych istnień ludzkich podczas jego zwycięskich wojen.

Na każdą mądrą przypowieść można znaleźć wiele innych mądrych przypowieści mówiących coś odwrotnego. O wyborze tej czy innej przypowieści decydują dokonywane przez nas błędy poznawcze.
Dla przykładu kilka z brzegu przypowieści tylko z pozoru przeciwnych przytoczonej przez ciebie …..

Błądzić jest rzeczą ludzką , trwać w błędzie – głupotą Seneka Starszy
Każdy człowiek może zabłądzić, uparcie trwać w błędzie – tylko głupi Cyceron
Bardzo cienka linia oddziela upór od głupoty Harlan Coben


Kluczowa jest TWOJA ocena co do tego co robisz i twojego systemu wartości (czy wbrew ewidentnym dowodom uznajesz to co robisz za właściwe) Być obiektywnym to znaczy nie być w żaden sposób emocjonalnie związanym z tym co i jak robisz….. jesteś niezwiązany emocjonalnie z tym co robisz?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

@webski - trzy ostatnie transakcje bardzo dobre, zgodne z panującym trendem, nic do zarzucenia. A że ujek był w odwróceniu...tego nie wiesz, cena musi Ci to pokazać, byłeś po ostatnim wyższym dołku i wyższym szczycie więc mogłeś zakładać tylko up. Czy taka transakcja jak na DAXie pozwala pokryć straty z innych i być z kapitałem na linii wzrostowej?

@jackub - jesteś dużo starszy więc dobrze wiesz, że tak jest, słowami można udowodnić każdą pierdołę, ryzyko istnieje tylko takie czy słuchający łyknie to jak młody pelikan.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

webskitrader pisze:
2017_11_15 transakcja USDJPY.png
Powyższa transakcja zakończona wczoraj.

Jedyne co mogę zrobić to dalej trzymać się mojego Planu. Skoro przez tyle miesięcy utrzymuję się na rynku, to wg mnie jest dobrze.
Każdy zyskowny Plan transakcyjny ma drawdown. Trzeba go tylko przetrwać.

Aleksander Wielki powiedział, że są dwa rodzaje ludzi: ci co walczą, zwyciężają i rządzą oraz ci, którzy się poddają i giną.

Jeżeli bycie tym pierwszym rodzajem człowieka zależy tylko od wytrwałości, woli walki i cierpliwości, to jestem baaardzo blisko swojego celu.
Tak sobie spojrzałem i taka naszła mnie refleksja. Że chyba warto jednak wiedzieć gdzie na wykresie D1, W1 są ważne wsparcia/opory
https://charts.mql5.com/16/741/usdjpy-d ... ki-tms.png
A drawdown to jest wtedy gdy depo wróci do stanu początkowego :)

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

jackub pisze: (...) jesteś niezwiązany emocjonalnie z tym co robisz?


Wiem jak to powinno wyglądać tak wzorowo.Wykonuję założenia Planu i co ustalony w nim czas dokonuję analizy, czy wyniki mnie zadowalają. Zero emocji. Odpalam platformę robię co do mnie należy, zamykam platformę i zapominam do następnego razu. Tak postępowałby profesjonalista - przynajmniej według mnie.

Jednak w tym momencie emocje towarzyszą mi na każdym kroku mojego tradingu. Wiadomo,ze każdy z nas jest tylko człowiekiem i emocji się nie pozbędziemy, jednak uważam, ze powinno się je wyciszyć.
Pytanie jak? Ano opracowując swój psychologiczny model podejścia do tradingu. Tak to sobie wymyśliłem :-)

Mi najbardziej pasuje system "nie przejmuj się". Czyli nie ekscytować się zyskami i nie zamartwiać stratami.
Kolokwialnie mówiąc od mniej więcej 2 miesięcy mam to delikatnie w dupie. ... ale tylko delikatnie...
Dalej trzymam się Planu i robię swoje. Tak będzie do końca roku, tak do piętnastego może dwudziestego grudnia.

Jeżeli porzuciłbym Plan, nawet pomimo ewidentnych dowodów, że jego zyskowność jest dyskusyjna, to tym bardziej nigdzie by mnie to nie zaprowadziło.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

irmentruda pisze: Czy taka transakcja jak na DAXie pozwala pokryć straty z innych i być z kapitałem na linii wzrostowej?
Takie jest główne założenie mojego Planu. W ciągu roku duża część transakcji to bardzo niewielkie zyski, ale również niewielkie straty. Jednak od inside-barów zaczynają się też potężne ruchy, na których się zarabia.
Krótko mówiąc wynik finansowy całego rocznego tradingu zrobią dwie-trzy transakcje.

Kwestia teraz czy da się wytrzymać czasem kilkanaście transakcji stratnych pod rząd, bo Plan czasem tego wymaga.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

ODPOWIEDZ