Własna działalność gospodarcza

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Seneszal26
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2009, 21:01

Własna działalność gospodarcza

Nieprzeczytany post autor: Seneszal26 »

Witam

Z uwagi na to, że prawdopodobnie na forum znajduje się wiele ciekawych osób, które prowadzą, prowadziły własną działalność gospodarczą mam pytanie.
Chciałem, aby było ono na tyle ogólne aby każdy mógł swobodnie napisać swoje przemyślenia oraz może podzielić się jakimiś wskazówkami .

Jakie byłby wasze początki biznesu i czy w ogóle opłaciło się ?
Nie podejmuj żadnych działań dopóki nie nadarzy się odpowiednia okazja

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

Jest już podobny temat- poszukaj

Awatar użytkownika
Seneszal26
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2009, 21:01

Nieprzeczytany post autor: Seneszal26 »

A możesz konkretnie wskazać, który temat? Szukam ale jedynie co mi pokazuje to firmy związane jedynie z foreksem.
Nie podejmuj żadnych działań dopóki nie nadarzy się odpowiednia okazja

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

a to sorry, myślałem, że chodzi Ci o DG związaną z Forex. Wątek przywróciłem do dyskusji ogólnych i proponuje zmianę tytułu, żeby nie był mylący

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Seneszal26 pisze:
Z uwagi na to, że prawdopodobnie na forum znajduje się wiele ciekawych osób, które prowadzą, prowadziły własną działalność gospodarczą mam pytanie.
Chciałem, aby było ono na tyle ogólne aby każdy mógł swobodnie napisać swoje przemyślenia oraz może podzielić się jakimiś wskazówkami
Osobiście jeżeli chciałbym otworzyć działalność gospodarczą to najważniejsze dla Ciebie powinno być na jakim fundamencie to budujesz...
Ja widzę dwa fundamenty..
1- Jesteś emerytem mundurowym bierzesz ok. 3-4.5 tyś emeryruty dodatkowo ZUS nie płacisz...,to jest solidny fundament.
2- Budujesz na solidnym funduszu hege... i tam reinwestujesz zyski z firmy....,nie jest to złe rozwiązanie.Niestety niedostępne w polsce....
Innej możliwości nie widzę....

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
xamael
Gaduła
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: 09 cze 2009, 14:54

Nieprzeczytany post autor: xamael »

zz nie kumam twojej wypowiedzi, jakoś tak ni w ząb nie wiem w jakim kontekście wyskoczyłeś z tymi funduszami.
Seneszal26 początki zawsze są trudne, najgorsza jest papierkologia, generalnie zalezy też jak owa działalność powstała, tj. z umowy o prace na własną działalność, czy po prostu skok na własną działalność. Ta pierwsza jest delikatna, druga potrafi dać w kość, generalnie na te początki dobrze sie przygotować, mieć gotowe schematy kosztów, mieć jakieś zapasowe fundusze, bo można szybko polecieć w piach z biznesem. Jednak jedna rzecz jest najważniejsza - DETERMINACJA. Jak jesteś zdeterminowany to możesz nawet żołędzie sprzedawać.
Mózg -> Planowanie -> Wykonanie -> Dostosowanie -> Determinacja
Trzymając się systemu: 82% skuteczności || Grając wbrew systemowi: 8% skuteczności. Dyscyplina jest autorem większości zwycięstw.

Awatar użytkownika
odkrywca
Gaduła
Gaduła
Posty: 89
Rejestracja: 04 cze 2007, 23:36

Nieprzeczytany post autor: odkrywca »

Hej,

Z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec ze dzialalnosc gospodarcza to dobre rozwiazanie jezeli nie jestesmy pewni sukcesu swojej firmy, najlepszym rozwiazaniem jest zalozenie DG a nastepnie przeksztalcenie jej w sp. z o.o. czy to ze wzgledow komfortu psychicznego czy lepszego postrzegania firmy przez kontrachentow.

Przy zakladaniu swojej pierwszej firmy warto pomyslec jak wielkie perspektywy rozwoju mamy przed soba i do jak szerokiego grona odbiorcow kierujemy swoja dzialalnosc. Idealnym rozwiazaniem jest wytworzenie u konsumenta sztucznej potrzeby na nasz produkt (swietny przyklad to dopalacze) albo korzystania z koniunktury i wejscie na rynek gdzie nie trudno o klienta choc konkurencja jest spora np. doradztwo finansowe.

Waznnym elementem jest pomysl na dzialanie firmy w danym sektorze, czesto wlasnie to determinuje czy uda nam sie trafic do odbiorcy czy nie. Jezeli chcemy dzialac na rynku gdzie konkurencja jest sporo musimy zastosowac innowacyjne rozwiazania, b. konkurencyjne ceny albo wysoka jakosc uslug. Dobrym pomyslem tez jest zakladanie firm wielobranzowych i dzialanie na wielu rynkach, taka dywersyfikacja klientow zapewnia pewien komfort w przypadku gorszej koniunktury.

Na koniec rzecz najwazniejsza, nowa firma bez pozadnie zrobionej strony www w obecych czasach ma niewielkie szanse na wybicie sie na rynku. To jest fakt o ktorym czesto zapominamy a ja uwazam ze to ok 25% sukcesu.

Pozdrawiam.
gupiś.

Awatar użytkownika
Seneszal26
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2009, 21:01

Nieprzeczytany post autor: Seneszal26 »

Xamale i odkrywca dzięki za odpowiedzi. W moim przypadku to chyba największy problem stanowi wybór tego czym miałaby się firma zajmować. W głowie dużo pomysłów i do tego z różnych dziedzin.Pasowałoby się skupić na jednym produkcie czy usłudze. Szum informacyjny trochę przeszkadza w wyborze.
Nie podejmuj żadnych działań dopóki nie nadarzy się odpowiednia okazja

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Być może współczesne rekiny biznesu tak nie działają, ale moim zdaniem, najważniejsze są kontakty.:)

Na zasadzie, zakładasz firmę pogrzebową, masz kontakty z mafią, która dostarcza zlecenia.:) Jeździsz taksówką, dogadujesz się z agencjami i pracownikami hoteli, żeby wozić ludzi "na panienki". I trochę mniej brutalny przykład, zakładasz firmę sprzątającą, i masz znajomego dyrektora dużego zakładu, który wynajmuję twoje sprzątaczki.

Może to podejście prowincjonalne, może niedzisiejsze, ale większość firm, które znam, i które odniosły jakiś tam sukces, działają na tej zasadzie.:)
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

xamael pisze:Mózg n Planowanie n Wykonanie n Dostosowanie n Determinacja
przed tym.. najwazniejsze
:arrow: MOTYWACJA i zdolność jej utrzymywania żywej
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 803#358803
na końcu wspomniane wyżej:
:arrow: Kontakty

:arrow: CFlow
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

ODPOWIEDZ