Praca licencjacka o giełdzie Forex

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
szpakv
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 22 lut 2011, 16:24

Nieprzeczytany post autor: szpakv »

zz, czyli uważasz, że ilość zagadnień w temacie 2gim jest ok? :) Po prostu nie chciałbym w jednej pracy mieć za dużo wszystkiego - chyba lepiej jest wziąć mniej zagadnień i lepiej je opisać. :) Dziękuję za Twoją opinie.

Mam jeszcze dwa, wg mnie interesujące tematy, aczkolwiek nie związane z AT:

1. Wpływ czynników psychologicznych przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych na rynku Forex.

2. Forex - anomalie, spekulacje, możliwości i techniki spekulacyjne.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10004
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

szpakv pisze:do połowy czerwca 2011 muszę oddać I rozdział mojej pracy licencjackiej (minimum 30 stron).
30 stron 1 rozdział? Nieźle. To moja 3-rozdziałowa praca miała niecałe 50 stron :).

Mi najbardziej podoba się temat 2. Reszta to raczej nic ciekawego lub bardzo ograniczone pole tematyczne. Choć to tylko licencjat więc też rozpisać się nie da.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

szpakv pisze:am jeszcze dwa, wg mnie interesujące tematy, aczkolwiek nie związane z AT:

1. Wpływ czynników psychologicznych przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych na rynku Forex.

2. Forex - anomalie, spekulacje, możliwości i techniki spekulacyjne.
Te tematy są integralną częścią rynku walutowego i nie można ich rozdzielać.
2. Forex - anomalie, spekulacje, możliwości i techniki spekulacyjne.
To jest sprawa niesłychanie ważna,sam znam 2 banki w USA co popłyneły na tym po pół miliarda $,ostatnio tak umoczył fundusz inwestycyjny z portugali,nie wspominając o słynnym fund hege LFTC który popłynął coś kilkanaście mld $,z tym że nie możesz tego traktować jako anomalię,raczej jako gra rynkowa po skrajni oraz udane i nieudane techniki spekulacyjne.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

Gwyn_Bleidd pisze:Heh ja też piszę pracę licencjacką o podobnej tematyce ;) Mój temat: najczęściej popełniane błędy inwestorów giełdowych. Powinno być łatwo, literatury od groma ;)
Wg mnie jedyny konkretny temat z poprzedniej strony. Jedyny problem moze byc z czascia empiryczna, ale z tego co pamietam w licencjacie mozna ja olac.

Pisanie ogolnie o AT, czy sprawdzanie formacji... No drugie jeszcze przejdzie jako temat, ale jak stworzysz poprawna metodologie badania formacji ktora obroni sie na gruncie naukowym to bedziesz dla mnie miszczem swiata :)
W takiej pracy jestes skazany dokonac wielu uproszczen, ktorych prawdziwy rynek nie zaakceptuje.
Podobnie ze wskaznikami AT. Chodzi glownie o to ze zeby mialo sens liczenie profitability musisz zbudowac caly system transakcyjny. Badajac formacje czy wskazniki jestes obarczony bledem tego systemu i zalozeniami ktore przyjmiesz.
Chyba ze to ma byc cos w stylu: jest formacja - nastepna swieczka up +1, down -1. Papier to przyjmie, ale, jak juz wczesniej stwierdzilem, rynek nie.

A pisanie o falach elliota? Mysle ze nawet Elliot gdyby zyl nie odwazylby sie napisac pozycji stricte naukowej (a taka jest praca licencjacka) o swojej teorii :)

Zycze wytrwalosci i powodzenia

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Pisanie ogolnie o AT, czy sprawdzanie formacji... No drugie jeszcze przejdzie jako temat, ale jak stworzysz poprawna metodologie badania formacji ktora obroni sie na gruncie naukowym to bedziesz dla mnie miszczem swiata Smile
AT nie ma się bronić na gruncie naukowym,tylko ma za zadanie pomóc w danym momencie inwestorom w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych,którzy są w stresie,zdenerwowani ponieważ rynki z natury rzeczy są bardzo trudne i wymagające i AT ma im ułatwić życie.
Co do fal Eliota ,trzeba zrozumieć jedną rzecz jest wiele wskażników AT i chodzi o to że na podstawie wielu wskażników podejmować trafne decyzje inwestycyjne.
Co do fal Eliota ja np. nigdy nie podejmuje decyzji inwestycyjnych. przeciwko fali Eliota C praz przeciwko stochastickowi 55 sesyjnem. To jest mój święty fundament. Jak to udowodnić naukowo to tego nie wiem,lecz wystarczy abyś te przykłady wrzucił na WSZYSTKIE najpłynniejsze rynki świata i ta najprostrza analiza sama się obroni.


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
freshman89
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:30

Nieprzeczytany post autor: freshman89 »

a co powiecie na temat: Wplyw wydarzen politycznych na zachowanie walut? musze miec temat zwiazany z polityka, wiec jedynie opcje z analiza fundamentalna wchodza w gre :) jesli amcie jakies dobre pomysly, piszcie ;)

Awatar użytkownika
Spragniony
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 19 paź 2008, 21:10

Nieprzeczytany post autor: Spragniony »

może coś bardziej ogólnego, np. wpływ świata polityki na rynki finansowe? albo, konkretniej, na rynek długu?
Yes, I can

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

a co powiecie na temat: Wplyw wydarzen politycznych na zachowanie walut? musze miec temat zwiazany z polityka, wiec jedynie opcje z analiza fundamentalna wchodza w gre
Niekoniecznie, makroekonomia jest ważna lecz AT uwzględnia również każdą zmianę cen ,jest sprzężona ze zmianami zewnętrznych czynników, analiza techniczna uwzględnia te czynniki , AT zakłada, że takie czynniki jak polityka, gospodarka, psychologia mają swoje odbicie w ruchach cenowych na wykresie.

Spragniony pisze:np. wpływ świata polityki na rynki finansowe?
Myślę że czasami jest odwrotnie,to finanse mają wpływ na zachowania polityczne , myślę że wywołanie wojny w afryce północnej miało na celu wsparcie trendu i AT na ropie....

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
freshman89
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:30

Nieprzeczytany post autor: freshman89 »

dzieki, przypadl mi do gustu temat "wplyw polityki na rynek walutowy" bo mam wieksza swobode w doborze narzedzi politycznych a nie musze ograniczyc sie jedynie do pojedynczych waznych wydarzen politycznych(ktore rowniez moge wykorzystac) Obawiam sie jedynie o literature, znacie moze jakies pozycje zawierajace sie w tym temacie?

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

dzieki, przypadl mi do gustu temat "wplyw polityki na rynek walutowy
Mnie też..... :P

freshman89 pisze:Obawiam sie jedynie o literature, znacie moze jakies pozycje zawierajace sie w tym temacie?
Twoje obawy nie są bezpodstawne ponieważ do 2004 roku było to przestępstwo co w naturalny sposób wpływa na naszą rzeczywistośc ,jedynie zostaje forum oraz literatura zagraniczna......

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ