W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
CarlosFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 27 sty 2016, 08:49

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: CarlosFX »

Na stres najlepiej zmniejszać lewar aż stres zejdzie i zwiekszać stopniowo.

tolits

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: tolits »

Glowna przyczyna stresu jest otwieranie za duzej pozycji w stosunku do depozytu,mala pozycja ,tj wg mnie do 10% kapitalu nie powoduje wiekszego stresu.

jackub

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: jackub »

tolits pisze:Glowna przyczyna stresu jest otwieranie za duzej pozycji w stosunku do depozytu,mala pozycja ,tj wg mnie do 10% kapitalu nie powoduje większego stresu.
Mówisz poważnie? czy robisz sobie bekę?

Jader
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2016, 14:02

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Jader »

dla mnie na początku to była nauka i grałam naprawdę małymi środkami, tak aby obserwować, chłonąć i się edukować i z czasem wiecej kasy i więcej wiedzy. Dało radę stres przy wiedzy ogarnąć

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

stres czyli strach wynika z myslenia tylko i wylaczenie o przyszlosci przestan o niej myslec czy zarobisz czy stracisz jak wejdziesz w pozycje i badz tu i teraz zawsze :D
przeszlosc i przyszlosc to iluzja tylko teraz jest realne
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

Dokładnie

Precyzując... przeszłość jest historią, na którą wpływu nie mamy... przyszłości nie znamy,na nią mamy minimalnie większy wpływ, jest iluzją w naszym mózgu i przekonaniach jakie chcemy aby zaistniały.

Liczy się tu i teraz. Nie licz zysków ani strat codziennie 10 razy...nic to nie da.
Nie zastanawiaj się pół niedzieli dlaczego nie zarobiłem w poprzednim tygodniu lub tak mało. Zastanów się co poprawić, co należy zrobić by wyniki były lepsze.Zastanawiać się nad przyczyną nie skutkiem.
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Z mojego doświadczenia (w sumie to bardzo wielu doświadczeń) wynika, że najmniej bolesną metodą na wyrobienie w sobie poczucia bezpieczeństwa jest stopniowe rozszerzanie indywidualnej strefy komfortu.

Brzmi zawile, ale jest proste. Teoretycznie polega na tym, żeby po mału wychodzić ze swojej strefy komfortu przyzwyczajając się do bycia poza nią.
To sprawi, że po pewnym czasie miejsce dla nas niekomfortowe stanie się na tyle znanym, że wejdzie w naszą strefę komfortu. Czyli strefa komfortu się poszerzy.

Tyle teorii. Co z praktyką?

Mi szalenie przeszkadzało, że muszę robić rzeczy na które nie mam ochoty, albo których się boję. Taką rzeczą w moim przypadku, było ponowne wejście na rynek realnymi pieniędzmi po wcześniejszej stracie. po prostu bałem się kolejnej straty.
Ale trzeba było się przemóc, bo przecież nie po to tyrałem, żeby resztę życia grać na demo.

U mnie sprawdziło się najpierw wejście dosłownie jednym mikrolotem na rynek. Po pewnym czasie takiej gry zwiększyłem tą wartość do dwóch mikrolotów. Gdy ponownie poczułem się komfortowo z takim ryzykiem - dociągnąłem ryzyko do założeń swojego Planu Inwestycyjnego.

Łatwo nie było, ale do tej pory handluję w ten sposób, bo udało mi się rozciągnąć na ten aspekt moją strefę komfortu. Pozdrawiam i życzę powodzenia
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

Trepifajksel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 20 wrz 2006, 22:56

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Trepifajksel »

Witam,
Kiedys mialem rowniez problem radzenia sobie ze stresem. Pomoglo dopiero wycofanie sie z duzych pozycji typu 0,5 lota. Zaczalem jeszcze raz od 0.01, potem 0.02 itd. Pieniedzy z z tego nie bylo ale poukladalo mi sie w glowie. To naprawde dobry pomysl. Lewar tutaj nie ma nic do gadania. Lewar w najwiekszym skrocie to sposob pozyczania nam pieniedzy przez brokera. Ty masz grac a taki sposob zeby nie potrzebowac brokera, ktory bedzie ci pozyczal kase na korzystnych warunkach. Wysokie lewary to zwykla sciema. Broker zacheca cie do grania duzymi pozycjami. Kilka potkniec pod rzad spowoduje wypadniecie z rynku. Jesli grasz malymi/rozsadnymi pozycjami w stosunku do swojego kapitalu to wogole nie zwracaj uwagi na lewar. Oczywiscie na rynku Forex nie obejdzie bez lewaru. Bo jesli lewar bedzie 1:1 to handlujac 1 lotem bedziesz musial sam wylozyc np. 100 000 zielonych. Tak wiec jesli zamierzasz grac rozsadnie to jest to naprawde wszystko jedno czy masz 1:100 czy 1:500. W przypadku wygranej lub porazki i tak zarabiasz lut tracisz tyle samo.
Male pozycje plus realne oczekiwania to klucz to czerpania przyjemnosci z FX i uwolnienie sie od stresu. Potem mozesz sobie stopniowo zwiekszac. Oczywiscie potrzeba rozsadnego podejscia do tematu. Jezeli zamierzasz zaczynac od 0.01 i konczysz na 1 locie w ciagu tygodnia to oczywiscie nie ma to najmniejszego sensu. Taki proces zajmuje rok moze dwa.
Pozdrawiam

Grzegorzfxbiz
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 27 paź 2017, 21:57

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Grzegorzfxbiz »

Czesc, dzieki za fajne wskazowki, jestem nowy na gieldzie i zawsze taka wiedza sie przyda. Grzegorz

julson44
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2018, 09:07

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: julson44 »

Jakkolwiek banalnie by to nie zabrzmiało - naprawdę pomaga skupienie się na byciu tu i teraz. Jeżeli ktoś chce zaawansowanych metod to polecam pomedytować. I tyczy się to każdej dziedziny życia, nie tylko inwestycji. Oczywiście nie polecam skakać na głęboką wodę, gdy nie ma się doświadczenia, gdyż w takim wypadku człowiek, prędzej czy później, skończy na minusie. Chłodna głowa to klucz do wszystkiego. ;)

ODPOWIEDZ