VPSy

Wszystko co związane z zapleczem technicznym tradera, czyli m.in. komputery, smartfony, tablety, VPS'y itp.
Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

Witam Astra.

Jak zwykle pytanko:)

Obecnie planuje dwie stronki na jednym serwerze. Jedna - dosyc skromna, nastepna nieco wiecej niz skromnie rozbudowana i do tego .... MT4. Ale to nie wszystko. MT4 bedzie leciec na trzech EA. Czy to nie za duzo jak na jeden serwer? ? Pytam, poniewaz jestem w tych sprawach zielony., a szkoda by bylo, gdyby sie serwer zawiesil i EA z tego powodu nie pracowaly.

Pozdrowionka

PS. Twoj blog kwitnie!
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

Witaj Hikari :-)

Niestety nie wiem... nie używałem IIS, więc nie wiem jakie obciążenie generuje, nie wiem jak z Twoimi stronami, nie wiem czy chcesz to robić na IIS czy na Apache czy na jeszcze czymś innym ?
Naprawdę trudno mi odpowiedzieć... jeśli chodzi o strony.
Co się zaś tyczy mt4, to ja mam odpalone stale 2,3 terminale z robotami i działa bez problemu na 3dgwebhosting- wersja Essential

PS.
Staram się :-)

Awatar użytkownika
CoVal
Gaduła
Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 06 paź 2005, 22:45

Nieprzeczytany post autor: CoVal »

koledzy, nie jestem informatykiem i nie do konca sie orientuje co jest dostepne na rynku w kwestii nast. potrzeb:
1. potrzebuje (VPS ?) serwera do odpalenia MT4 (3dg wydaje sie miec zbyt malo (256 MB) RAMu na potrzeby MT4 z kilkoma strategiami odpalonymi na roznych wykresach, a moze sie myle ?

2. potrzebuje takze serwera do przeprowadzania testow. moj komputer w domu chodzi prawie bez przerwy dzien i noc testujac rozne pomysly - pal licho rachunek za prad - ale zona bardzo narzeka, ze nie moze obrabiac swoich zdjec (co tez wymaga kompa o niezlych parametrach wydajnosciowych)....
dlategoz w wypadku wynajetego serwera, nie zalezalo by mi tak bardzo na pojemnosci dysku, co duzej mocy obliczeniowej....

gdzie mam szukac takiego czegos.... ?

pzdr,

CoVal

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

na 3dg masz różne abonamenty, im droższy tym wiecej ram, tym większa moc obliczeniowa, zajrzyj sobie na tą stronkę:

http://www.3dgwebhosting.com/vps.html

w najdroższym pakiecie masz ponad 1 gb ram i 8 wątków obliczeniaowych z CPU, co w zupełności wystarczy do odpalenia kilkanasitu mt4. Na podanej stronie masz wszystkie opcje, możesz sobie wybrac abonament w zależności od potrzeb, a w razie czego zawsze możesz w trakcie użytkowania danej wersji podnieśc lub obniżyc jej funkcjonalnośc (na wyższy/ niższy poziom)

Awatar użytkownika
fryk
Gaduła
Gaduła
Posty: 228
Rejestracja: 10 mar 2006, 13:24

Nieprzeczytany post autor: fryk »

3dg, odpalone 2 * MT4, na każdym po 6 EA na różnych wykresach, zajęte 202MB ramu, jeszcze spokojnie z 1 a może i 2 mt4 by weszły bo każdy ok 20mb wciąga

polecam 3dg
Owoce sukcesu rosną na drzewach cierpliwości...

Awatar użytkownika
CoVal
Gaduła
Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 06 paź 2005, 22:45

Nieprzeczytany post autor: CoVal »

Fryk - gdzie sie ty podziewales ??

acha - hmmm - to ciekawe dlaczego czasami w czasie testow ilosc pamieci w moim kompie dochodzi do 900 MB ?

no to super - wychodz na to, ze do przydzielonej pamieci nie wlicza sie tego co zwykle zajmuje system operacyjny, programy antywirusowe, firewalle itp....

no to super !!

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

CoVal pisze:acha - hmmm - to ciekawe dlaczego czasami w czasie testow ilosc pamieci w moim kompie dochodzi do 900 MB ?
Bo fryk miał na myśli samo działanie EA. Testy zabierają dużo więcej pamięci ram. Chyba dlatego, że MT4 wgrywa do ramu dane historyczne.

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

pamietajcie, że vps to są jedynie maszyny virtualne, mają wydzielone zasoby z serwera fizycznego na który pracują np: na jednym serwerze fizycznym stoi 100 maszyn wirtualnych. Nie można porównywać obciążenia cpu i ram na zwykłym kompie i na maszynie wirtualnej, ponieważ środowisko zwirtualizowane jest w o wiele większym stopniu zoptymalizowane na wykorzystywanie jak najmniejszych zasobów, optymalizacja jest tak duża, że nigdy nie osiągnie się podobnej na oddzielnym, fizycznym kompie, dlatego np: 10 zapuszczonych mt4 z ea pójdzie średnio (może się przycinać) na średniej klasy pc, a bez problemu pójdzie na odpowiednim vps, mimo mniejszego ramu. Po za tym jak sobie podejrzysz menadżer zadań na swoim kompie masz stale uruchomionych ok 30-40 procesów, na vps jest ich 5-8,9 nie wliczając mt4 i ea, dlatego sys dział prawidłowo nawet przy sporo mniejszych zasobach

Awatar użytkownika
CoVal
Gaduła
Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 06 paź 2005, 22:45

Nieprzeczytany post autor: CoVal »

no tak, a jak ze stabilnoscia tego dostawcy ? napisalem dzisiaj do nich pytanie o statystyki resetow i downow i gosciu mi odpowiedzial ze to jest smieszne pytanie bo to u nich sie prawie nie zdarza, no wprawdzie dzisiaj jakis nieodpowiedzialny pracownik spowodowal 2 godzinna przerwe w dzialaniu serwerow, ale... nie zdarza sie to na codzien.

jakie sa wasze doswiadczenia w tym zakresie z tym dostawca ?

osobiscie nie chcialbym polegac na serwerze ktory "od czasu do czasu" lezy przez 2 godziny....

pzdr,

m

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

hmmm dziwna sprawa, jeśli rzeczywiście tak było, to za najlepiej o nich nie świadczy, ale.... ja miałem tylko jedna zwieche, wtedy zdalnie przez pleska zrobiłem sobie restart mojego vps i działało, na pewno szybciej niż w vpsland

ODPOWIEDZ