W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

kacper173 pisze:
01 lis 2020, 17:40
Na koncie demo bez emocji, idę na konto real i panikuję. Raz całkowicie odszedłem od strategii i chciałem się odegrać, stawiałem za max loty i 600 zł w 5 min poszło... Tak jak w radio TJS mówili musisz być albo psychopatą albo bierzesz leki od psychiatry. Tego się nie da wyćwiczyć.
A stać cię na to, żeby lekką ręką wydać 600 pln i zaraz tę kwotę uzupełnić?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

kacper173 pisze:
01 lis 2020, 17:40
Na koncie demo bez emocji, idę na konto real i panikuję. Raz całkowicie odszedłem od strategii i chciałem się odegrać, stawiałem za max loty i 600 zł w 5 min poszło... Tak jak w radio TJS mówili musisz być albo psychopatą albo bierzesz leki od psychiatry. Tego się nie da wyćwiczyć.
Skoro panikujesz to znaczy, że przesadzasz z wielkością pozycji, możesz grać taką pozycją, której strata nie zaboli. Przeczytaj co napisał Tazz kilka postów wyżej
Tazz pisze:
19 lis 2019, 22:09
Witam wszystkich. U mnie najlepiej poskutkowało swego czasu zmiana metody na tzw "małą łyżeczkę" i trzymanie się reguł SL i TP bez żadnego naciągania typu "a może zaraz odbije to jeszcze kilka pipsów poczekam. Wiadomo że ciężko z początku grać małymi transakcjami bo przecież każdy z Nas od razu chce być milionerem i liczymy na złoty strzał bo przecież akurat teraz Nam się uda😉
W żadnym przypadku nie wolno się odgrywać, jak jesteś w emocjach to prawdopodobieństwo błędu jest bardzo wysokie.

ODPOWIEDZ