W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
zealot
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 11 sty 2013, 19:46

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: zealot »

Witam wszystkich. Bardzo dobry temat. Kolega Vegajk ma duzo racji. Dobra kondycja psychofizyczna to podstawa. Nie trejdujemy gdy mamy problemy osobiste/rodzinne, zyciowe cele nam sie wala, po trudnej sytuacji, gdy jestesmy rozchwiani emocjonalnie, po klotni z dziewczyna, etc.

Do tematu dodalbym takie czynniki zmniejszajace stres jak:
1) dywersyfikacja aktywow
2) dywersyfikacja dochodow
3) male ryzyko (transakcje stosunkowo male, duza skutecznosc)
4) duzy margines bledu (czlowiek jest omylny), zarowno w posiadanym marginie, jak i w naszych kalkulacjach

-- Dodano: 21 sty 2013, 12:10 --

PS. dodalbym jeszcze:
5) wylaczenie okna "terminal" w czasie, gdy nie modyfikujemy pozycji. Powinnismy grac rynek, a nie wlasne depo.. od tego drugiego jest MM .
PFSOFT Protrader. Kompleksowa, wielozadaniowa platforma tradingowa.

Janusz88
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2013, 11:35

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Janusz88 »

Stres jest to coś co towarzyszy nam w życiu codziennym i nie sposób tego ominąć, jeżeli chodzi o inwestycje to fakt jest on dużo większy. Ze stresem też mam ogromny problem… nie potrafię sobie z nim poradzić…. Zdaję sobie sprawę, że mogę się tylko z tym pogodzić, ale nie potrafię. Czasami w obawie przed przegraną rezygnuję.. mimo ze wszystko wskazuje na to (mam sygnały itp.), że transakcja będzie owocna. Pomocy!

eMisiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:34

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: eMisiek »

vegajk pisze:Bieganie przez cały rok 2-3 razy w tygodniu... basen raz w tygodniu, joga, boks lub rower i przestrzegać treningów konsekwentnie jak zasad FX i stres przejdzie ...bo ma ujście... :wink:
Z jednym zastrzeżeniem - ćwiczenia wysiłkowe podwyższają poziom stresu więc aby go "wypalić" najlepsze sa mało obciążające zajęcia typu jogging w trybie konwersacyjnym.
Badania traderów

Awatar użytkownika
vegajk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 14 lut 2009, 15:54

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: vegajk »

Nie do końca ...zależy od osoby ja sobie nie wyobrażam paradoksalnie "odpoczynku" bez biegania... doskonały reset dla umysłu... jednak podałem również jogę i basen do wyboru do koloru :wink:
It Depends

p_staszek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2007, 09:45

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: p_staszek »

A czy nie wydaje się wam że stresuje się tylko ten który nie wie co do końca robi lub którego decyzje są nieprzemyślane.

Awatar użytkownika
zealot
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 11 sty 2013, 19:46

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: zealot »

Nie wydaje nam sie.
PFSOFT Protrader. Kompleksowa, wielozadaniowa platforma tradingowa.

ScarFace
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 15 lut 2008, 15:45

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: ScarFace »

eMisiek pisze:
Z jednym zastrzeżeniem - ćwiczenia wysiłkowe podwyższają poziom stresu więc aby go "wypalić" najlepsze sa mało obciążające zajęcia typu jogging w trybie konwersacyjnym.
Nie do konca jest tak jak piszesz. Poziom kortyzolu podnosi sie znacznie po intensywnym wysiłku który trwa minimum 50-60 min. Przy krótkich sesjach 20-60min z pulsem nie przekraczajacym ~135 nie występuje ten efekt.

Awatar użytkownika
Mamczas
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 06 gru 2011, 10:41

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: Mamczas »

Mi pomaga muzyka?
Podczas tradingu słucham radia internetowego.
Raczej spokojna muzyka: klasyka, blues lub jazz tradycyjny
lub coś w tym stylu:
http://www.wifiradio-frontier.com/pls/pls31919.m3u

MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

Ja u siebie od jakiegos czasu zauwazylem poprawe nastroju emocjonalnego od momentu kiedy zaczalem do pracy chodzic na pieszo. Dziennie spacer w szybkim tempie 30min w jedna strone, daje czas na swobodne przemyslenia, dotlenia organizm i wymusza prace miesni, ktore podczas siedzacej pracy jaka wykonuje mialy szanse sie zastac w ostatnich latach. Do tego w miare regularnie co niedziela 2h pilki noznej z kumplami.

Odstawilem tez calkowicie piwo i okazyjnie dopuszczam inne trunki. Okazyjnie mam na mysli naprawde okazyjnie (zdarza mi sie pic raz na miesiac moze dwa). Do tego wazne jest jedzenie. O tym rzadko ktos wspomina, ale dieta i tryb spozywania posilkow jest istotnym elementem dla naszego organizmu. Bardzo wazne jest zeby w miare mozliwosci wprowadzic regularny tryb posilkow. Na szczescie praca mi ulatwia organizowanie sobie regularnego trybu zycia co w przypadku innych zawodow moze byc juz mniej latwe.
"Zanim zareagujesz - pomyśl, zanim wydasz - zarób, zanim sie poddasz - spróbuj." Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
ajot
Gaduła
Gaduła
Posty: 92
Rejestracja: 21 cze 2010, 17:44

Re: W jaki sposób sobie radzić ze stresem?

Nieprzeczytany post autor: ajot »

MajorGC pisze:... Dziennie spacer w szybkim tempie 30min w jedna strone, daje czas na swobodne przemyslenia, dotlenia organizm i wymusza prace miesni, ktore podczas siedzacej pracy jaka wykonuje mialy szanse sie zastac w ostatnich latach. Do tego w miare regularnie co niedziela 2h pilki noznej z kumplami.

Odstawilem tez calkowicie piwo i okazyjnie dopuszczam inne trunki. Okazyjnie mam na mysli naprawde okazyjnie (zdarza mi sie pic raz na miesiac moze dwa). Do tego wazne jest jedzenie. O tym rzadko ktos wspomina, ale dieta i tryb spozywania posilkow jest istotnym elementem dla naszego organizmu. Bardzo wazne jest zeby w miare mozliwosci wprowadzic regularny tryb posilkow.
bardzo dobrze Major napisane

Ruch i dieta (tu mam na myśli świadome jedzenie nie żadne ortodoksyjne diety :) ) i odrazu lepiej sie myśli i żyje.

ODPOWIEDZ