Walka z samym sobą - powrót do początku.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
MohSETH
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 24 sie 2005, 22:38

Nieprzeczytany post autor: MohSETH »

Kiedyś chciałem poczytać coś o piramidowaniu konkretnie napisana, ale nic nie znalazłem.

Chciałbym też kupić ebook FxLamera. wiecie gdzie?
admkowal musiał bym przejść na mikro loty by się nie stresować. Wtedy aspekt zarabiania na Forex traci sens.
Lepiej nie zarobić niż stracić. Graj zawsze z trendem.

Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

wejdz na strone fxlammera w stopce ją ma :P
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

MohSETH pisze:Kiedyś chciałem poczytać coś o piramidowaniu konkretnie napisana, ale nic nie znalazłem.

Chciałbym też kupić ebook FxLamera. wiecie gdzie?
admkowal musiał bym przejść na mikro loty by się nie stresować. Wtedy aspekt zarabiania na Forex traci sens.
No fakt za dużo informacji na temat piramidowania nie ma. Chyba musiałbym napisać o tym książkę. Podstawowe info dotyczące sposobów w kwestii technicznej i tak znajdziesz w necie. O wiele ważniejsza jest praktyka, bo samo piramidowanie to dobieranie pozycji z zysku już istniejącej w celu długoterminowego trwania w trendzie. W skrócie wychwycenie długiego pionowego ruchu bez korekt i zamknięcie pozycji po przecięciu trendu a jak dojdziesz do wprawy to na extremum aktualnej ceny nie historycznej.
W sumie to ja nauczyłem kilku znajomych piramidowania, były sytuacje, że całkowity laik po tygodniu z moją małą pomocą (sygnał otwarcia pierwszej pozycji w piramidzie) pomnożył kilka razy konto i z początkowych pozycji 0.1 lota doszedł do 3.5 i chciał więcej. Ja mówiłem, że już trzeba zamknąć, ale on miał ochotę na więcej. Skończyło się to tak, że z 2k zrobił w najwyższym punkcie 13k a zamknął na 6k. Potem nie wiem co zrobił, bo nie miałem z nim kontaktu. Jednak beze mnie praktycznie wszyscy nie dali rady, bo otwierali pozycję losowo i często zanim doszło do sytuacji dobrej do piramidowania to albo likwidowali za szybko piramidę albo wchodzili zbyt późno zaraz przed przecięciem tempa trendu. Po tych doświadczeniach przestałem w ogóle wyjaśniać zasady piramidowania z powyższego względu, ale też dlatego, bo ludzie są naprawdę dziwni w kwestii zarabiania na FX i nie rozumiem podejścia niektórych. Sam jestem trochę narwany i skłonny do ryzyka, ale cenię racjonalność działań a niektórzy jakby zapominają się i sami ładują się w kłopoty.
Co do czystego PA to uważam, że może być skuteczne, ale w rękach nowicjusza to prosta gra losowa tylko pokazująca setupy dla pozycji a rynek i tak zrobi swoje. Trzeba zrobić mocną selekcję i odsiać to co daje niski zysk przy dużym ryzyku. A jak nie potrafi się tego stwierdzić to nie ma czego szukać na FX.
Mi podoba się jak rynek ma równą zmienność cały czas i są dość długie trendy, gdzie sygnałem do otwarcia pozycji są tylko pierwsze świeczki wzrostowe/ spadkowe po serii przeciwnych świeczek. Konsolę traktuję jako całkowitą losowość, bo duży gracz może potrząsnąć rynkiem o 30 pipsów w każdej chwili.
Tyle od mnie.

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

MohSETH pisze:admkowal musiał bym przejść na mikro loty by się nie stresować. Wtedy aspekt zarabiania na Forex traci sens.
Dwie bardzo ważne rzeczy to: zaufanie do systemu i konsekwencja w wykonywaniu planu. Zobacz że sam sobie tworzysz problemy. Nie osiągniesz nawet najmniejszych regularnych zysków jeżeli tych dwóch powyższych punktów nie będziesz miał opanowanych. A jak je opanować. Zaufanie do systemu możesz potestować na historii i na demo. Zauważysz że będziesz tracił i zyskiwał. Zakładam, że warunki wejścia masz opanowane i Twój system jest w dłuższym okresie profitujący więc musisz mieć świadomość że będą chwile gdzie będziesz tracił kilka razy pod rząd. Ale jeśli wtedy zaczniesz łamać zasady to Twója strategia traci sens. Zmienisz pozycję raz, potem drugi aż w końcu zaufanie do systemu będzie zerowe a Ty będziesz chciał nadrabiać jego usterki zwiększaniem pozycji.

Co do piramidowania. Nie wiem czy zrozumiałem ale jeśli chcesz uśredniać stratne pozycje to odradzam to (łagodnie mówiąc). Lepiej grać odwrotnie, Po zabezpieczeniu pozycji ,która jest aktualnie załóżmy na 20 pips, na BE (0) możesz spróbować dołożyć kolejna jeśli widzisz potencjał ruchu. W ten sposób ryzyko masz to samo a zysk może być dużo większy.
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

MohSETH
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 24 sie 2005, 22:38

Nieprzeczytany post autor: MohSETH »

Panowie dzięki za rady. Pykam sobie powoli, ale jest dobrze... Konto rośnie i nie myślę 24h o Forexie. Mogę się skupić na innych rzeczach. Oczywiście szlag mnie trafia jak mój SL jest uderzony o 1 PIPsa, ale co zrobić. Na razie trzymam się MM 2% na transakcje. Nie zarabiam milionów, ale na skuter będzie za dwa m-ce, a później wpłacę większą sumę itd. Czasem pojawia się chęć pójścia Va banque, zwłaszcza gdy zarobię 60 PIPsów przy 5 Pipsach SL i zaczynam liczyć ile zarobiłbym przy 2 lotach, ale staram się opanować.
Lepiej nie zarobić niż stracić. Graj zawsze z trendem.

ODPOWIEDZ