W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Baton »

O ciekawych sposobach radzenia sobie ze stresem można dowiedzieć się z najnowszego filmu M.Scorsese - Wilk z Wall Street ... i nie jest to sport, dieta i ziółka ;-)

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Ja mogę napisać to co w mojej stopce:

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Wtedy naprawdę poziom stresu staje się mniejszy - znacznie mniejszy. Druga sprawa - stres wynika ze strachu przed tym co będzie.

Oczywiście nikt nie wie jak zachowa się cena ale... Ty możesz wiedzieć jak zachowasz się w przypadku takiego a nie innego zachowania ceny. Czyli np. wchodzisz w L za 1.5 lota i wiesz, że jeśli cena zacznie iść nie tam gdzie trzeba to Ty zachowasz się tak a nie inaczej.

Po prostu masz plan na każdą sytuację rynkową. Ja mam wszystko ustawione w procedurach - osobne do przygotowania do wejścia, inne do wejścia, inne do wyjścia, jeszcze inne do robienia podsumowania trad'ów.

Tutaj jest jak na wojnie - każda armia ma jakieś plany na różne scenariusze wydarzeń. Tak samo trzeba robić na Forex. Inaczej zginiesz.

Nie może być tak, że wchodzisz w trade i dopiero się modlisz, żeby poszło w profit. Musisz wszystko mieć rozplanowane. Wtedy tylko wykonujesz kolejny punkty procedury i stres znika bowiem wiesz, że masz plan. Oczywiście zawsze wiesz jaki będzie Twój następny krok - ale wiesz, że np. jeśli cena idzie tu i tu to masz taką procedurę. Natomiast jeśli idzie inaczej to masz inna procedurę.

I tak w kółko - ruch ceny - Twoja reakcja.....

pozdrawiam Marcin 8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Jasna sprawa. Jak się nie wie co się robi i wchodzi się w ciemno to każdego stres zżera. Trzeba mieć zaufanie do własnego systemu, ale jak tu mieć zaufanie i nabrać pewności siebie jeżeli się nie przeprowadziło odpowiednich testów...?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Doskonale od tym wiem - najpierw trzeba tego zaufania nabrać poprzez testy - najpierw na demo. Ja jestem zwolennikiem tłuczenia demo do oporu - jak już jesteś pewny wszystkich zachowań i masz wypracowany system gry na demo to wtedy dopiero zaczynasz zabawę na koncie realnym. I tutaj po prostu robisz tak jak się nauczyłeś na demo. Jeśli na demo szło - i były to efekty wynikające z tego, że system jest dobry a nie z głupiego szczęścia to nie powinno być stresu na realu i powinny być także zadowalające efekty.

Ale to już jest temat na parę stron - jak do tego dochodzić - jak testować i jak opracowywać taki swój własny plan gry.
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Erykos
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: 19 lis 2011, 11:17

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Erykos »

klonmarcin pisze: Ale to już jest temat na parę stron - jak do tego dochodzić - jak testować i jak opracowywać taki swój własny plan gry.
Myślę, że mógłbyś dać dotyczące tego wskazówki w tym, czy w jakimś innym wątku o strategiach. Pomogło by to wielu osobom, zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym.

Radeeq
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2013, 21:27

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Radeeq »

bardzo dobry pomysł z procedurami. ważne aby nie zmieniać zachować i planu w trakcie transakcji :)

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Taki temat jest bardzo potrzebny. Zasady te przecież nie biorą się z powietrza. Wychodzą niejako podczas budowy systemu. Nie dość że nabierasz w ten sposób bezcenne doświadczenie to także wkładasz w to całą swoją osobowość. Może to zabrzmi trochę metafizycznie, ale w każdym systemie poza suchymi patternami tkwi dusza każdego tradera który go stworzył. Dlatego małpowania cudzego systemu zamiast się sprawdzać tylko wywołuje stres i frustrację. Dopóki każdy z nas nie stworzy od podstaw czegoś co będzie funkcjonowało według niego jaknajlepiej dopóty nie będziemy wiedzieć czego się spodziewać a to rzecz jasna wywołuje lęk .....

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Erykos pisze:
klonmarcin pisze: Ale to już jest temat na parę stron - jak do tego dochodzić - jak testować i jak opracowywać taki swój własny plan gry.
Myślę, że mógłbyś dać dotyczące tego wskazówki w tym, czy w jakimś innym wątku o strategiach. Pomogło by to wielu osobom, zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym.
Temat kontynuuję w moim dzienniku:

http://forex-nawigator.biz/forum/droga- ... ml#p640264

8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
P3rkoz
Gaduła
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: 23 sty 2014, 14:24

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: P3rkoz »

Wielu poleca demo aby radzić sobie ze stresem, ale ja się z tym nie zgodzę. W moim przypadku, na demo było 0 emocji, i potrafiłem wyciągać 100% w tydzień (konta demo nigdy nie wyzerowałem). Natomiast jak otworzyłem real, to było fatalnie, pociłem się jak prosiak z nerwów (było to nieco ponad miesiąc temu, na real jestem od 39 dni). Sytuacja była taka, że stres odbierał mi myślenie, i banalne zarabianie na demo, zamieniło się w koszmar.

W pierwszych dniach poleciało 40% depo, teraz jestem - 7% więc odrabiam. Na chwilę obecną nie czuję już stresu, a to zaledwie nieco ponad miesiąc. Po prostu wystawiając się na sytuacje stresową, ciągle tą samą, w końcu przestajemy się stresować.

Chyba najważniejsze to ustalić dzienny limit straty. Wtedy jestem psychicznie gotowy, że tyle mogę wtopić, i jak to się stanie, to daje sobie spokój choćby nie wiem co, i tego dnia już nie gram.

Glazu
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:42

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Glazu »

Każdy ma swój sposób i pewnie ile opinii tyle sposobów.
Wszystko może być czynnikiem stresującym wszystko zależy od umiejętności panowania na sobą, której można się nauczyć, jak też odpowiednie sposoby i strategie gry, które ograniczają stres, np: niskie loty, jeżeli czynnikiem stresującym jest utrata kapitału.
Mam kilka przez lata selekcjonowanych, najistotniejszych tomów opisujących całość nauki po przez praktykę aż do zysków, jeżeli ktoś chciałby zapraszam jar1965@go2.pl

ODPOWIEDZ