webskitrader w realu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

To transakcje jakie zostały wykonane do tej pory we wrześniu:
2017_09_11 transakcja GOLD.png
2017_09_07 transakcja CORN.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

2017_09_13 transakcja AUDUSD.png
2017_09_06 transakcja NATGAS.png
Tyle na tą chwilę.
Wprowadziłem modyfikację Planu.
Przesuwam SL początkowy na BEP gdy cena "odjedzie" na znaczną odległość.
Za "znaczną odległość" przyjąłem każdą odległość powyżej R:R = 1:1
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

jackub pisze:Na podstawie tej tabelki zrobiłem poszukiwanie możliwych wyników jakie po te 38 trejdów mogłyby wygenerować..
Ponieważ posługuję się modelem uproszczonym (nie jestem aż taki mądry aby umieć dokonać kompletnej analizy MC)
Wyniki mogą znacznie odbiegać od pełnej analizy jednak warto chyba na nie spojrzeć i zastanowic się ....
Załozyłem zaangażowanie 1% w każdy trade;
Wyliczyłem średni RR - 2,91;
Kapitał początkowy 3000
Zadaję sobie sprawę, że 38 tradow to strasznie mała baza do tego typu wyliczeń( czasokres), ale ze względu na niski win ratio i tak odsłoni nieco prawdy o tym co się może wydarzyć i w jakim zakresie....

Ponieważ liczba możliwych wyników jest ogromna, szukałem takiego możliwie przejrzystego wykresu który pokazywałby skrajne dość sytuacje a więc jak tutaj sytuacja o 34 pod rząd stratnych trejdach i 8 zyskownych pod rząd. Gorszych/lepszych warunków granicznych nie udało mi się złapać ale myślę że nie ma to znaczenia dla wniosków końcowych.
Co możemy wywnioskować z tej analizy.
1. Nie zmieniając niczego w swojej strategii, jedynym faktorem jaki zadecyduje o zyskowności będzie twoje szczęście, po prostu fart.... absolutnie nieodzowny element spekulacji. Sama metodologia w postaci jakiej używasz nie stawrza szansy na uzyskanie jakiejkolwiek przewagi.
2. Jeżeli powyższe przyjmiemy za prawdę należałoby poczynić ruchy które spowodowałyby pozytywne zmiany w :
a) lepszym stosunku wygranych do straconych
b) większym średnim R:R
Najlepiej oczywiście dokonać takich zmian aby obydwa elementy uległy poprawie. Z grubsza rzecz biorąc gra z trendem na wyższej ramie czasowej, omijanie pułapek w postaci zagrań w obszary wsparcia czy oporu z wyższych ram czasowych, analiza zastosowania i użyteczności SL=BE to trzy elementy o charakterze odfiltrowania potencjalnych słabych setupów. Oczywiście można porobić takie badania na historycznych wykresach (mówiłeś że coś badasz) i rozjaśnić sobie trochę sytuację.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za twój dziennik.
Bardzo dziękuję za Twoją analizę. Rzeczywiście, z matematycznego punktu widzenia mój Plan nie ma żadnej przewagi i wynik końcowy uzależniony jest od farta.

...ale...

Przede wszystkim bazuję na (ja to nazywam) pseudo-genezie powstania Inside Bara. Każdy wie jak wygląda IB. Gdy zostaje narysowany na rynku, wtedy uznaję, że rynek czeka na coś nie mając siły na to, aby wypchnąć cenę poza cień poprzedniego bara.
Wtedy też ewidentnie zostało mniej pieniędzy zainwestowane, czyli więcej zostało u inwestorów.
Następnego dnia często te dodatkowe środki i idące za tym dodatkowe zlecenia mogą spowodować większy niż zwykle "wyrzut" ceny w którąś ze stron.

To oczywiście moja teoria. Jest w niej wiele niedopowiedzeń i przypuszczeń.
Ale opisując to chciałem pokazać, że bazuję tym Planem na emocjach panujących na rynku. Skoro inwestorzy czekają przy IB to jak zostanie ruszona któraś końcówka to reszta się podlącza i cena odjeżdźa.
Może to i naciągane, ale trzymam się tego. Tylko to mi pozostało.

Co do sugerowanych przez Ciebie modyfikacji, to na razie wprowadziłem przesunięcie SL na BEP.
Te dotyczące IB na poziomach wsparcia i oporu muszę potestować, ale też ciekawe zagadnienie.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

jackub

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Łebski, miło cię widzieć, obawiałem się że wymiękłeś, ale na szczęście się myliłem....!!! :d
Kiedyś studiowałem DIBS na FF i Petera Crowns'a .... jest ma ogrywanie IB ale na H1... wejścia filtrowane są w taki sposób że jak IB powstawało powyżej dziennego poziomu otwarcia to brano tylko longi i odwrotnie...
Grając dzienne IB można podobnie zastosować tygodniowy poziom otwarcia i miejsce gdzie IB się zdarza i wchodzić w pozycję odpowiednio.
W ogóle brałbym IB tylko kontynuacje trendu, dzienne IB jako kontynuacja trendu tygodniowego i miesięcznego.
Jeżeli dzienne IB przeżyłoby dzien następny to robiłbym BE i trzymał aż trend tygodniowy ulegnia wyraźnemu osłabieniu albo cena wróci do BE .... ale podstawą byłby trend miesięczny i tygodniowy ....
ale to tak mi po głowie latają takie myśli....
Powodzenia

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Wyniki na forum.png
To ciężki okres tego Planu dla mnie. Kolejny miesiąc zakończony ze stratą.
Co prawda na wszystko jestem "teoretycznie" przygotowany.
Teoretycznie, ponieważ wiadomo, że chciałoby się zarabiać i psychiki nie wyłączę.
Ale zgodnie z początkowymi założeniami będę trzymał się tego Planu do końca roku.

Potem decyzja co dalej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

jackub

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Łebski... sprawdź skrzynkę z PW 8)

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Przyczynę klęski wrześniowej widać na wykresie aud/usd. Gdy forex się do Ciebie uśmiechnie :D , to Ty też się do niego uśmiechnij :D . Dostałeś ponad 150 pipsów było brać. Ta metoda nie widzi trendu, kupujesz ib i liczysz, że pociągnie jeszcze 3 miesiące, a nie widzisz że on ciągnie już pięć miesięcy w do góry. Ale pociesz się, jesteś lata świetlne przed rookiem.

11:50 prorok czy co? :shock: ale się rookie wykopyrtnął. :lol:
Obrazek

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Myślisz że jestem takim ułomem że nie potrafie składać zleceń na pinbarach D1. webski traci tak samo jak ja, a taką dysypline też potrafie utrzymać jak on tzn grać pinbary na D1 wg jego planu. Jego metoda też nie przynosi mu profitów więc jedyne co może różnić to konsekwencja w stosowaniu zasad, ale też potrafie robić to co on . Webskitreder jest dokładnie w tym samym miejscu co ja - nie zarabia, tylko traci...

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Przy transakcji BOSSA naliczyła dwukrotnie punkty SWAP (przy danych wstępnych i ostatecznych). Dzień później przysłali wiadomość na skrzynkę pocztową platformy oraz wprowadzili korektę na rachunku inwestycyjnym.

Sami... tak sobie jakby nigdy nic...

Taka sobie ciekawostka przyrodnicza.

Jednak z drugiej strony nie zdawałem sobie sprawy, że Market Maker ma aż tak duże możliwości ingerencji. Za pewne taką wiadomość otrzymali wszyscy, którzy mieli w tym czasie otwarte pozycje u nich na ropie.
A jeśli tak, to pewnie mają możliwość ingerencji w poszczególne rachunki.

Słyszałem o tym, że rachunki są obserwowane i te "zyskowne" są na zupełnie innych serwerach niż te, które przynoszą straty brokerowi.
Ale żeby aż tak na beszczela ingerować?!

To zdarzenie znacznie przyspieszyło moją "przeprowadzę" z rachunkiem do Interactive Brokers.
2017_10_20 transakcja OIL.png
Wiadomość od BOSSA - błędne naliczenie SWAP.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:


ODPOWIEDZ