W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Erykos
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: 19 lis 2011, 11:17

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Erykos »

To może Brunet wieczorową porą? ;)

Snake11
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 23 paź 2013, 09:51

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Snake11 »

Po paru miesiącach obecności na koncie rzeczywistym na Forexie naszła mnie taka refleksja, że stres jest uzależniony w największym stopniu od wielkości pozycji i stosunku do depozytu.
Moim zdaniem, jeżeli odpowiednio dopasujesz wielkość pozycji jaką grasz, oraz wygospodarujesz pieniądze, z którymi nie będzie jakoś mocno związany, to stres w ogóle nie występuje, lub występuje w stopniu bardzo nieznacznym.
Osobiście nie przypominam sobie sytuacji żebym kiedykolwiek się stresował inwestowaniem na Forexie. Stopniowo podnoszę sobie poprzeczkę, jednocześnie przyzwyczajając się do ponoszonego ryzyka.

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Stres jest w pewnym stopniu potrzebny by trzymać chciwość w ryzach. Nadmiar chciwości może prowadzić do podejmowania nadmiernego ryzyka i w efekcie do stresu (nadmiernego?).

Awatar użytkownika
Mat2314
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 13 paź 2014, 21:26

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Mat2314 »

Witam,

pierwszy post na forum, acz to ukradkiem przeglądam już nieco dłużej ;)

Mam problem ze stresem. Pewnie nic nowego, ale zadaję sobie pytanie, jak mam sobie z tym poradzić? Przegrywam ze sobą tylko i wyłącznie. Brak jaj, powiedzmy szczerze...

Walutami interesuje się od roku, mam doświadczenie z demem, ale jak przyszło do realnego rachunku zaczęły się problemy. Na tym ledwo 3 tygodnie siedzę, ale co mnie niezmiernie frustruje, to fakt, gdy jednocześnie prowadzę nadal demówkę i normalne konto to wyniki, jak łatwo domyśleć, diametralnie różne za ten sam okres. W demie ok 6-7 tysięcy na plusie (ciężko powiedzieć ile dokładnie, bo puszczam szereg transakcji od czapy, by coś sprawdzić, wypróbować nową parę, itd). Na normalnym minus tysiąc, choć progres jest, bo I tydzień to ok 650 zł straty, II tydzień 300, ten 50 zł.
Żeby było zabawniej, jakoś bardziej mnie boli te 50 zł, niż 650 ;D Może to kwestia tego, że zbliża się do dolnej granicy na forex.

Analiza mówi jedno. Na normalnym rachunku opanowałem tendencję do idiotycznych ruchów, jestem bardziej cierpliwy i mniej pochopny do wchodzenia, ale jedno poważne ALE. Nie realizuję strategii, które układam. Podam przykłady z dzisiaj:
- wczoraj ok 23:30 miałem wejść w skę na AUD/USD i trzymać do ok 0,871
- miałem wejść w edka, l jak był po 1,27 i trzymac do 1,275
- po wypowiedzi Bullarda w tv koło 16:30 miałem znów wejść w edka i trzymac do 1,28

Zrealizowane na demie. Na realnym, znalazłem szereg wymówek by lepiej nie wchodzić. A co zrobiłem?
- wlazłem pod wieczór po 1,28150, trochę pobujało, pękłem i wyszedłem ze stratą 40 gr; 15 min później osiągnęło zakładny tp ze zlecenia tj, 1,2838; co jak co, ale te ok 70 zł by mnie zadowoliło

Przykładów tego typu jest więcej z dni ostatnich. Praktycznie co noc przed snem chciałem wchodzić w s albo l kangura, sprawdziły się moje wszystkie prognozy z tego tygodnia. Oczywiście realizowane tylko na demie. Na realnym jak już to się gapię, gapię, jak idzie wg założeń i wchodze przy górce/dołku...

Nie wiem, co z tym robić. Na pewno mój stan emocjonalny nakazuje się wstrzymać i poczekać. Wstępne założenia są, edek aż zachęca do kupowania w określonych momentach, gdy się słyszy, że nawet jastrzębie przebąkują o QE4 / przetrzymaniu jeszcze obecnego, ale pewnie będzie jak zwykle. Brak jaj...

No chyba, że to typowe problemy nowicjusza. Może ktoś się refleksją podzieli.

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

Pewność siebie przyjdzie z doświadczeniem i praktyką jednego i tego samego systemu :)
Wiesz że chłopaki na rynku mogą zrobić niemal wszystko, dlatego nie ma się co przejmować
pojedynczymi wtopami, każde jedno zagranie ma z reguły 50% szans na powodzenie
i tyle samo szans na porażkę.
Twoim zadaniem jest wypracowanie takiej przewagi która statystycznie daje Ci przewagę,
w sk lub rr. Jeśli pykasz bez systemu to tracisz tylko czas.
Użyj tego co masz i zrób co możesz, im mniej zmian tym lepiej, z kwiatka na kwiatek można
skakać bez końca, tak naprawdę stojąc w miejscu. Trading nie jest pracą dla każdego.

Pozdrawiam,
Leo
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

nie przesadzaj z ryzykiem...to po pierwsze... jeżeli inwestujesz( ryzykujesz - spekulujesz) 1 czy 2 % swojego kapitalu.. .to stres nie powinien być duzy nawet jeśli masz na rachunku 100.000zł... jeżeli inwestujesz pow.5% stres jest i nie da się go ukryś... ale najlepiej od razu w chwili zawierania pozycji pożegnać się częścią kapitału jaki jesteś w stanie stracić na jednego treida
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 499
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

1 czy 2 % swojego kapitalu.. .to stres nie powinien być duzy nawet jeśli masz na rachunku 100.000zł...
sprawa nie jest tak prosta. Co jak będzie takich 2%towych strat 10-15 pod rząd? To już jest ubytek 20-30% na kapitale. Serie stratnych pozycji mogą być bardzo stresujące... nawet bardziej niż jedna wielka strata.

Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

zgadza się...to już poruszamy kolejne kwestie... cykliczności naszych sukcesów w odniesieniu do stanu rachunku skuteczności zawieranych transkacji. a tak poważnie mieliście 15 przegranych pod rząd ? bo ja na tyle lat nie miałem serii większej jak 5 pod rząd do tyłu
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 499
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

pytanie jest takie czy "straty pod rząd" traktować dosłownie czy nie...
Bo np. 5 strat, później 1 niewielka wygrana i następnie zwów 5 strat to tak naprawdę można traktować jak 10 strat "pod rząd". Wielkiej różnicy to nie robi.

Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

Zgadza się to jest myślę indywidualna interpretacja każdego trade a dla mnie pozycja zamknięta na be to i sukces i częściowa porażka. Sukces bo nie ma straty i jest jakiś zysk lekki nie dosyć bo jednak do planowanego r/r daleko
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

ODPOWIEDZ