W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Janusz88
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2013, 11:35

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Janusz88 »

Forex wiąże się z dużymi emocjami. Proces zarządzania ryzykiem jest nieodłącznym elementem. Na prawdę stres może nas pogrążyć.. Jak mam gorszy dzień to po prostu odpuszczam sobie.. idę pobiegać lub na siłownie lub inny rodzaj odpoczynku i relaksu bo wtedy wszystko widzi się inaczej bądz nie widzi się nic..

Snake11
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 23 paź 2013, 09:51

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Snake11 »

A ja uważam, że trzeba doprowadzać do sytuacji, żeby tego stresu nie było w ogóle, albo żeby był w stopniu jak najmniejszym. Czyli inwestować na tyle, na ile pozwalają środki. Moim zdaniem dobrym stress-testem jest otwarcie transakcji i sprawdzenie, czy możemy spokojnie spać, nie myśląc o tym specjalnie. Jeśli możemy, to znaczy, że jesteśmy gotowi na grę na takim poziomie, jeśli nie możemy, to trzeba zmniejszyć zakres gry.

hornet35
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2013, 14:25

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: hornet35 »

jak dla mnie nie myśleć o pieniądzach ,ale o pipach. i wtedy nie patrzycie tak z emocjami. nie wiem, może komuś to zmniejszy.

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Trzeba dojrzeć. Ażeby dojrzeć, trzeba przejść swoje. Z pewnych rzeczy się wyrasta i proporcjonalnie do tego stres ustępuje....

Pozdrawiam

hornet35
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2013, 14:25

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: hornet35 »

można i tak, a jeśli ktoś już myśli o pieniądzach, to tak jak piszesz dojrzewanie i zbieranie doświadczenia, wtedy też można inaczej patrzeć na straty, które bierze się jako część systemu.

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Baton »

A mnie się wydaje że stres, emocje to najpoważniejszy problem i de facto tutaj większość doświadcza porażek...

Snake11
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 23 paź 2013, 09:51

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Snake11 »

Baton pisze:A mnie się wydaje że stres, emocje to najpoważniejszy problem i de facto tutaj większość doświadcza porażek...
No to niech inwestują tyle, żeby mogli spokojnie spać, a nie tyle, że ciągle myślą o tym, w którą stronę poszła świeczka.

agnes
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 16 sie 2013, 20:24

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: agnes »

pcamator pisze:Witam

Trzeba dojrzeć. Ażeby dojrzeć, trzeba przejść swoje. Z pewnych rzeczy się wyrasta i proporcjonalnie do tego stres ustępuje....

Pozdrawiam
Zgadzam się z tym, dojrzewanie to najważniejsza część, wiele osób pokonuje pewne etapy i rezygnuje, nie daje sobie rady z własnymi emocjami, przerastają ich. Myślę, że emocji nie da rady całkowicie wyeliminować jesteśmy ludźmi nie maszynami je po prostu należy zaakceptować, poznać i może nawet polubić. Z emocjami zmagamy się codziennie i jest dobrze, smutek, złość, strach na rynku nawet bywają pomocne żeby coś uzmysłowić ale właśnie- do tego trzeba dojrzeć a nie zachowywać się jak niemowlę i płakać bo nie dostało się mleczka. Straty niektórych mobilizują /nie mylić ze skłonnością do hazardu bo nie o tym chcę pisać/ do zrewidowania np. swojego stylu gry bo coś jest nie tak i pozostaniu na rynku, ale dla niektórych są destrukcyjne i odchodzą z rynku-mają takie prawo i całkiem możliwe że czynią najlepiej dla siebie tak postępując.

Najważniejszy aspekt to po prostu MM-zarządzanie kapitałem, gra dostosowanymi wielkościami pozycji w stosunku do kapitału, nie trzymanie pozycji bez stopów w nieskończoność /ja osobiście tak poległam i dało mi to wiele do myślenia-jednak był to potrzebny punkt zwrotny, który tylko dodał mi sił/

Na początku jest to trudne ale w miarę dojrzewania, uczenia się, obywania się z rynkiem zaczynamy również radzić sobie z własną psychiką.

Niestety Forex nie jest dla każdego tak jak nie każdy może być nauczycielem z powołania....Tak więc te wszystkie reklamy brokerów - jak to można zarobić w szybkim tempie można między bajki włożyć. Przed traderem jest masa pracy, pozyskiwanie wiedzy, walka ze sobą, z resztą to jest naprawdę konkretna i twarda szkoła życia, nie ma łatwo ale wydaje mi się że warto przez to wszystko przejść.
w co umysł może uwierzyć, to umysł może osiągnąć

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Baton »

Snake11 pisze:
Baton pisze:A mnie się wydaje że stres, emocje to najpoważniejszy problem i de facto tutaj większość doświadcza porażek...
No to niech inwestują tyle, żeby mogli spokojnie spać, a nie tyle, że ciągle myślą o tym, w którą stronę poszła świeczka.
To nie takie proste. Możesz zainwestować nieznaczącą kwotę, która nie ma dla Ciebie znaczenia, ale w pewnym momencie dojść może do sytuacji że z tej małej kwoty, zrobił się już pokaźny portfel, a Ty zwiększasz stawkę... wcześniej czy później stres się pojawi, no chyba że cały czas będzie to tylko zabawa o parę pln.

Erykos
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: 19 lis 2011, 11:17

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Erykos »

Bardzo ważne jest tu, czy forex jest naszym jedynym źródłem utrzymania, czy tylko hobby, sposób na dorobienie pieniędzy. Strata jest czymś jak najbardziej normalnym i oczywistym. Nie ma osób, którzy by tylko zyskiwali przez cały czas i nie trzeba się tych strat bardzo obawiać. Dobre MM i R:R powinno tutaj pomóc. Trzeba tak zarządzać pieniędzmi, aby przegrać np. 10 razy i nie naruszyć swojego konta w znaczący sposób. Ja wolę też grać na pipsy, a nie na pieniądze. Sport ( rower, bieganie, spacery ), dieta ( melisa albo żeń-szeń itp. ). I bardzo ważna jest pewność tego co się robi, czyli według sprawdzonych strategii.

ODPOWIEDZ