Walczyc ze swoja psycha?

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Walczyc ze swoja psycha?

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

Nieśmiertelny Trader pisze: Podoba Mi sie ta strategia i pierwszy gościu od 7 lat który Mi zaimponował. ;)
To tak jakby postawić tu gościa, który wygrał 6 w lotto tydzień temu i powiedzieć, ten gościu mi zaimponował. To zwykły fart, czy warty aby się zachwycać?
On tylko szkody robi ;) , ja miałem już ponad 100% w miesiąc i też pozazdrościłem i stwierdziłem, że poszaleje, i zjechałem na 20%. ;)
Cblondyn pisze: Otóż za przykład może służyć Buffet. Czytałem kiedyś z nim wywiad. Jego średni zysk z inwestycji wynosił 25-30% w rok. Po 30 latach inwestowania do jakich rozmiarów urósł kapitał to chyba juz każdy wie. I nie był mu potrzebny żaden lewar. A na procent składany nie ma wpływu gdzie inwestujemy a regularny wzrost kapitału chłopcze ;). Na tym polega bogacenie się i reinwestowanie zarobionych środków :). Podstawy ekonomi się również kłaniają ;)
I dlatego podoba mi się fx z lewarem 1/100 bo nie trzeba czekać 30 lat tylko można coś zarobić w 3 lata.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcifx
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 05 cze 2015, 10:40

Re: Walczyc ze swoja psycha?

Nieprzeczytany post autor: Marcifx »

Przy 1:100 nie trzeba czekac 30 lat tylko 3 miesiace i 18 dni. Cblondyn przeczytal Forbes i mysli ze wszytsko wie.

Nieśmiertelny Trader

Re: Walczyc ze swoja psycha?

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Ja przeczytałem to http://www.empik.com/inteligentny-inwes ... ,ksiazka-p

5 lat temu jak i 20 kilka innych tytulów plus mnóstwo artykułów i co z tego? Cblondyn pisze o jakichś legendach... jednej Osobie. Myślałem, że wymieni Siebie a tu dalej standardowa gadka :D Jeśli chodzi o używanie dźwigni i zapożyczanie się to o wiele lepszymi przykładami są nicolas darvas i jesse livermore (o zgrai z market wizards nie wspominając). Jak to się ima do procentu składanego z małego pieniążka? :) Ja słyszałem o powiedzeniu ''jak kraść to miliony'' :)

W 2014 skrupulatnie inwestowałem robiąc z 400zl 8500zl w 60 dni by finalnie dostać wpi.... :) pozniej robilem tak wiele razy... dlatego zdecydowanie bardziej podoba mi się sposób spontfx i z tego co widzę nie wygląda to jak wygrana w totka tylko wczoraj zrobił to ponownie, z 30 euro do 800 w dzien.

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Walczyc ze swoja psycha?

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

Ja kiedyś też tak robiłem, ale w dłuższym czasie okazało się, że ilość startów od nowa była większa kwotowo, niż wygrana raz na jakiś czas.
No ale jak ktoś zaczyna powiedzmy 10 razy od 30EUR a wchodzi mu 800EUR z 30EUR częściej jak raz na 25 razy to juz coś tam się opłaca, podkreślam - coś tam sie opłaca. Ale jak z 30 do 800 raz na 6 razy to juz coś.
Obrazek
Obrazek

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Walczyc ze swoja psycha?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

To życze Panowie powodzenia. Ale na koniec jeszcze dodam. Każdy większy zysk pociąga za sobą większe ryzyko. Tak było, jest i będzie zawsze. Od czasu gdy moje "ambicje" zarobkowe się zmniejszyły do kilku % w miesiąc śpie duuużo spokojniej. A procent składany dotyczy każdej kwoty bez wyjątku.
I widze pewną zależność. Ktoś kto zakłada konto z kwotą 100-1000 pln właśnie liczy na te setki % w miesiąc bo tylko w ten sposób ma szanse jakąś sensowną kwote zarobić ;)
Inne oczekiwania ma ktoś dysponujący depozytem liczącym w dziesiątki czy setki tysięcy PLN. No cóż
Jak widać milionerem w szybkim czasie chce zostać każdy ;)

Nieśmiertelny Trader

Re: Walczyc ze swoja psycha?

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Zarabianie long term a inwestowanie long term to dwie różne sprawy. Wpłacam 30k, zajmuję pozycję na kablu za 0,30 lota i czekam 2 lata ;)

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Walczyc ze swoja psycha?

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Nieśmiertelny Trader pisze:Zarabianie long term a inwestowanie long term to dwie różne sprawy. Wpłacam 30k, zajmuję pozycję na kablu za 0,30 lota i czekam 2 lata ;)
hehe zeby po 2 latach zaliczyc SL bo kierunek byl zle obrany :)

Nieśmiertelny Trader

Re: Walczyc ze swoja psycha?

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

irmentruda pisze:
Nieśmiertelny Trader pisze:Zarabianie long term a inwestowanie long term to dwie różne sprawy. Wpłacam 30k, zajmuję pozycję na kablu za 0,30 lota i czekam 2 lata ;)
hehe zeby po 2 latach zaliczyc SL bo kierunek byl zle obrany :)
Dlatego fx nie jest do takiego inwestowania, bo waluty za słabo się ruszają, podobnie jak złoto. Chyba ze obraca się miliardami jak to robią np banki i korpo. Inwestując w ten sposób wybieram akcje.

Co do kabla to jeszcze z jeden rok spadkow :D na świecach rocznych po 4 spadkowych jest zmiana trendu. ;)

Awatar użytkownika
Marcifx
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 05 cze 2015, 10:40

Re: Walczyc ze swoja psycha?

Nieprzeczytany post autor: Marcifx »

Cblondyn pisze:To życze Panowie powodzenia. Ale na koniec jeszcze dodam. Każdy większy zysk pociąga za sobą większe ryzyko. Tak było, jest i będzie zawsze. Od czasu gdy moje "ambicje" zarobkowe się zmniejszyły do kilku % w miesiąc śpie duuużo spokojniej. A procent składany dotyczy każdej kwoty bez wyjątku.
I widze pewną zależność. Ktoś kto zakłada konto z kwotą 100-1000 pln właśnie liczy na te setki % w miesiąc bo tylko w ten sposób ma szanse jakąś sensowną kwote zarobić ;)
Inne oczekiwania ma ktoś dysponujący depozytem liczącym w dziesiątki czy setki tysięcy PLN. No cóż
Jak widać milionerem w szybkim czasie chce zostać każdy ;)
Jak ktos ma setki tysiecy zł i gra na Forex to jest.... niemadry delikatnie mówiąc

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Walczyc ze swoja psycha?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Marcifx pisze:
Cblondyn pisze:To życze Panowie powodzenia. Ale na koniec jeszcze dodam. Każdy większy zysk pociąga za sobą większe ryzyko. Tak było, jest i będzie zawsze. Od czasu gdy moje "ambicje" zarobkowe się zmniejszyły do kilku % w miesiąc śpie duuużo spokojniej. A procent składany dotyczy każdej kwoty bez wyjątku.
I widze pewną zależność. Ktoś kto zakłada konto z kwotą 100-1000 pln właśnie liczy na te setki % w miesiąc bo tylko w ten sposób ma szanse jakąś sensowną kwote zarobić ;)
Inne oczekiwania ma ktoś dysponujący depozytem liczącym w dziesiątki czy setki tysięcy PLN. No cóż
Jak widać milionerem w szybkim czasie chce zostać każdy ;)
Jak ktos ma setki tysiecy zł i gra na Forex to jest.... niemadry delikatnie mówiąc
Niemądre rzeczy to Ty piszesz kolego :). A kto ci karze mocno lewarować depozyt grając na forex? Podobnie instrumenty jak CFD? Gdyby nie lewar to rynek walutowy byłby najbezpieczniejszym instrumentem na świecie ;)

ODPOWIEDZ